Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kefas 

Posty: 3
Wysłany: 2013-11-03, 19:41    Tremolo 16/32 na prezent

Szukam prezentu dla brata. Chodzi o tremolo, gra głównie klimaty żeglarskie, także religijne na pielgrzymkach itp.
Ma Sailora, ale chciałby coś krótszego, bardziej 'kieszonkowego'

Chciałbym mu kupić coś lepszego niż Winner / Weekender a przy tym nie zbankrutować :)

Poniżej stówki wynalazłem tylko Suzuki SU-21 (nie za bardzo krótsza od Sailora)

W tej chwili z 16/32 dostępna właściwie tylko Hohner 2309/32 Echo
Brak w sklepach Tombo 16 tremolo

Są natomiast trochę krótsze
Hohner Alpenecho 2430/28 i Hohner Bravi-Alpini 28

Na alledrogo jest w tej chwili także
Hering Seductora 7924 C, poniżej stówki by wyszła - ale to zdaje się oktawowa no i 12/24 - nie za krótka już czasem by była?


No właśnie, w tej chwili większa dostępność oktawowych:

HOHNER Echo 1493/32
Hohner Unsere Lieblinge 32
HOHNER Seductora 32
Seydel Club 40

Duża jest różnica między oktawowymi a tremolo?

Co byście polecili?
Ostatnio zmieniony przez kefas 2013-11-03, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-11-03, 19:48    Odp: Tremolo 16/32 na prezent

kefas napisał/a:
Duża jest różnica między oktawowymi a tremolo?


Różnica jest duża w dźwięku. W oktawowej w każdej parze kanałów mamy ten sam dźwięk w odległości oktawy, co wynika brzmieniem jednego, ale potężniejszego i mocniejszego dźwięku. W tremolo w każdej parze jest ta sama nuta, z tej samej oktawy, ale rozstrojona o kilka centów przez co dźwięk delikatnie wibruje. Co do poszczególnych modeli, to niestety nic nie podpowiem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kefas 

Posty: 3
Wysłany: 2013-11-07, 00:32    Odp: Tremolo 16/32 na prezent

Już zdecydowane, ale może komuś się przyda:

Ostatecznie wybór padł na Tombo 16 tremolo, znalazłem na www.sklepgama.pl za 110 zł

Decyzja zapadła po poradzeniu się ojca kolegi, który gra ohohoho a może i dłużej,
nie mając wielkiego wyboru zdałem się na jego doświadczenie:

Tłumaczył co następuje:

- Lepiej plastik niż drewno - co prawda 'prędzej ci zardzewieje jak się spaczy' (to na moje wątpliwości o połączenie żaglówki z harmonijką) - wiadomo że z wodą należy uważać ale też i nie przesadzać - wystarczy zwykła dbałość o instrument - ale mimo wszystko drewno może łatwiej być przyczyną problemów

- 16/32 - na krótszych nie dałoby się zagrać części popularnych utworów - w 14/28 brakowałoby '9' a w 12/24 jeszcze dodatkowo '2' - krótsza mogłaby być wówczas gdyby miała służyć wyłącznie dodatkowo obok Sailora a nie zastępując go - a tu zdaje się tak właśnie będzie ze względu na 'kieszonkowość'

- ten sam argument rozwiał wątpliwości tremolo vs oktawowa - skoro bardziej ma zastępować niż uzupełniać to jednak tremolo, którego brat już używa; cóż, oktawowa będzie w takim razie pewnie kiedyś jako trzecia przy innej okazji :)

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-11-07, 10:46    Odp: Tremolo 16/32 na prezent

A ja tego tombo miałem w rękach do naprawy i oceniłem na bardzo ładną i solidną harmonijkę, więc też mogę polecić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu