Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-25, 17:13    [KRAKÓW] Gerry Jablonski and The Electric Band + Little They Know, Mile Stone 9.11

Gerry Jablonski and The Electric Band + Little They Know


MILE STONE JAZZ CLUB
ul. Nadwiślańska 6
Kraków

09.11.2013 godz. 21:00
Bilety:
* 30 zł przedsprzedaż
* 40 zł w dniu koncertu
Bilety do nabycia w klubie i recepcji hotelu QUBUS.

SPRZEDAŻ BILETÓW od 15.10.2013!!
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Gerry Jablonski And The Electric Band jest uważany za najważniejszy zespół, jaki kiedykolwiek powstał w Aberdeen (Szkocja). Ich dwa pierwsze albumy, wydane nakładem Fat Hippy Records, zostały całkowicie wyprzedane i trafiły do fanów bluesrocka na całym świecie. Obydwa te albumy doczekały się reedycji, aby sprostać oczekiwaniom nabywców.

23 września 2013 odbyła się ogólnoświatowa premiera trzeciego krążka, również wydanego przez Fat Hippy Records, o tytule “Twist of Fate”. Album rodził się nie bez trudności, przede wszystkim ze względu na chorobę perkusisty Dave’a. Na wydawnictwo oczekuje rzesza fanów zespołu w całej Europie, a także za Atlantykiem, gdzie formacja zdobywa coraz większą popularność. Trasę koncertową, promującą “Twist of fate” w Polsce, zespół odbędzie pomiędzy 7 a 17 listopada, odwiedzając największe miasta w Polsce. Już wkrótce pojawią się szczegółowe informacje o tych koncertach.Little They Know- krakowski zespół powstały z wcześniejszego kolektywu działającego pod nazwą "8 i 3/4"; tworzący niegdyś w znanej skądinąd kawalerce w której wszyscy się poznali.
Obecnie skład zespołu stanowi czwórka młodych ludzi, którzy postanowili spełniać swoje muzyczne marzenia tworząc autorskie kompozycje, które odzwierciedlają wszystko to czym się aktualnie inspirują.
Starają się nie domykać żadnej szuflady z której korzystają. W utworach Little They Know przeplatają się zarówno korzenie bluesa, jak i wszystko to co z tych korzeni wyrosło, czego owocem jest często zaskakującą i nieoczywista mieszanka emocji.

Od ich pierwszego koncertu w styczniu 2013 roku przewinęli się przez kilka festiwali w różnych częściach Polski, m.in. Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej czy bocheńską Rock Autostradę gdzie supportowali Urszulę . Otrzymali m. in. nagrodę prezydenta Ścinawy podczas festiwalu Blues nad Odrą oraz wyróżnienie Meskalina Blues Festival.

"The name of the band is Little They Know. Five musicians from Cracow, Poland who decided to make their own music and they're inspired by some modern genres but also remember about blues and folk roots- that what makes them special. If you have a chance to check out their video... It's difficult to pronounce their names, but they're really a special band!"

Paul Toscano, Pork Chop's Blues Time, NY


"Absolutnie świeżo i bezpretensjonalnie."

Krakowskie Klimaty Muzyczne

Facebook event
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Serdecznie zapraszam!
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu