Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Wisnia 

Posty: 107
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-27, 10:31    [Warsztaty] Warsztaty harmonijkowe w Krakowie, 08.09.2013, klub Zielony Kontrabas

Cześć,

Serdecznie zapraszam do krakowskiego klubu Zielony Kontrabas (ul.Miodowa 14) na warsztaty harmonijkowe. Zajęcia odbędą się 8 września 2013 (niedziela) z podziałem na trzy grupy zaawansowania.

Godziny warsztatów:
12.00 - 13.45 gr. początkująca
14.00 - 15.45 gr. średniozaawansowana
16.30 - 18.15 gr. zaawansowana

Zgłoszenia (oraz ewentualne pytania) prosimy wysyłać bezpośrednio do prowadzącego na adres wisnia.hca@gmail.com, najpóźniej do 5 września. UWAGA - w mailu zgłoszeniowym prosimy podać również numer telefonu kontaktowego.

Na zajęcia należy przynieść 10-kanałową harmonijkę diatoniczną (potocznie zwaną bluesową) w tonacji C-dur oraz przybory do notowania.

Koszt uczestnictwa: 50zł (płatne na miejscu).

Do udziału w zajęciach grupy początkującej NIE JEST WYMAGANE JAKIEKOLWIEK DOŚWIADCZENIE. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z harmonijką, ale nie wiedzą od czego zacząć. Do udziału w warsztatach potrzebna jest jedynie harmonijka (szczegóły poniżej) oraz przybory do notowania. Podczas zajęć poruszone zostaną podstawy gry na harmonijce, takie jak prawidłowe wydobycie dźwięku, proste melodie oraz bluesowe riffy, wstęp do podciągów, etc. Uczestnicy dowiedzą się również jak samodzielnie konstruować ćwiczenia w taki sposób, aby przynosiły możliwie najlepsze efekty.

Do udziału w zajęciach grupy średniozaawansowanej zapraszamy osoby, które potrafią już grać pojedynczym dźwiękiem i znają podstawy podciągów, jednak nie wiedzą co i jak dalej ćwiczyć aby rozwijać swoje umiejętności. Podczas zajęć tej grupy będziemy pracować m.in. nad precyzją podciągów, rozróżnianiem trybów dur i moll, nauką przydatnych zagrywek, bluesową improwizacją, samodzielnym konstruowaniem zaawansowanych ćwiczeń, etc.

Na zajęcia grupy zaawansowanej zapraszamy harmonijkarzy, którzy potrafią w miarę swobodnie obniżać dźwięki zarówno środkowego, jak i niskiego rejestru harmonijki oraz starają się samodzielnie improwizować. Osoby z tej grupy proszone są o dołączenia do maila zgłoszeniowego propozycji kilku tematów, które na warsztatach chciałyby omówić. Formuła zajęć grupy zaawansowanej w znacznej mierze będzie się opierała na omówieniu tematów zaproponowanych przez uczestników zarówno w mailach zgłoszeniowych, jak i podczas warsztatów.

pozdrawiam i do zobaczenia!
Łukasz Wiśniewski
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 27
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-03, 07:37    Odp: [Warsztaty] Warsztaty harmonijkowe w Krakowie, 08.09.2013, klub Zielony Kontrabas

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się na te warsztaty? :) Ja się właśnie zapisałem i ciekawe czy ktoś jeszcze idzie :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu