Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2013-08-22, 14:06    [Problem] Blues Harp zaczął ranić usta

Harmonijkę mam od 2 lat, przez ostatni miesiąc zaczęłam grać jednak dużo więcej, niż dawniej, no i w ostatnich dniach harp zaczął mi po prostu odzierać usta :sad: Tak więc mam już górną wargę zdartą tak, że grać się nie da...a teraz pytanie, czy to wina mojej techniki, czy coś z harmonijką nie tak? Najmocniej "drapią" mnie tylko kanały 7,8,9 jednak na harmonijce nie widzę żadnych uchybień od normy... Może da się coś zrobić z tą górną blaszką? Jakoś przypiłować, czy papierem ściernym potraktować? Czy uszkodzi to harmonijkę? :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-08-22, 14:41    Odp: [Problem] Blues Harp zaczął ranić usta

Pewnie że można podszlifować, w zasadzie zazwyczaj trzeba ;) . Po zdjęciu pokryw przejedź papierkiem 400-1200 zewnętrzne krawędzie i powinno być ok. Ranić mogą jeszcze wystające zęby korpusu, wtedy trzeba już ciut bardziej skomplikowanej procedury ;) .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Krasnal 

Posty: 16
Wysłany: 2013-08-22, 15:27    Odp: [Problem] Blues Harp zaczął ranić usta

Korpus jest ok, ranią te metalowe blaszki, ale skoro piszesz, że można to potraktować papierem, to przejadę to 800.
Dzięki wielkie! Mogę mieć w takim razie nadzieję, że jak zranienia się zagoją to będę mogła już spokojnie grać :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu