Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-08, 16:06    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

To może Ja będę grał na harmonijce :P
Grabarz pozwól że spytam :) :) :)
Ile masz lat?

[ Dodano: 2008-04-08, 17:08 ]
DLATEGO KOCHAM HARMONIJKę :D :D Bo wyciąga dźwięki których Ja nie umiem :D :D
















.... Nie nie, harmoszkę kocham za całokształt :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-08, 18:48    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No dobrze, to już dość stare nagrania (jedno z piątku, jedno z wczoraj), ale nie pokazywałem ich jeszcze forumowiczom. Czekałem tak długo, bo koleżanka bardzo chciała zostać pierwszą recenzentką tego czegoś co nagrałem. Oto linki:

http://www.speedyshare.com/561665217.html - trochę bardziej rozbudowana forma tego, co już wrzuciłem

http://www.speedyshare.com/117884513.html - taki luźny, niezobowiązujący motyw zagrany na Goldence :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
scoobyskub 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-09, 22:43    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Cytat:
http://www.speedyshare.com/117884513.html - taki luźny, niezobowiązujący motyw zagrany na Goldence
Bardzo mi się podoba :P .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-12, 16:31    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Podkładzk z HB tak mi się podoba ,że postanowiłem nagrać filmik na YouTube/ to nie jest wersja konkursowa ! / http://pl.youtube.com/user/aeroarte1 . Nie brechtać się z mojej przeżywki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-18, 21:36    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

http://www.speedyshare.com/942204815.html

zasłyszane chyba na którejś lekcji adama gussowa, ale nie jestem pewien w każdym bądź razie wziąłem mikrofon i nagrałem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-19, 14:29    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

http://patrz.pl/filmy/ako...a-na-harmonijce

jak już wspominałem przy okazji zgłaszania nagrania do HB- ćwiczę grę akordową. Tu macie video więc wyłączcie monitory bo bardzo wyraźnie prezentuje się ma twarz :D

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-19, 16:24    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Ten filmik- no nawet całkiem, ale pozostałe z Twojego kanału to jest totalna porażka
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-19, 17:07    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

wiem wiem. A chodzi o jakość nagrania czy o moją grę? Bo co do jakości to telefonem nagrywane, a co do mojej gry... no załóżmy że po długiej przerwie grałem :D

pozdrawiam "osa"

PS A kto Ci kazał pozostałe nagrania oglądać? Gdybym chciał żebyś je oglądał to bym tu zamieścił linka no nie? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-19, 17:11    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Nikt mi nie kazał, i nikt mi nie musiał kazać... Nawaet jak jakość jest zła, ale dobra muzyka, to da sie słuchać, u Ciebie nie było ani dobrej muzyki ani dobrej jakości... ale jakość nagrania jak gdyby pomijam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-19, 20:55    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No Osa, w porównaniu do poprzednich nagrań, to słyszę progres, nawet znaczny! Brzmienie się poprawiło, podciągi nawet udane. Gratuluję.

A teraz o nagraniu SZCZYPIORa. Chłopie! Kawał dobrej roboty. Frazowanie, brzmienie, gładkie podciągi, tongu blocking. Wszystko mi się podobało, oprócz tego, że w ostatnich sekundach chyba zbliżyłeś się bardzo do mikrofonu i nienaturalnego przesteru i głośności dostało. Niemniej wartości muzyczne bardzo wysokie! Gratuluję!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-19, 23:30    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Dzieki Maciek,
Teraz, będzie Help Me podklad taki, postanowaiłem pokazać w jaki sposób ćwiczę
http://www.speedyshare.com/483478715.html
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-20, 00:15    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Jestem pod wrażeniem! Większa precyzja, mniej popisów technicznych, dobre wyczucie zmian akordów i chorusów. Cały czas robisz postępy i tak trzymaj! ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Atydea 


Wiek: 37
Posty: 18
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-04-23, 17:32    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Witam..A jak tak nieśmiało,postanowiłam zamieścić..Nagrane przeze mnie Whisky i Wehikuł czasu Dżemu..Bez tabulatur,grane ze znajomości utworów..Proszę o wyrozumiałość..Dopiero się uczę grać na tym wspaniałym instrumencie..Na pewno jest sporo niedociągnięć...Moja harmonijka to Special 20 w tonacji C..Proszę oceńcie.. :oops: :roll: Pozdrawiam serdecznie.. :harp:

http://www.speedyshare.com/271189826.html Wehikuł czasu
http://www.speedyshare.com/694592315.html Whisky

Pozdrawiam..

/Atydea
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-23, 18:30    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No, no, jesteś na dobrej drodze, tak trzymaj. Może linia melodyczna czasem pogubiona- szczególnie w końcówce Whisky, ale skoro rozpracowane ze słuchu, to się nie czepiam ;) Twoim wielkim atutem jest prawie całkowity brak 'sąsiadów'. Rytm- hmm troche gorzej, ale na początku, kiedy nie opanowałaś jeszcze dobrze instrumentu to normalka. Idź dalej tą drogą! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Atydea 


Wiek: 37
Posty: 18
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-04-23, 19:15    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Dzięki za opinię i ocenę..Wiem nad czym muszę popracować..Pozdrawiam :harp:

/Atydea
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-25, 20:39    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

http://www.speedyshare.com/618383383.html
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-25, 20:44    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

super!!!

[ Dodano: 2008-04-28, 00:41 ]
Ja dzisiaj nagrałem Bluesa lakierniczego http://pl.youtube.com/watch?v=NxA4z5Kkstw
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-30, 20:30    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Kochani! To miał być jeden z najwspanialszych dni w moim życiu. Stało się niestety inaczej. Prezentuję Wam filmik ze swojego debiutu na prawdziwej scenie bluesowej. Wytrzeszczone ślepia, miny kretyna w letargu, błąd rytmiczny i uboga improwizacja. Wszystko to z powodu porażającej tremy.
Daję Wam do obejrzenia całą sekwencję, która świetnie oddaje nastrój naszych blues session`s. Obok mnie na tej scence stoi najlepszy harmonijkarz w Polsce, znakomici gitarzyści, oraz na dodatek genialny, polski wirtuoz mandoliny.
Sekwencja z moim "graniem" jest na szczęście bardzo krótka.
Miłego oglądania :]

http://wawablues.pl/video/

[ Dodano: 2008-04-30, 22:16 ]
Zapomniałem dodać, że gram na harmonijce Seydel 1847 ton. A :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 5 punkt(ów):
Rzeszot, Lady_Stardust, SZCZYPIOR, Osaosowski, Adam12
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-30, 21:22    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Miałam serce w gardle od samego oglądania. Serio! Nie wyobrażam sobie tego stresu podczas stania tam na scenie. Dlatego myślę, że panikujesz :P Staaaary... dobrze było. Ja Ci to mówię, a ja nigdy nikomu nie kadzę. Nie była to super wyrąbana w kosmos mega solówa wieczoru, ale chyba nie spodziewałeś się wielkiego show ze światłami skierowanymi w Twoją stronę i ludźmi mdlejącymi z zachwytu. Wiem, że na pewno brałeś pod uwagę czynnik stresowy, który obniży Twoje umiejętności o conajmniej 50%. Ale. Nie zrobiłeś z siebie błazna. Gdybym Cię nie znała i siedziała wtedy w klubie, prawdopodobnie pomyślałabym sobie 'no, no' i wróciła do swojego piwa. Nie róbmy już z tego wielkiej katastrofy, ale wiem, wiem, ambicja cierpi.
Mimo to proponuje to traktować jako jeden z najwspanialszych dni w Twoim życiu :) Twoje pierwsze blues session! Ja bym się cieszyła mimo wszystko. Teraz już będzie tylko lepiej. A i tak zaczęło się dobrze. Za niedługo stres przestanie być problemem i jak rozwiniesz skrzydła to będzie miooooodzio. Tylko ani waż się zrażać! Spadłeś z konia to na niego właź (nawet jeśli to był upadek urojony), bez mazgajstwa! I za niedługo widzimy kolejny filmik z Twoim występem! Spocznij, odmaszerować! ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-30, 22:19    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Gilva nie było źle !!!!!!
Poporstu oszczędziłeś efektów i zagrałeś nieco monotematycznie ale pasowało, to dobrze w pierwszej koeljności musi się dać słuchać a dało sie słuchać, co oznacza że było ok !!!
Apropo tremy to raz jak grałęm na scenie na weilką orkiestre to tremy nie miałem w ogóle podobało mi sie nawet ze nie gram w domu koeljny raz tylko moeg zagrać dla kogoś
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-30, 22:59    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Jurek było nieźle - w pierwszej części ,a w drugiej już Ci trochę przeszło i grałeś bardzo dobrze .Weź pod uwagę ,że mogło być znacznie gorzej. Pierwsze koty za płoty i już teraz to tylko lepiej. Jak byłem na Rzępołach ,to gość wyszedł i naprawdę tragedia/był mocno nagięty to i nie miał tremy ,ale i grać też nie umiał/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2008-05-01, 09:12    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Z mojej strony kolejna część Zaduszków Bluesowych

http://pl.youtube.com/watch?v=LdGd9WmxqXc
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-01, 11:09    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Gilva, 1 jam i jest bardzo dobrze. Prosto i melodyjnie, czego więcej trzeba? Ja na swoim pierwszym jamie też starałem się grać jak najmniej (stresik był, pamiętam), początkowo tylko akcentowanie akordów na prymach, a potem się potoczyło. Tak trzymać i wychodzić na scenę kiedy się da! A tak poza konkursem, jak się ta Seydelka spisuję, bo brzmi ładnie? Jak to cudo prowadzi się w praktyce?

Pudel, fajnie gitara chodzi, harp też niczego sobie :) . Nie za dużo nie za mało i brzmienie fajne do tego. Wokal taki trochę Coolishowy mi się kojarzy. Nagranie przyjemne :D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-05-01, 11:51    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No Ja też spytam jak z Seydelka pewnie cód miód malina, bo jak ma być inaczej za te cenę.
Ja narazie racej będę gustował w harmonijkach o cenie 120zł 82zł oraz 78zł :D Z naciskiem na dwie ostatnie :D Ale jestem ciekawy :P

[ Dodano: 2008-05-01, 12:53 ]
Pudel-fajne
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-01, 17:24    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Cześć! Właśnie dobiłem na swoją działkę koło Olsztyna. Mam tu blue connecta, który strasznie wolno działa.
Przede wszystkim dziękuję Wam za słowa otuchy i wsparcie duchowe, że o punktach nie wspomnę. Zachowaliście się jak prawdziwi przyjaciele. Bardzo to miłe!!!
Już kiedyś napisałem, że moim marzeniem jest aby od czasu do czasu ktoś z "naszej paczki" zagrał w Harendzie. Po to m.in., z niemałym trudem, zorganizowaliśmy z Bartkiem tę imprezę :)
Teraz o harmonijce. Jest to instrument niezwykły, skonstruowany jakby specjalnie do grania profesjonalnego. Stroiki wykonane są ze stali nierdzewnej i nie wykazują tendencji do zawieszania się. Brzmienie trąbkowo-saksofonowe, bardzo piękne. Bendingi grają się "same". Kapitalna harmonijka. Szkoda, że nie każdego z Was będzie na nią stać :( .
Z tego też powodu nie chwaliłem się zakupem.
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam serdecznie
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-01, 19:08    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

gilva53 napisał/a:
Właśnie dobiłem na swoją działkę koło Olsztyna.


W jakiej miejscowości??

A zagrane było naprawdę nieźle - może bez rewelacji, ale pewnie, tak żeby dobrze brzmiało i żeby się przypadkiem "nie wyłożyć" - jak na pierwszy publiczny występ naprawdę fajnie, nie masz się czego wstydzić :) Poza tym bardzo mi się podobało użycie mandoliny z bluesie - swego czasu posiadałem mandolinę zacnej firmy DeFIL, ale w tej chwili już się raczej do niczego nie nadaje... fajnie było zobaczyć, ile ten piękny instrument może we właściwych rękach :D Chciałbym się kiedyś wybrać do Harendy i zobaczyć jak to wszystko wygląda "na żywo" - tylko zobaczyć i posłuchać dobrego bluesa :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-01, 21:57    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Miejscowość nazywa się Rentyny, teren Warmii, 18 km na zachód od Olsztyna.
Co do mojego grania to faktycznie po przesłuchaniu na spokojnie, plamy kompromitacyjnej chyba nie dałem, ale słów "po przesłuchaniu" użyłem świadomie. Nie zagrałem ani jednego dźwięku, z tremy, jaki planowałem przed występem.
Z mandoliną wiąże się śmieszna historyjka z mojego życia. W podstawówce pani od muzyki kazała mi wstąpić do czteroosobowego zespołu mandolinistów. Zaczęło się od teorii, czyli nut, ale ja za cholerę nie miałem ochoty się tego uczyć. Efekt był taki, że przez dwa lata grałem na mandolinie ze słuchu, a nasza pani od muzyki była przekonana, że skoro gapię się w te nuty i całkiem dobrze gram to (do rymu) te nuty znam.
Do Harendy zapraszam bardzo, bardzo serdecznie. Każdym z Was bardzo chętnie zajmę się osobiście. Może Tobie zdarzy się jakaś okazja ;)
Pozdrawiam
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-01, 22:00    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

No do Harendy bym się wybrał bardzo chętnie i może nawet na scenę wskoczył mimo, że umiejętnościami nie grzeszę. Ale niestety, Warszawa daleko... Może kiedyś? Można byłoby się spotkać, pograć i pogadać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-05-01, 22:36    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

http://pl.youtube.com/watch?v=jfKCfYOOuGU

Help Me nagranie autorskie na harmonijce Ja Marine Band Deluxe w ton A
na gitarze kolega :P co sie Lipa nazywa zapraszam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-01, 23:09    Odp: [Mp3], [Video]... i wasze kawałki.

Może w wakacje uda się wybrać na blues session?? Bo tak w roku szkolnym to będzie ciężko się urwać we wtorek... Połączenia Olsztyn-Warszawa nie są takie złe, więc może coś się skombinuje... :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi