Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
frencu

Posty: 1
Wysłany: 2013-06-24, 17:31    [Problem] Uszkodzony stroik ?

Witam

Mam pewien problem z harmonijką hohner golden melody, mianowicie nie wydobywa dźwięku na 4 kanele przy zassaniu. Rozkręciłem harmonijkę i gdy brzdęknę stroikiem, zostaje we wnętrzu szczeliny (haczy o blaszkę). Jest możliwość naprawienia, czy trzeba wymienić stroik?

Z góry dziękuje za pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2013-06-24, 17:58    Odp: [Problem] Uszkodzony stroik ?

Najprawdopodobniej nie trzeba wymieniać. Wyglada na to, że minimalnie się przekręcił, wówczas wystarczy złapać małymi kleszczykami za drugi (krótszy) koniec i delikatnie (ale bardzo delikatnie) spróbować go przekręcić, aby wycentrować. Jeśli przekręcisz za daleko i zacznie się klinować o drugi brzeg szczeliny - to z powrotem. Aż stroik będzie idealnie pośrodku szczeliny i nie bedzie zahaczał o żaden z brzegów. Byle delikatnie :)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-06-25, 18:19    Odp: [Problem] Uszkodzony stroik ?

Młynek ma rację, jest taka możliwość, natomiast jeśli grasz dłuższy czas na niej, typu miesiąc, to konieczności wymiany bym nie wykluczał. To jednak często padający 4 kanał. Jeśli naprostowanie nie pomoże, to napisz do mnie prywatnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gievont 


Posty: 8
Skąd: D.G.
Wysłany: 2018-10-05, 21:51    Odp: [Problem] Uszkodzony stroik ?

Stroik w Harpmasterze (-5) mi się rozleciał. Najpierw fałszował, a jak rozkręciłem okazało się, że jest jakby peknięty/nadłamany, wkrótce potem umilkł całkiem i odpadł. Jestem zupełnie zielony w kwestiach technicznych tak więc... Jest może na sali chirurg? :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2018-10-29, 11:19    Odp: [Problem] Uszkodzony stroik ?

Nie wiem czy Harpmastera opłaca się wysyłać komuś do naprawy. Nie mówię, że zła harmonijka (sam bardzo lubię), ale jest dość niedroga. A jak trafisz dobrą promocję... Z tym, że ja nie znam się na naprawach :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gievont 


Posty: 8
Skąd: D.G.
Wysłany: 2019-05-25, 11:19    Odp: [Problem] Uszkodzony stroik ?

Mam już od jakiegoś czasu nowy egzemplarz ale tamten też bym naprawił gdyby się dało (nowy jest C, stary był G).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu