Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-05-12, 20:07    Wgięta pokrywa-problem?

Witam. Trzymając mojego speciala 20 w kieszeni marynarki, udało mi się lekko wgiąć górną pokrywę. Nie jest to może jakieś poważne uszkodzenie, ale mimo wszystko obawiam się, czy nie zdeformuje to brzmienia, itp, a przede wszystkim, psuje wygląd. Wygląda to tak:



Dałoby się to jakoś delikatnie "wyklepać", żeby przywrócić pierwotny kształt, czy może lepiej poszukać nowej pokrywy do wymiany? Proszę o porady.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-05-12, 22:41    Odp: Wgięta pokrywa-problem?

Hej!
Myślę, że nie trzeba nowej pokrywy. Nie powinno też deformować brzmenia (jeżeli nie dotyka płytek stroikowych). Jeżeli Panu przeszkadza wgięcie (np. ze względów estetycznych) to można spróbować „wyklepać”.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-05-13, 15:51    Odp: Wgięta pokrywa-problem?

Da się zrobić. Ale nie przejmuj się. Harmonijka z lekko klepniętą blachą nie będzie brzmieć jak ośli ryk z tego powodu :) Widziałem harmonijki w gorszym stanie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-05-13, 16:21    Odp: Wgięta pokrywa-problem?

Nie chciałbym też przesadzić z wyprostowaniem w drugą stronę. Tak myślę, wziąć jakąś plastyczną masę, np plastelinę, odbić w niej kształt dolnej pokrywy, dla utwardzenia schłodzić, a potem umieścić w formie wgiętą pokrywę i delikatnie przywrócić właściwy kształt.

Dźwięk może nie brzmi źle, ale sama kwestia estetyczna wkurza mnie wystarczająco, pomijając fakt, że nie wiem, jak mogło się to w ogóle stać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu