Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wezuwiusz


Posty: 10
Skąd: Lebuser Land/Kraków
Wysłany: 2013-04-14, 15:10    Czarna Harmonijka

Witam wszystkich piąteczka gramy! To mój pierwszy wpis na forum.

Szykuję się do zakupu nowego już nieco lepszego instrumentu (długo katowałem podstawowe modele HONHERA). Chodzi mi po głowie pomysł na czarną harmonijkę, widziałem że są takie. Prosiłbym osoby biegłe w znajomości dostępnego sprzętu o rady, jakie modele godne zaufania dziesięciokanałowych harmonijek są dostęne w kolorze czarnym? Dzięki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-04-14, 15:55    Odp: Czarna Harmonijka

Mam suzuki hammond ha-20 i chwalę. Jedyna wada mojego leciwego sprzęta to odchodzący czarny lakier :( Może już to naprawili.

Osobiście nie sugerowałbym się kolorem, a wygodą gry. Ten instrument i tak "ginie w odmętach dłoni". Szczególnie jak grasz z mikrofonem i uzyskujesz przesterowanie (zamknięcie mikrofonu i harmonijki w dłoniach)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-04-14, 17:22    Odp: Czarna Harmonijka

Ja miałem taki model Hohnera http://www.thomann.de/pl/hohner_pro_harp_ms_c.htm, ale przyznam że grało mi się na nim beznadziejnie z racji matowych pokryw. Mnie matowe pokrywy ewidentnie przeszkadzają w grze, jeśli Tobie nie będą przeszkadzać to może tan model będzie ok. Chociaż nie wiem jak wysoko czy nisko stoi w hierarchii Hohnera - chciałeś czarny to jest czarny :D
Czy go polecać ...? Nie wiem, mnie nie pasował.
Pozdro
Rogal
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-04-14, 19:39    Odp: Czarna Harmonijka

Czarny jest Suzuki, o którym pisał Katuzar i dwa Hohnery, Pro Harp i Cross Harp, oba z serii MS. I jak cała seria MS, są to średniej klasy instrumenty, na których da się grać, ale nie zawsze się chce. Mam Cross Harpa w G, z grubsza chodzi i brzmi jak należy, ale obniżanie na trójce to już niełatwa sprawa. Z kolei Pro Harp w E (harmonijka za prawie 200 zł, ze złotego koloru korpusem i literami) paskudnie niestroił i był naprawdę mało grywalny. Hering robił kiedyś Black Bluesa, ale nie wiem, jak jest obecnie z dostępnością.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-14, 19:57    Odp: Czarna Harmonijka

Jeśli bardzo chcesz czarną harmonijkę, to kup harpmastera a pokrywy zanieś do lakierni proszkowej :) Proharp i Cross Harp to sprzęty nie warte zachodu :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wezuwiusz


Posty: 10
Skąd: Lebuser Land/Kraków
Wysłany: 2013-04-14, 20:45    Odp: Czarna Harmonijka

no bardzo dziękuję za te informacje! szczególnie za te odradzające poszczególne modele. Myślałem że HONHER nie będzie robił baboli w przedziale powyżej 100zł! Nie chcę się bawić w malowanie proszkowe pokryw. Najwyżej wezmę Marineband chyba że też to już nie to co kiedyś. Gdyby komuś jeszcze przyszła do głowy ciekawa harmonijka czarna a do tego z drewnianym korpusem to słucham, bo takiego czegoś chyba szukam. Dziękuję!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-14, 21:38    Odp: Czarna Harmonijka

Nie wiem co to znaczy "to co kiedyś" odnośnie marine band - wg mnie nigdy nie była to dobra harmonijka. Ma zwolenników, ale jak dla mnie to, że coś jest robione jak XXX lat temu, nie znaczy że jest to dobre.
Poważnie polecam harpmastera - w tej cenie najlepsza chyba i najbardziej powtarzalna harmonijka.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-04-14, 22:25    Odp: Czarna Harmonijka

wezuwiusz napisał/a:
Gdyby komuś jeszcze przyszła do głowy ciekawa harmonijka czarna a do tego z drewnianym korpusem to słucham, bo takiego czegoś chyba szukam.


Hohner robi coś takiego z tzw. Signature Series z podpisem Steve'a Tylera z lues Harpie i czernione pokrywy, technicznie niewiele różniący się od Pro i Cross Harpów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-04-15, 06:52    Odp: Czarna Harmonijka

Harry napisał/a:
Poważnie polecam harpmastera - w tej cenie najlepsza chyba i najbardziej powtarzalna harmonijka.

Podpisuję się pod tym "obiema ręcyma". Mi lepiej leży niż Promaster (przepraszam hordy oburzonych ;) ). Dodatkowo można sobie przekładać podzespoły między różnymi modelami Suzuki . Testowałem na ha-20, promastrrze i harpmasterze.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wezuwiusz


Posty: 10
Skąd: Lebuser Land/Kraków
Wysłany: 2013-04-15, 08:33    Odp: Czarna Harmonijka

a przyjaciele w grze - jakie głosy zbiega Hammond Ha 20 ? taki:

http://allegro.pl/harmoni...3152176923.html

jeżeli dobrze widze to jest to cziorny instrument i podoba mnie się.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michals1958 

Wiek: 65
Posty: 19
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-15, 08:34    Odp: Czarna Harmonijka

Czarne pokrywy ma harmonijka Suzuki MR-500 Fire Breath
Suzuki MR-500 Fire Breath
Korpus tej harmonijki jest z palisandru. Mam tę harmonijkę od jakiegoś czasu i mogę powiedzieć, że jakość jej wykonania jest perfekcyjna. Wygląda również bardzo ładnie. Co do grania, to ja wolę harmonijki firm Seydel lub Hohner. Jak dla mnie dźwięk Suzuki MR-500 Fire Breath jest nieco przytłumiony, ale to tylko moje subiektywne odczucie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
wezuwiusz
wezuwiusz


Posty: 10
Skąd: Lebuser Land/Kraków
Wysłany: 2013-04-15, 09:29    Odp: Czarna Harmonijka

dziekuję, piękny sprzęt a do tego drewniany!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-15, 22:03    Odp: Czarna Harmonijka

Fajnie, fajnie, ale czy fire breath i hammond są warte więcej niż promaster?
Ciut wątpie :) No ale są czarne... ;)

@Katuzar - ja jestem wielce oburzony :D Znaczy się, preferuje promastera, ale nie stwierdzam większej różnicy - ciut lepiej mi się gra po prostu, jest jakiś ergonomiczny bardziej. I jest NIE DO ZAJECHANIA. Ale jak już ustaliliśmy, teraz stroiki harpmaster ma te same więc konkluzja nasuwa się sama.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-04-15, 22:17    Odp: Czarna Harmonijka

Co do Hammonda, to dużo lepiej mi leży niż Promaster. Nie pytaj czemu, nie wiem... Ale i tak wolę zakupić sobie więcej harpmasterów niż mniej hammondów, bo te pierwsze mi w zupełności odpowiadają :)

Jedyne co mi się ciśnie na usta, to "chwała japońskiej myśli technicznej!"

Pozdrawiam!
KatuzaR

Ps. Co do trwałości, to potwierdzam. Sprzęty na moje oko dużo wytrzymalsze niż special 20 hohnera :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wezuwiusz


Posty: 10
Skąd: Lebuser Land/Kraków
Wysłany: 2013-04-17, 13:15    Odp: Czarna Harmonijka

no, przyznam że macie niezły lobbing Promastera tutaj :D właśnie sobie zaordynowałem egzemplarz w skali C a do tego zostałem pięciotysięcznym "znajomym" Sławomira Wierzcholskiego na fb :D Pięknie pięknie. Najtańsza czarna jaką rozpatrywałem (Hammond) była 50 zł droższa a potem był Fire Breath. Wracam do gry po latach przerwy (grałem w pierwszych latach podstawówki, jako mały wielki pasjonat bluesa :D ) zobaczymy jak będzie tak dobrze jak mi się kiedyś przyśniło to wtedy może cziorny oddech dobędę z portfela. Dziękuję za rady bo z tego co pamiętałem z tamtych zamierzchłych czasów to Marineband jest najlepszy i Maisterrclasse a nie sądziłem że kupię coś z Japonii w ogóle! Dzięki! Całkiem ładny ten Promaster na zdjęciach, ma taki nieklasyczny kształt.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-04-17, 21:14    Odp: Czarna Harmonijka

wezuwiusz napisał/a:
lobbing Promastera

Po prostu lubię ten sprzęt, więc polecam :)

Dodam, że Promaster ma fajny korpus :) Dużo ładniejszy niż plastiki.

Pozostaje mi życzyć Ci jak najprzyjemniejszych chwil spędzonych z harmonijką w dłoniach. Niechaj Ci się wiedzie jak najlepiej!!

Pozdrawiam
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu