Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
zmijen 

Posty: 4
Wysłany: 2013-03-29, 20:10    [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Witam,

Szukałem i nie mogłem odnaleźć :sad:

Chodzi mianowicie o to...Do jakich firm produkujących harmonijki są w sprzedaży same blaszki stroikowe?

Znalazłem do Tombo i Seydel-a zamienniki jeśli chodzi o blaszki.

Posiadam dwie harmoszki Suzuki Harpmaster C i Hohner special 20 F i nie mogę znaleźć do nich zamiennych blaszek stroikowych istnieją w ogóle takie zamienniki czy tylko do modeli seydela i tombo?

Pozdrawiam;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-29, 21:22    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Suzuki: http://forum.harmoszka.co...zuki-vt6980.htm
Do Harpmastera pasują, ale są w cenie Harpmastera ...

Do Speciali też są, ale musisz popytać w sklepach.

A tak w ogóle to Zwróć się do Minigunman'a. Naprawi i wyniesie Cię taniej niż zakup nowych płytek.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
zmijen
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-29, 21:57    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Patrząc na ceny faktycznie u Suzuki jest drogo :( http://www.suzukimusic.com/harmonicas/reedplates/
Co do Tombo > http://forum.harmoszka.co...t7389.htm#60141
Hohnera w fabrycznym sklepie też nie znalazłem, ale poszukam.
http://www.hohner-cshop.d...ystem/Pro-Harp/

[ Dodano: 2013-03-29, 22:53 ]
Na poniższej stronie nasz forumowy kolega chciał sprzedać komplet stroików: https://www.facebook.com/...&type=1&theater
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zmijen 

Posty: 4
Wysłany: 2013-03-29, 23:11    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

dzięki za pomoc;)

a wracając do mojej sytuacji to jest tak...:D

Z suzuki nic się nie dzieje(od pukać:D) więc zakładając ten temat po prostu szukał najlepszej opcji dla siebie w przyszłym inwestowaniu w sprzęt i dlatego chciałem zaczerpnąć wiedzy na temat do jakich firm są w Polsce dostępne zamienniki;)

Jestem z Bydgoszczy wiec sklep Gama mam pod ręką, lecz byłem na ich stronie już jakiś czas temu i faktycznie zajmują się Suzuki, ale nie mają nic na stronie napisane na temat tego, że sprowadzają zamienniki;) Jeśli faktycznie tak jest to moje zainteresowanie tą marką mocno wysuwa się na prowadzenie;)

Kwestia jeszcze do jakich modeli mają te zamienniki i czy tak jak u Seydel-a praktycznie każda płytka pasuje do każdego modelu? co jest fajną opcją(ale ich ceny już nie są fajne;-/)

A co do tego Hohnera co wymieniłem, że posiadam to zakupiłem go za kilka złotych i po ostrym czyszczeniu poskręcałem i nie tyle co dźwięki nie stroją co pierw słychać przepływ powietrza a później dźwięk;/ a na niektórych kanałach trzeba się ostro namęczyć by wydobyć jakikolwiek odgłos;/
Rozkręciłem jeszcze raz, pomajstrowałem przy stroikach, które szwankowały poskręcałem i nadal lipa...na początku grały lepiej a o dziwo te co grały dobrze wcześniej teraz się pogorszyły:| później niektóre zaczęły grać ciszej więc nie wiem ogólnie co jest grane;/ i dlatego powstał mój temat w poszukiwaniu zamienników między innymi;) bo na tym Hohnerze nie da się grać jak dla mnie;/

Dodam, że jak dla mnie nie był w jakimś tragicznym stanie i myślałem, że po przeczyszczeniu będzie wydawał czyste dźwięki bez problemu ale granie na nim w jest trudne i trzeba się ostro nadmuchać by coś wydmuchać. Po grze na nim jak wkładam do ust Suzuki to jakbym z malucha do BMW się przesiadał więc to chyba nie jest normalne?

Aaaa i zapomniałem dodać, że suzuki też rozkręcałem(dodam, że kupiłem ją nową kilka tyg.temu) i za Chiny nie mogę rozkręcić tych trzech śrubek mocujących blaszki do grzebienia;| też ktoś miał takie problemy?czy zrobić to naprawdę siłowo? nie chcę czegoś połamać:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-03-30, 10:20    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Mogę do tego hohnera zajrzeć, jednak cudów nie mogę obiecać. Odezwij się prywatnie, może uda się go uratować.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zmijen 

Posty: 4
Wysłany: 2013-03-30, 11:25    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Właśnie rozkręciłem tego speciala jeszcze raz pogrzebałem i efekt jest taki:

1 kanał Wdech spoko, wydech jest z brzęczeniem
2 kanał obydwa spoko
3 kanał jak wyżej
4 kanał jak wyżej
5 kanał ogólnie dobrze ale już się pojawiają małe problemy przy wdechu. Pierw powietrze później dźwięk ale znośne to jest;)
6 kanał od tego kanału już się zaczynają problemu już znacznie słychać powietrze wdychane i wydychane a później dźwięk.
7 kanał to samo co 6
8 Kanał wdech w miarę dobrze ale wydech to prawie, że cisza z wrażeniem jakbym chciał przedmuchać zatkaną dziurkę;)
9 i 10 kanał problemy z wydobyciem dźwięków, ciężko cokolwiek przedmuchać;/

Więc jak widać ma sporo wad i nie wiem czy jest sens się za to zabierać;)

dlaczego? hmm dałem za nią 20zł przesyłki do Ciebie i ewentualne naprawy kilku kanałów i okaże się, że wyjdzie mnie to tyle co za nową, więc lepiej sobie chyba odpuścić;)

Dlatego pytam gdzie można, jeśli w ogóle można dostać same blaszki stroikowe do tego modelu. Bo jeśli były by w rozsądnej cenie to bym zakupił;)

Na niemieckich stronach są za ok 20euro:/ może na jakiejś polskiej się uda znaleźć ale coś nie mogę:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-03-30, 12:29    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

zmijen napisał/a:
hmm dałem za nią 20zł przesyłki do Ciebie i ewentualne naprawy kilku kanałów i okaże się, że wyjdzie mnie to tyle co za nową, więc lepiej sobie chyba odpuścić;)


Dałeś? Ale ja nie miałem Twojej harmonijki w rękach nigdy :)

Chopie... regulacje 1 sztuki robię za darmo. Podejrzewam, że czyszcząc po prostu stroiki poprzestawiałeś. Jeśli wcześniej nie był padnięty żaden kanał to wymian nie będzie. Przemyśl to ;) nowa kosztuje około 100zł.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zmijen 

Posty: 4
Wysłany: 2013-03-30, 14:42    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

chodziło mi o to, że kupiłem ją za 20zł hehe;)

A przed czyszczeniem chodziła tak samo;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-03-30, 17:49    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Aha, przecinek by wiele wyjaśnił :) No cóż, Twój wybór.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-02, 01:18    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Z Suzuki to dziwna sprawa jest - nigdzie tak drogo nie kosztują jak na oficjalnej stronie :) Może dają cenę zaprową, żeby w detalu nikt od nich nie kupował :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-04-02, 06:27    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Nie orientujecie się, czy dalej można gdzieś kupić do Hohnerów - lub harmonijek jakiejkolwiek innej firmy - pojedyncze stroiki? Kiedyś o ile dobrze pamiętam sklep HarpOnline miał wszystko, ale to już go nie ma...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-04-02, 10:10    Odp: [Problem] Jakie firmy mają blaszki zamienne?

Można można, bez problemu ale jednak lepiej zostawić naprawianie fachowcom (hehe).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu