Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
japkO 


Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: ciemna strona miasta
Wysłany: 2008-01-07, 18:02    problem z 2 kanałem

Witam. Dopiero zaczynam grę na harmonijce ale wydaje mi sie że coś jest nie tak z 2 kanałem. Żeby wydobyć dźwięk przy wdechu muszę mocno wciągać powietrze i przy tym słychać jedynie przytłumiony pisk. Jako, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia pytam tutaj. Być może ktoś wie o co może chodzić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-07, 18:15    Odp: problem z 2 kanałem

Jest już taki temat poszukaj na forum. Jest to kwestia odpowiedniego ułożenia ust i odpowiedniego wciągnięcia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-01-07, 18:24    Odp: problem z 2 kanałem

tak, ktoś wie. Nie zwracaj na to uwagi. Początkujący harmonijkarze mają zazwyczaj problem z drugim kanałem, to nie jest wina instrumentu tylko techniki. Obejrzyj sobie lekcję adama gussova - na youtube w wersji anglojęzycznej, a jak skorzystasz z wyszukiwarki na tym forum to znajdziesz link do wersji tłumaczonej.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
japkO 


Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: ciemna strona miasta
Wysłany: 2008-01-07, 18:50    Odp: problem z 2 kanałem

No i problem rozwiązany. Pan Gussov przedstawia dokładnie ten sam przypadek. Tak więc dzięki za uświadomienie. Myślałem już, że harmonijka jest zepsuta ale w końcu dopiero zaczynam przygodę z harmonijką. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-07, 21:14    Odp: problem z 2 kanałem

Harmonijka jest w porządku najlepszym. Po prostu głębiej w paszczękę ją wsadzić. Ale skoro problem już rozwiązany, to po co się wymądrzam? ;)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-07, 22:00    Odp: problem z 2 kanałem

kiedyś miałem to samo i chodziłem wkurzony na obozie ze ktoś mi zepsuł harmonijkę :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu