Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bart 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-19, 17:24    Z czym mam do czynienia??

Witam, jestem fanem bluesa szczególnie podobają mi się utwory z harmonijką w roli głównej. Ostatnio miałem okazje kupić dwie stare harmonijki za "śmieszną" cenę i pomyślałem sobie że mógłbym spróbować, nauczyć się grać. Problem jest taki że nie wiem co to za harmonijki, czy nadają się do gry, czy są sprawne i jak to sprawdzić bo to już stare sprzęty?? A i jeszcze jedno, która się lepiej nadaje do nauki gry?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-03-19, 18:55    Odp: Z czym mam do czynienia??

Pierwsza to (na moją mała wiedzę) wygląda na harmonijkę oktawową, druga to chromatyk. Czy nadają się do nauki? Jeśli już to na druga bardziej nadaje się do nauki bluesa (jeśli tylko tego chcesz się uczyć), choć polecałbym jednak zwykłego diatonika (można poćwiczyć na nim charakterystyczne dla bluesa podciągi).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bart 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-19, 20:03    Odp: Z czym mam do czynienia??

Niestety narazie nie mogępozwolić sobie na zakup diatonicznej. Szukałem na necie nauki gry na chromatycznej, ale nic takiego nie znalazłem. Nauka na hromatycznej różni się od diatonicznej ?? Czy może podstawy są takie same??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-03-19, 20:33    Odp: Z czym mam do czynienia??

http://forum.harmoszka.co...tyczna-vf73.htm

Chromatyczna, przez "ch".

Tak poza tym różni sie jedynie tym, że przy takiej harmonijce mamy wszystkie dźwięki, a te przy diatoniku trzeba wydobywać przy pomocy podciągów. No i diatoniczna nie ma przycisku zmiany dźwięków.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bart 

Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-19, 20:37    Odp: Z czym mam do czynienia??

oczywiście że przez "ch" nie dopatrzenie :) Dziękuję i przepraszam, na forum od nowy jestem więc przeoczyłem temat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu