Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dzemik 

Posty: 2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-10, 16:00    Trudne początki

Otóż niedawno zakupiłem harmoszkę BluesBand, niektórzy powiedzą 35zł wyrzuconę w błoto,no ale wolę najpierw coś opanować i potem kupić Melody. Zazwyczaj potrafię grać utwory d, których znam rytm np.czarny chleb i czarna kawa, whisky, czy zagrywka smoke on the wather. Ale przy czymś nieco trudniejszym mam już kłopoty np. przy stair way to havean czy hallelujah, a nawet przy zwrotce chryzantem mi nie wychodzi(ref. za to jest świetny :) Czy model harmonijki na prawdę ma takie znaczenie? Czy gdybym teraz zmienił swój sprzęt to jest gwarancja dużej poprawy? Co zrobić, aby dobrze rytmicznie grać, bo czasami dmuchanie 6 (6) 6 (6) w jakiejś nutce sprawia mi problemy.
_________________
Pogram z kimś z Koszalina(a raczej szukam nauczyciela lub zacznę z kimś naukę).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-03-10, 20:24    Odp: Trudne początki

Zmiana sprzętu na lepszy nie gwarantuje poprawy gry, jednak z pewnością ją ułatwi. Poprawić umiejętności może jedynie odpowiednia doza dobrego treningu, a dobry sprzęt sprawia, że trening ten jest przyjemniejszy i ciut łatwiejszy. Żeby dobrze rytmicznie grać należy ćwiczyć i grać, najlepiej z metronomem i tupiąc sobie nogą do taktu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu