Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
patyki12 

Wiek: 26
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Poraż, Podkarpacie
Wysłany: 2013-02-25, 14:40    Laptop Acer

Siemka mam pytanie, a mianowicie, czy opłaca się kupić tego laptopa:
http://www.neonet.pl/acer_e1-531-b9604g50mnk.html
_________________
Zero smutku, zero złości, wyje**ne po całości ;D
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szolga 

Wiek: 38
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-25, 14:59    Odp: Laptop Acer

Zależy do czego chcesz go używać.
Generalnie z opisu wynika że ma zintegrowaną kartę intela więc do gier jak sądzę raczej sie nie nada. Pamięć karty zwyczajnie pominięto co zwykle się robi w marketach by ukryć kiepskie parametry. Reszta jest bardzo przeciętna ale to nie dziwi za taką cenę. Czas pracy baterii (4 godziny) to też pewne absolutne minimum (czas ten zwykle jest mierzony na nieużywanym laptopie, czasem nawet w stanie uśpienia, więc w rzeczywistości jest niższy). Wreszcie ja osobiście nie mam zaufania do marki ACER (jest raczej znana z niskiej ceny ale kiepskich elementów), co tylko potwierdza roczna gwarancja.
Jednak jak powiedziałem wszystko zależy od tego do czego jest Ci ten laptop potrzebny
Ogólnie polecam tę stronę do sprawdzania wszelkiego rodzaju sprzętu
http://www.notebookcheck.pl/
_________________
Pasja i ciężka praca mogą zastąpić wrodzony talent
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-03-06, 12:15    Odp: Laptop Acer

Szolga napisał/a:
Zależy do czego chcesz go używać.

Moim zdaniem pytani brzmi, zależy jak długo chcesz go używać. Z mojego doświadczenia z firmą Acer wynika, że jeśli chcesz, żeby laptop był w pełni sprawny (sprzętowo) dłużej niż 2 lata wybierz innego producenta.


No i jak gadała moja ciocia: biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy. - warto przemyśleć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-03-06, 16:38    Odp: Laptop Acer

Myślę, że jeśli chodzi o Acera to kiedyś produkowali g*&^% sprzęt a teraz całkiem na poziomie :)
Ja mam samsunga i tą firmę mogę polecić :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-06, 17:38    Odp: Laptop Acer

Pan_Jakub napisał/a:
Z mojego doświadczenia z firmą Acer wynika, że jeśli chcesz, żeby laptop był w pełni sprawny (sprzętowo) dłużej niż 2 lata wybierz innego producenta.

W pełni zgadzam się z tą opinią. Miałem Acera własnie 2 lata i zaczął się sypać - najpierw akumulator, potem karta graficzna i w końcu HDD. ;(
Już jego poprzednik IBM - Think Pad był solidniejszy :) bo używałem go 6 lat - wymieniłem go tylko ze względu na zestarzały technologicznie.
Teraz IBM przejęła firma MSI i zgodnie z chińską jakością jest dużo do życzenia :( Jedno rdzeniowy netbook MSI, którego używam w terenie - sypie się mechanicznie obudowa.
Niedawno kupiłem 13" polizingowego Della w obudowie magnezowej. I jestem z niego bardzo zadowolony.Nie jest to jakiś full wypas, ale ma 2 rdzeniowego procka 2,2 Ghz, HDD=320 Gb, 3 G RAM-u, napęd DVD, WiFi etc. etc. Co mi więcej do szczęścia potrzeba? - chyba najlepszy ze wszystkich, które miałem. Polecam wyroby tej firmy. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szolga 

Wiek: 38
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-06, 17:45    Odp: Laptop Acer

Ja także mam Della. Nie tylko mają doskonałe elementy w sprzęcie, ale jeszcze gwarancję Door to Door. Mój laptop miał gwarancję 2 lata i właśnie mija 3 rok jak go używam i jedyny problem jaki miałem to, że w pewnym momencie zaczął się przegrzewać, ale wystarczyło odkurzyć Go od środka i wentylator zaczął działać jak należy.
_________________
Pasja i ciężka praca mogą zastąpić wrodzony talent
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu