Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
AgraVain

Posty: 1
Wysłany: 2013-01-07, 09:20    Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum

Chcialbym zasiegnac rady doswiadczonych odnosnie mojej pierwszej harmonijki, nie potrafie sie zdecydowac. Czytalem duzo ale porownania moich 2 faworytek nie ma zbyt wiele wiec prosze nie komentowac typu "opcja szukaj istnieje".

Wybor pomiedzy:

Hohner Golden Melody tonacja C
Suzuki Harpmaster tonacja C

Dziekuje za wszystkie konstruktywne opinie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-01-09, 20:07    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Ja kupiłbym Harpmastera z powodu wygody, mnie bardziej leży w "paszczy", ale jest to tylko moja subiektywna opinia. O obiektywne spojrzenie będzie ciężko bo każdy ma swój typ. Znajdzie się pewnie sporo osób które wybrałyby Goldenkę z miliona innych powodów ;)
Pozdro
Rogal
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-19, 14:13    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Ja bym kupił harpmastera bo mam kilka harmonijek suzuki i jeszcze żadna mnie nie zawiodła, a hohner... no cóż.

Niemniej jednak fantastycznie gra się na Golden Melody, bo to bardzo dobra harmonijka, mam wrażenie, że teraz różnie bywa z powtarzalnością jakości harmonijek u hohnera - bardziej jak loteria :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-19, 15:26    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Ja osobiście jestem zakochany w Goldenkach i chyba cały komplet wymienię właśnie na nie. Jedyna harmonijka, która mi równie leży to seydel 1847,choć niestety jest droga...
Ale to moje osobiste zdanie. Golden melody jest bardzo specyficzna i nie wszystkim odpowiada.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
T_Nedved 

Posty: 7
Wysłany: 2016-01-24, 20:57    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Mam ten sam problem co kolega u samej góry. Z tym wyjątkiem,że chcę kupić w tonacji G.
Golden Melody, Suzuki Harpmaster albo Suzuki Bluesmaster.
Która z nich jest najszczelniejsza i bardziej wytrzymała? Mam już Goldenkę w C i zastanawiam się czy jest sens przeskakiwać na Suzuki, czy lepiej zostać na Hohnerze?
Może dodam jeszcze,że mam możliwość zakupu Goldenki w "normalnym" sklepie, nie przez internet. Chociaż to chyba niewielki plus,bo sklep ten nie uznaje jakichkolwiek reklamacji w przypadku jakichś wad w harmonijce.
_________________
Szczera rozmowa z drugą osobą jest jak mocna kawa - ciężko po niej zasnąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-01-25, 19:35    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Powiem tak: mam komplet Seydelek, Goldenek, i tylko 2 Harpamastery, ale te dwie ostatnie przyniosly mi najwicęcej satysfakcji z wyboru. No cóż w temacie jaości Seydelki 1847 są dla mnie poza innymi na 1 miejscu, ale patrząc na stosunek ceny do jakości Harpmastery wygrywają. :) Goldenki nie najgorsze, ale może to że b. często na nich gram, ale również najczéściej oddaje je do naprawy.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
T_Nedved
T_Nedved 

Posty: 7
Wysłany: 2016-01-26, 17:21    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Byłem dzisiaj w sklepie.. trzymałem w rękach ostatnią Goldenkę w G (Niestety Harpmastera nie mieli,bo ogólnie mają tylko Hohnera). Pan był na tyle uprzejmy,że mogłem w nią "dmuchnąć" (ale to dlatego,że zepsuła mu się maszynka :D ). I tu pojawiło się moje dość spore zdziwienie. Albo trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz, albo dość ciężko było z niej wydobyć dźwięk. Jak jeszcze dmuchnąć powiedzmy że się dało, to zassać było już wyraźnie trudniej.
Im niższa tonacja, tym ciężej wydobyć dźwięk? Na Harpmasterze też jest tak ciężko czy lżej, w porównaniu z Goldenką? Moje doświadczenie jest praktycznie żadne, dlatego bardzo proszę o porównanie.. :)
_________________
Szczera rozmowa z drugą osobą jest jak mocna kawa - ciężko po niej zasnąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-01-26, 19:38    Odp: Hohner Golden Melody tonacja C vs Suzuki Harpmaster tonacja C

Czy jest trudniej to pojęcie względne. Im bardziej odległej tonacji używasz (załóżmy od C), tym inne będzie prawidłowe zadęcie, co nie znaczy, że trudniejsze.. po prostu jesteś przyzwyczajony do wyższej tonacji. Tydzień grania w G i się przyzwyczaisz.
Z drugiej strony.. jeżeli Pan Sprzedawca daje wszytkim sobie podmuchać, to kto wie, czy nie jest zajechana. Moim zdaniem jest to nie do zaakceptowania i omijał bym taki sklep, kup na porządnej stronie z harpami.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu