Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Filip1003 


Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-06, 18:52    Improwizacja taki problem

Jest taka śmieszna sprawa, niedawno się nauczyłem podciągów, gram już trochę czasu. Umiem improwizować na harmonijce i grać z kumplem bluesa gdzie on gra na gitarze. Znajomym bardzo się podoba. I teraz mam problem z nauką utworów, które nie są moje. Mam się na siłę uczyć aż wejdzie mi to w nawyk czy zostać przy improwizacji i ją szlifować?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-01-06, 19:17    Odp: Improwizacja taki problem

Żeby szlifować improwizacje warto poznawać nowe zagrywki. Najlepsza według mnie metoda jest taka. Podczas słuchania muzyki trafiasz na jakiś temat, czy solówkę, która Ci się podoba. Następnie słuchasz jej kilka razy i próbujesz powtórzyć. Potem słuchasz po fragmencie i rozbrajasz nutka po nutce. Początkowo starasz się grać ją jak najdokładniej, jak najbliżej oryginału. Po pewnym czasie wejdzie Ci w krew i stanie się już Twoją zagrywką, którą będziesz później modyfikował i grał tak, jak Tobie pasuje. Będziesz z niej mógł wykorzystywać ogólny zamysł, poszczególne patenty i wszystko inne, czego się w trakcie tych prób nauczysz. A jak będziesz miał opanowanych wiele takich fragmentów, to i improwizacja będzie Ci przychodziła łatwiej. Do tego ucząc się tematów utworów, masz większe szanse na wpasowanie się w grę z innymi ludźmi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-06, 20:09    Odp: Improwizacja taki problem

Jedno z drugim można świetnie połączyć. Warto jest ćwiczyć interpretację danych kawałków czyli grać mniej lub bardziej wiernie temat utworu a potem jakoś wokół tego tematu improwizować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu