Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Turbo 


Wiek: 28
Posty: 6
Wysłany: 2012-12-21, 21:26    Kanał piąty na wdechu przestał grać, i troszkę przekombinowałem

Witajcie! Otóż, miałem problem z moją harmonijką, Hohner Special 20 ton. G, mianowicie kanał piąty na wdechu przestał wydawać jakikolwiek dźwięk. Coś tutaj poczytałem, ze możliwym jest to ze jakiś paproch wpadł pod stroik i to go blokuje, więc rozebrałem harmonijkę, przetarłem tu i tam, opłukałem wodą, nie dało to efektu, rozebrałem więc jeszcze raz i postanowiłem włożyć kartkę papieru pod stroik, głupio zrobiłem bo wepchnąłem odrobinę za głęboko podejrzewam i strok przesunął się odrobinę w prawą stronę. Przez chwile myślałem że pękł, no ale podniosłem go odrobinę i brzdęknąłem, został na swoim miejscu wiec raczej wszystko w porządku? Jutro gdy będzie jasno przyjże się lepiej. W każdym bądź razie, co mam teraz zrobić? Mogę co jedyne oddać harmonijkę do wymiany stroika?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
esi 

Posty: 1
Wysłany: 2012-12-22, 00:29    Odp: Kanał piąty na wdechu przestał grać, i troszkę przekombinowałem

Wziac kombinerki i naprawde ostroznie poprawic ustawienie stroika by byl centralnie na srodku ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-22, 11:14    Odp: Kanał piąty na wdechu przestał grać, i troszkę przekombinowałem

esi napisał/a:
kombinerki


Albo brechę od razu :)

Weź płytkę i popatrz pod światło czy stroik na pewno jest na środku. Czy jak go lekko popchniesz, to nie opiera się gdzieś o płytkę. Jeśli zobaczysz odchylenie, to bardzo delikatnie, nożykiem do tapet naprostuj stroik, wkładając go w szczelinę i wolnymi ruchami przesuń go tak, żeby po obu stronach szczeliny były takie same. W każdym razie jeśli nie wymaga wymiany, to to powinno pomóc.

Jeśli dalej będą problemy, to odezwij się do mnie prywatnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu