Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-12-03, 11:38    [Ostrzeżenie] Hohner MS Special 20

Chciałem poinformować, że to nie jest normalny, często polecany początkującym Special 20.

Przez pewien krótki czas Hohner w latach 90-tych ubiegłego wieku produkował w technologii MS między innymi i harmonijkę MS Special 20. Harmonijka nie spotkała się z miłym przyjęciem i podobnie jak MS Marine Band nie znalazła swojej niszy rynkowej w związku z czym zaprzestano jej produkcji.

Jeśli ktoś szuka do kolekcji - można licytować, chociaż na moje oko przymatowienie pokryw jest dużawe, choć rdzy na nich na razie nie widać.

Tak naprawdę, w moim przekonaniu, jedynie pokrywy są coś warte (ewentualnie śrubki), korpus identyczny z plastikowymi serii MS (MS Big River Harp, MS Alabama Blues), płytki stroikowe tak samo, a jedynym rzadko spotykanym fragmentem są pokrywy, które dodatkowo są zmatowione (czyli stan kiepskawy).

Cena, moim zdaniem, to cena pokryw (nie wiadomo w jakim stanie są płytki stroikowe), czyli na moją wycenę 50 PLN + przesyłka za komplet pokryw to drogo.

http://allegro.pl/stara-h...2836547023.html

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-03, 13:37    Odp: [Ostrzeżenie] Hohner MS Special 20

Zmatowieniem pokryw bym się nie przejmował, odpolerowałem takie na cacy kilka razy.
Naprawiałem wiele razy harmonijki z lat 90tych, nawet w takim stanie i grają jak nowe.
Można się pokusić jednak pod warunkiem, że ktoś to wyserwisuje i odświeży.

Mam na stanie stos harmonijek które mają ponad 10 lat i da się z nimi coś zrobić,
oddaję je czasami tylko za koszt naprawy, jeśli nie ma tego za dużo. Polerowanie płytek itp.

Ale podpiszę się pod tym, co powiedział Medium - trochę za dużo ktoś chce, za samą harmonijkę, ja biorę tyle od kogoś najwyżej za samo odświeżenie i naprawy a sama harmonijka w tym momencie idzie za darmo. Chyba, że kolekcjonerowi zależy, wszystko się da zrobić/naprawić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu