Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kendi 


Wiek: 30
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-16, 19:40    Dezynsekcja harmoszki

Mam mały problem, mianowicie: udało mi się podłapać świerzb, więc przeprowadzam dokładne czyszczenie całego domu. Czego nie da się potraktować octem (no co, chyba najtańszy i najlepszy środek na to coś) to pakuję i wyprowadzam na miesiąc do piwnicy. Ale niespecjalnie chcę się tak pozbawiać instrumentów, i zastanawiałem się, czy przypadkiem można zafundować harmonijce (konkretnie Silver Star, plastikowy korpus) kąpiel octową. Nie zamorduje jej to? Z góry dzięki za odpowiedź, i za czytanie tych wyznań :D
_________________
Taniec Mahoniowych Tuńczyków!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-11-16, 20:06    Odp: Dezynsekcja harmoszki

Skoro to Silverstar to walnąłbym ją w kosz i kupił nową, bo nie szkoda szczerze mówiąc. Ewentualnie możesz zrobić eksperyment, myślę że warto przetestować na takiej harmonijce :) Teoretycznie ocet nie powinien zrobić jej krzywdy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-17, 17:32    Odp: Dezynsekcja harmoszki

Wręcz powinien pomóc- usunąć nalot ze stroików itp... ja bym nie bał się nawet do kwasu octowego wsadzić, a co dopiero paroprocentowy roztwór... potem nalej do środka płynu do zmywania naczyń, wypłucz bieżącą wodą i będzie jak nowa..
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-04, 21:34    Odp: Dezynsekcja harmoszki

Zdaje się że chodzi Tobie raczej o dezynfekcję a nie dezynsekcje http://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynsekcja

Korpus, jeśli nie jest drewniany można umyć pastą do zębów, pokrywy i płytki stroikowe wymoczyć w spirytusie. To najprostsza metoda.

Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu