Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Razenexi 

Wiek: 25
Posty: 7
Wysłany: 2012-11-12, 21:28    Jaka harmonijka - tonacja?

Kurcze, chce kupić nową harmonijkę. Zapytałem wujka i powiedział mi, że najbardziej bluesową harmonijką jest taka w tonacji E. Tylko że patrzałem się w internecie i piszą , że jest to bardzo wysoka tonacja a na youtube nie widziałem nikogo kto by na takiej grał.
Planowałem kupić Marine Band właśnie w tonacji E, ale może powinienem wybrać coś innego ?
Z góry dzięki za pomoc ;)

PS nie jestem bardzo zaawansowany :P



_________________________________________________________________________

EDIT

Poszukałem jeszcze troche i przeczytałem, że w tonacja E to jedna z najpopularnieszych tonacji bluesowych takich jak D, A i G (chyba)
Warto czasem poświęcić troche czasu i poczytać x]
Pozdrawiam :p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-12, 21:39    Odp: Jaka harmonijka - tonacja?

1. Jeśli chcesz już grać bluesa będziesz potrzebował kompletu podstawowych sześciu tonacji:
G-dur, A-dur, Bb-dur, C-dur; D-dur; F-dur.
2. Tonacja E-dur jest najczęstsza jako tonacja utworu i najczęściej gra się na harmonijce A-dur w drugiej pozycji.
3. Zazwyczaj naukę gry rozpoczyna się na harmonijce w tonacji C-dur (największa ilość materiałów na tę tonację).
4. Marine Band jest kilka modeli jeśli myślisz o Marine Band Classic (ok. 90 PLN) ma ona korpus z drewna nieimpregnowanego, który puchnie od wilgoci, a jako początkujący będziesz wydychał dużo śliny. Nie jest to wg mnie najlepszy wybór na początek.

Proponuję, żebyś poczytał forum.

Większość odpowiedzi na Twoje pytania już tu jest.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Razenexi 

Wiek: 25
Posty: 7
Wysłany: 2012-11-12, 22:15    Odp: Jaka harmonijka - tonacja?

Widziałem dużo porównań innych harmonijek z właśnie Marine Bandami. Jednak stwierdziłem, że nie gram na tyle dużo żeby zepsuć ją w tak szybkim czasie. Zobacze jak będzie się sprawować ;) Dam znać jak mi idzie i z góry dzięki za odpowiedź! :)

Też pozdrawiam ;)

Razenexi :p

[ Dodano: 2012-11-12, 23:31 ]
A w sumie to moze kupie inną. Lepiej nie ryzykować :p
Po raZ kolejny i pewnie nie ostatni raz wielkie dzieki :p

[ Dodano: 2012-11-13, 16:51 ]
Okej, kupiłem hornera special 20 z grzebieniem plastikowym w tonacji E. Bardzo fajnie przmi i fajnie się na niej gra :p. Polecam!

Razenexi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Turbo 


Wiek: 28
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-14, 16:41    Odp: Jaka harmonijka - tonacja?

Czołem koledzy! Też chciałbym bluesować na swojej harmonijce, i w tym celu mam już Harpmastera w tonacji C i Special 20 w tonacji G. I mam pytanie, jaką kolejną tonacje powinienem wybrać? Tak generalnie chciałem sobie zakupić harmoszke Seydel 1847 Classic, z drewnianym korpusem, podobno z tym właśnie drewnianym korpusem harmonijki brzmią fajniej (wybacznie za drobny offtopic).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-12-14, 17:53    Odp: Jaka harmonijka - tonacja?

D E F A lub Bb ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu