Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MadHeadsman 

Wiek: 27
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-31, 15:50    Korpiklaani - Vesilahden Veräjillä

Witam!
Chciałbym prosić o "wyprodukowanie" dla mnie tabulatury do piosenki Vesilahden Veräjillä, autorstwa fińskiego zespołu Korpiklaani. Chodzi o samą melodię graną na akordeonie.
Będę niezmiernie wdzięczny.
_________________
MadHeadsman
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-11-01, 18:09    Odp: Korpiklaani - Vesilahden Veräjillä

Sądząc po tyltule utworu i jego pochodzeniu piosenka nie będzie raczej grana w skali diatonicznej. Tak więc na harmonijce 10-kanałowej tego nie zagrasz... Chwytaj za chromatyczną i ćwicz słuch i inne potrzebne Ci w życiu umiejętności muzyczne próbując opracować utwór samodzielnie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-11-02, 00:49    Odp: Korpiklaani - Vesilahden Veräjillä

"Sądząc po tytule utworu i jego pochodzeniu piosenka nie będzie raczej grana w skali diatonicznej. Tak więc na harmonijce 10-kanałowej tego nie zagrasz". Przyszły nauczycielu musisz więcej poczytać postów na tym forum.Widać, że jeszcze mało wiesz o harmonijce diatonicznej i jej możliwości, nie ma znaczenia w tej chwili w jakiej tonacji, czy skali utwór jest zagrany. Tylko twoja niewiedza podsuwa ci takie wnioski, że to jest niemożliwe.

.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-11-02, 20:19    Odp: Korpiklaani - Vesilahden Veräjillä

Bardzo przepraszam drogi MadHeadsman'ie. Faktycznie nie przemyślałem swojej odpowiedzi. To, że utwór nie jest w skali diatonicznej nie znaczy, że nie można go zagrać na 10-kanałówce.
Jest to możliwe:
a) po odpowiednim przestrojeniu harmonijki - dostosowując ją do skali muzyki skandynawskiej,
b) po opanowania zaawansowanej techniki gry i nabyciu umiejętności wydobywania z harmonijki diatonicznej dźwięków chromatycznych.

P.S. Adamg53 - dlaczego Ty nie wytłumaczyłeś tego koledze - skoro wiedziałeś o co chodzi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-11-02, 22:15    Odp: Korpiklaani - Vesilahden Veräjillä

Jeżeli chodzi ci o tą wersję
http://www.youtube.com/watch?v=GgH2QAYNQME
to taby początku bedą takie w/g mnie
(3")5 5 (4)4(3)(2)(3)
(3")5 5 (4)4(3)(2)(3)
(3")5 5 (4)4(3)(2)(3)
(2)(3)(3)(3)(3")(3)2(2")
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu