Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gorog5 

Wiek: 43
Posty: 1
Skąd: Miechów
Wysłany: 2012-10-31, 07:39    [Problem] Świszczące kanały w nowej harmonijce

Witam serdecznie,
Wiem, że problem niegrających czy świszczących kanałów był już poruszany, ale u mnie jest o tyle sytuacja inna, że ja kupiłem harmonijkę i od razu kanał 8 i 9 co pewien czas po prostu świszczą. Czy jest to podstawa do reklamacji instrumentu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-10-31, 10:46    Odp: [Problem] Świszczące kanały w nowej harmonijce

Podaj producenta, model i tonację.

To Twój pierwszy post więc przypuszczam, że masz ograniczone doświadczenie.
Stroiki górnej oktawy (kanały 7- 10) są węższe i wymagają innego zadęcia / zassania. Na reklamację bym nie liczył, raczej na:
- poprawa techniki (kiedyś, gdy jeszcze nie grałem przeponowo zdarzały mi się świsty słyszalne szczególnie przy wzbudzaniu stroików),
- duża szczelina czasami też powoduje świsty przy wzbudzaniu stroika gdy gram cicho i delikatnie,
- słyszałem, że świsty się wzmagają gdy stroik jest niecentralnie w slocie lub jest przekrzywiony (z jednej strony slotu wyżej niż z drugiej).

Może to Ci pomoże.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu