Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-25, 22:01    [Opinie] Tunery elektroniczne

Jestem na etapie wyboru elektronicznego tunera chromatycznego, potrzebnego mi do strojenia harmonijek.
Przeszukałem około setki różnych modeli w sklepach internetowych.
Porównania techniczne są jak najbardziej miarodajne dla mnie jako technika, ale jednakże przydałaby się również Wasza opinia i doświadczenie z takim sprzętem.
Ja wybrałem kilka modeli, z których mam zamiar zakupić ten właściwy.
Założyłem, że:
- model stacjonarny (nie na gryf gitarowy)
- tuner ma mieć wbudowany metronom,
- cena ma być w granicach min. 80 do 130 zeta,
- dobra marka Korg, Boss Epi.. etc.etc.
- precyzyjne wyskalowanie
- łatwość obsługi
na razie mój nr 1 to TM-40 f-my KORG.

A może macie odmienne typy?

Jeżeli ktoś z Was posiada już tuner chromatyczny i mógłby się o nim wypowiedzieć - proszę o opinię?


p.s.Zakładam temat, ponieważ nie znalazłem tu takiego.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-26, 09:59    Odp: [Opinie] Tunery elektroniczne

Harmonijek co prawda nie stroję ale do wszystkiego innego starcza mi BOSS TU80. Bardzo dokładny, Ma możliwość wpięcia kabla/piezo i posiada wbudowany metronom. polecam!
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-07-26, 14:32    Odp: [Opinie] Tunery elektroniczne

Niestety nie pamiętam typu, ani nawet producenta, ale widziałem kiedyś tuner, który miał w pamięci jeśli dobrze pamiętam 8 różnych strojów kompromisowych (oprócz 12 TET). Takim jak pokazałeś można stroić tylko na 12TET, ja akurat tego stroju w harmonijce nie lubię. Gdybym inswestował w coś do strojenia harmonijki wybrałbym taki jak mówię. Bardzo ubolewam, ale ceny tego cacka też nie pamiętam, ale chyba japońskie było ...

Gdyby ktoś wiedział jaki to model - dajcie namiary albo jakiś link.

Na razie i tak używam do strojenia harmonijek komputera z odpowiednim softem.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-21, 22:11    Odp: [Opinie] Tunery elektroniczne

Tak jak zapowiadałem wcześniej wybrałem jednak model TM-40 f-my KORG. Zapłaciłem dużo mniej niż na najtańszych aukcjach Allegro, a to z racji że dostawca przysłał towar parę dni później i w ramach dobrej opinii zjechał z ceny ok.15%. :D
Dodatkowym argumentem w wyborze tego tunera był jego czuły mikrofon i b.dobra opina znajomego studenta z Akademii Muzycznej. :)
p.s. dużo roboty przede mną w strojeniu harmonijek. Po sprawdzeniu tylko jednej harmonijki C przynajmniej 1/4 stroików jest ok. 10 centów mniej lub więcej od właściwej częstotliwości, 2 sztuki nawet o 15 centów.
Producent: made in Vietnam by Japan InCorporation.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu