Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
~Felix 


Posty: 1353
Otrzymał 102 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-04-17, 15:23    [Koncerty] III edycja Bluesa na Mariackiej!

Wiosna zapowiada ogromną ilość koncertów na Mariackiej. Cześć z nich mieści się w tegorocznej edycji bluesa, która rozpocznie się 16 maja i będzie trwała, aż do 16 września.

Blues na Mariackiej to projekt w założeniu którego na mariackiej zostanie umieszczona instalacja o nazwie "Bluesman". Jest to forma upamiętnienia artystów i twórców związanych z bluesem. Blues w znacznym stopniu zakorzenił się w naszym regionie, od lat jest kojarzony ze Śląskiem. Nic więc dziwnego, że jedna z najważniejszych imprez bluesowych odbędzie się w samym centrum Śląska czyli w Katowicach. Blues to muzyka z południa USA z pewnymi wpływami muzyki folk. cechuje ją szczerość wypowiedzi oraz ożywiony kontakt z publicznością. Podstawowymi instrumentami współczesnego bluesa są między innymi gitara, harmonijka ustna czy rzadziej instrumenty dęte. Istnieje wiele styli tej muzyki, odmian jest tyle ile miejsc na świecie, w związku z czym słuchacze mogą liczyć na ogromną różnorodność.

Organizatorzy zapraszają wszystkich fanów tego gatunku muzycznego i nie tylko. Kto do tej pory nie miał styczności z bluesem już w maju będzie miał okazję. Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach wystąpią znani i cenieni artyści i muzycy bluesowi tacy jak: Adam Kulisz Band, Agnieszka Łapka & Mirosław Rzepa, Joanna Pilarska Jan „Kyks” Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa, Young Voices of Blues, Karolina Cygonek i Jan Gałach Band, Marek „Makaron” Motyka, Syndykat, The Blues Experience, Roman „Pazur” Wojciechowski Band, Elżbieta Mielczarek Blues Band, Sebastian Riedel i Cree i inni.

Program:

16 maj
Agnieszka Łapka & Mirosław Rzepa
Adam Kulisz Band

3 czerwiec
Joanna Pilarska
Jan „Kyks” Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa

8 lipiec
Young Voices of Blues
Karolina Cygonek i Jan Gałach Band

12 sierpieńMarek „Makaron” Motyka
Syndykat
The Blues Experience

16 wrzesień
Roman „Pazur” Wojciechowki Band ?
Elżbieta Mielczarek Blues Band ?
Sebastian Riedel i Cree


źródło:http://mariacka.eu
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu