Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-04-03, 18:05    Jakie wrażenia po używaniu harmonijek 16-kanałowych?

Jakie są wasze doświadczenia z 16 kanałowymi harmonijkami?Czy porównanie z mniejszymi modelami wypada na plus czy nie? Czy korzystacie podczas gry z tych wszystkich otworów.
Powiem szczerze,że jak dla mnie to porównanie jest jednak na niekorzyść dla mojej Chromonica 64.
Co w niej lubię:
-silne soczyste brzmienie a'la Stewie Wonder
-okrągłe otwory pozwalają łatwiej modulować dżwięk i trafianie w nie nie wymaga takiej koncentracji

Czego nie lubię:
-duża masa,więc trudniej nią ruszać
-dłuższy suwak wymagał mocniejszej sprężyny-gorszy komfort naciskania
-trudniej się dmucha
-dolne otwory wykorzystuję sporadycznie,takie niskie rejestry nie są mi potrzebne i brzmią jednak dość matowo

Podsumowując,więcej minusów niż plusów.
Ciekaw jestem Waszych opinii :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-04-03, 20:11    Odp: Jakie wrażenia po używaniu harmonijek 16-kanałowych?

Ja nie mam 64, ale zgadzam się, że b. rzadko wykorzystuje się nisko brzmiące dźwięki/ kanały.
Gram na 12-ce /Chromonica 270 deluxe/ i jak mi zacznie padać to kupię taką samą. :)
Nie mniej jednak fachowcy - zawodowcy mają takie harmonijki w swoim instrumentarium, i rzadko ale korzystają z nich.Osobiście znam kilku, grających różną muzę na 16-kach. Począwszy od klasyki, a kończąc na Jazzie. :harp:
Miałem parę razy w rękach różnorodne 16.
Co do ciężaru to faktycznie mają swoją wagę. Dobre narzędzie do samoobrony! :D
Jeden model jaki pamiętam, że jest lekki to 12 kanałowa - Chromonica CX-12.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-04-08, 22:56    Odp: Jakie wrażenia po używaniu harmonijek 16-kanałowych?

Trafiłem na ciekawy filmik prezentujący dokładnie model SUZUKI Sirius.Niestety zbyt słabo znam angielski i coś tam zrozumiałem,ale niewiele.
Ciekawi mnie zwłaszcza sprawa tych okrągłych otworów które dla różnych modeli są odmiennie wyprofilowane od wewnętrznej strony ustnika. Inny system suwaka.Oto filmik:




Może ktoś zrozumie więcej i napisze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu