Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pwl96 

Wiek: 28
Posty: 3
Skąd: Cierpisz
Wysłany: 2012-04-03, 17:26    Hymn SMAPu

WItam serdecznie wszystkich miłośników tego wspaniałego instrumentu. Otóż jestesm początkujący - gram około miesiąca, spisałem sobie cały notes tabó i sobie dmucham i ciągne, mimo początkowej niechęci otoczenia. :)

Otóż bardzo chciałbym zagrać hymn Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej - .

Ma bardzo chwytliwą melodię i ciągle rozbrzmiewa mi w uszach. :) Tu znalazłem nuty - http://www.mlodziez.przem...anie-prymka.pdf ale nie potrafię ich przełożyć na taba :)

Z góry dziękuję :)
_________________
:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-03, 19:11    Odp: Hymn SMAPu

O widzę że kolega jest z Cierpisza, więc kościół stacyjny Kraczkowa, powiedz kolego w której grupie byłeś? :D

A co do tabów, wygląda mi na to, że harp w G-dur, a ten mam akurat nieco rozstrojony.... :D może spróbuję coś ułożyć jak będę miał więcej czasu, ale napisz do użytkownika Kazix on miał to podobno grać nawet na harpie na smapie, napisz do niego to Ci może podrzuci taby :D :D

[ Dodano: 2012-04-04, 16:29 ]
Okey, jednak do orginału harpik w E-dur, ale oczywiście możesz zagrać na harmonijce C-dur, tyle że solo, bo nagranie jest w E-dur.

refren:
3 5 5 (4) 4 (4)
5 4 (4) 5 (5) 5 (5) 6 4 5 (4)
(5) 5 (5) 5 (4) 4
(4) 5 (4) 4 (4) 4 (3) 4

i chwalmy i wywyższajmy go na wieki:
5 5 5 5 4 (4) (4) (4) (3) 4 4

zwrotek mi się na razie ni chce :D , spróbuj sam rozpisać, ważne żeby samemu próbować coś rozpisywać a później grać ze słuchu :D jak się trochę pomęczysz i nie dasz rady to daj znać, może się zmobilizuję :D :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pwl96 

Wiek: 28
Posty: 3
Skąd: Cierpisz
Wysłany: 2012-04-04, 21:07    Odp: Hymn SMAPu

oo, witam kolęgę ze SMAPu :)

ok, z tymi zwrotkami coś poimprowizuję i może coś z tego wyjdzie :)

ja byłem w oczywiście najlepszej grupie kraczkowskiej nr 13 :p Atmosfera podobała mi się niesamowicie. Tak zdarłem gardło na tym śpiewaniu, że boli mnie do dziś :) w harpa też coś podmuchiwałem. A ten hymn tyle razy nam puszczali, że nie mógł się ode mnie długo odkleić. :)

Cierpiszaki lubią sobie pośpiewać, nawet bez alkoholu. Będzie komu przygrywać jak się wyszkole na bluesbandzie :)

A kolega skąd?
_________________
:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-05, 14:50    Odp: Hymn SMAPu

Ja byłem animatorem w grupie 14 :D a pochodzę ze słonecznego Iwonicza (taka zapadła dziura koło Krosna) :D :D A kto był animatorem w Twojej grupie? Może znam :D
A byłeś na śpiewaniu po sobotniej adoracji? Ja byłem jednym z tych czterech pajaców którzy skakali na środku kościoła i animowali śpiew :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pwl96 

Wiek: 28
Posty: 3
Skąd: Cierpisz
Wysłany: 2012-04-05, 16:34    Odp: Hymn SMAPu

Iwonicz to piękne miejsce. Przejeżdzałem swego czasu :)

W sobotę byłem. W piątek siedziałem z kolegami w pierwszej ławce, a w sobotę ze względu na nowo poznane dziewczyny z Rymanowa - przy samych drzwiach :)

Wspaniała rzecz taki zbiorowy śpiew pełen miłości - nie? :p
_________________
:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-07, 11:24    Odp: Hymn SMAPu

jak z Rymanowa to zapewne znam, bo to po sąsiedzku :D A, że zbiorowy śpiew jest wspaniałą rzeczą, to się zgodzę w 100% :D

Trzymaj się i wesołych Świąt :D :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu