Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-02-27, 18:36    Behringer V-amp 3

Witam, polecam wymieniony w temacie efekt. Bardzo dużo presetów i możliwość ustawienia własnego brzmienia, małe impro zagrane na tym efekcie w temacie The Thrill is Gone. Nie katować za technike, ucze sie od dwóch miesiecy. Mam problem z komunikacją interfejsu USB efektu z moją kartą dźwiekową dlatego jest trochę cicho. Pozdrawiam

http://www.youtube.com/wa...d&v=VXK0_AVBHps
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-02-27, 23:42    Odp: Behringer V-amp 3

Zawsze miałem pytanie dotyczące latencji. Znalazłem info producenta, że ten sprzęt ma ok. 5 ms. Na ile jet to odczuwalne (np. czy przy nagraniu trzeba ścieżkę przesuwać?).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-02-28, 00:02    Odp: Behringer V-amp 3

Efekt posiada dodatkowy interface UCA222 do USB (tutaj kupiłem to z softem Energy XT2.5 do nagrywania) i jak zapowiada producent w papierach latencja nie wystepuje i chyba pisze prawde bo nie stwierdziłem takowej, pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-02-28, 08:31    Odp: Behringer V-amp 3

No to znowu pytania:

1. Czy UCA 222 jest wbudowany w V-amp 3 czy to "oddzielna skrzyneczka". I czy jeśli dodatkowe urządzenie, cy jest "w zestawie", czy kupiłeś oddzielnie.

2. Rozumiem, że latencja jest na tyle krótka, że nie przeszkadza. No po prostu, to nie efekt a procesor i sama natura pracy procesora wymusza latencję.

Bardziej mi ta latencja przeszkadza i dlatego bardziej myślałem nad wejściem w efekty analogowe (tam latencji nie ma), bo harmonijka nie lubi słabej cyfry, ale tu raczej porządna cyfra (podają, że 24 bit).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-02-28, 09:38    Odp: Behringer V-amp 3

UCA222 to osobny element, coś jak karta dźwiękowa z kablem USB, dwoma parami in/out "czinczy", gniazdem słuchawkowym z potencjometem i wył/wł monitora, wielkość paczki papierosów. Kupiłem jako cześć zestawu z softem do nagrywania. Wszystko bardzo solidnie wykonane, warte ceny.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-02-28, 11:04    Odp: Behringer V-amp 3

Wiem co to UCA222 jak wygląda i do czego służy. Myślałem, że może V-amp 3 ma to "na pokładzie".

Jeszcze tylko pytanie o tę latencję powtórzę: Rozumiem, że latencja jest na tyle krótka, że nie przeszkadza. No po prostu, to nie efekt a procesor i sama natura pracy procesora wymusza latencję.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-02-28, 11:25    Odp: Behringer V-amp 3

Bawilem sie troche nagrywajac kilka trackow i nie stwierdzilem opoznien, zreszta jak producent zastrzega w instrukcji "Latency-free home recording..."

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu