Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-22, 13:01    Trzymanie harpa "do góry nogami".

Jak wiadomo kilku harpiarzy trzymało harmoszkę w ten sposób, że niski rejestr znajdował się po prawej stronie. Mi.n. Paul Butterfield grał w ten sposób. Czy taka technika daje coś konkretnego, czy chodzi o wygodę konkretnego harmonijkarza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-22, 13:57    Odp: Trzymanie harpa "do góry nogami".

Słyszałem, że Sonny Terry również w ten sposób trzymał harmonijkę, ale nie widzę jakichś konkretnycj korzyści, które miałyby z tego płynąć...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-01-22, 14:28    Odp: Trzymanie harpa "do góry nogami".

Nie ma żadnej różnicy - kwestia przyzwyczajenia i nie dotyczy to osób leworęcznych.
Mam znajomego kpt. Jachtowego - muzyka i barda Waldemara M., który gra :harp: w ten właśnie sposób.
Graliśmy kilkanaście razy na wspólnych "spotkaniach szantowych" podczas długich morskich rejsów i gość zupełnie dobrze gra na harmonijkach.

poniżej klip z koncetru Waldka

_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-22, 15:02    Odp: Trzymanie harpa "do góry nogami".

Problem jest tylko wtedy, gdy konfrontujemy przyzwyczajenia w graniu na harmonijce odwrotnie z graniem na fortepianie czy też na gitarze w "normalny" sposób. (Bo fortepianu się nie da odwrócić tak łatwo :D ). Wtedy niskie dla nas są po odwrotnej stronie. Ale nie każdy chce się rozwijać w graniu na wielu instrumentach, więc to nie zaszkodzi jeśli zostaniesz przy harmonijce. Niemniej nie uważam tego za przepis na rewelacyjne brzmienie, po co udziwniać jak można normalnie.. chyba że złapie się tak z niewiedzy i do głowy wejdzie już za dużo przyzwyczajeń z grania odwrotnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-22, 15:14    Odp: Trzymanie harpa "do góry nogami".

A ja się nie zgodzę z przedmówcami. Niby z początku wszystko wydaje się takie samo, tylko kolejność dźwięków jest odwrócona. Jednak do góry nogami overblowy robi się trochę inaczej. A to dlatego, że stroiki wydechowe umieszczone są na dole i trzeba inaczej kierować strumień powietrza.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-22, 15:25    Odp: Trzymanie harpa "do góry nogami".

A jak ja odwrócę swoje tremolo to jakby ten efekt wibrowania jest bardziej wyraźny. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu