Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-04, 00:44    [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Witam.

Może ktoś będzie zainteresowany.

http://allegro.pl/mikrofo...1903224821.html

http://allegro.pl/mikrofo...1915803442.html

http://allegro.pl/mikrofo...1904089649.html

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-06, 18:41    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Ceny sa nie tyle przesadzone co nienormalne. zaden z tych mikrofonow nie jest wart wiecej niz 30 zl i wszystkie sa w mniej wiecej takich wlasnie cenach :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-06, 18:59    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Tonsil jest wart 20zł, Grundig góra 50 a ta samoróba maks 20. Można sobie życzyć więcej, może ktoś kupi ale daj spokój, ten tonsil w prawdzie fajnie gra ale ta cena to jakaś kpina.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 20:28    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Harry napisał/a:
Ceny sa nie tyle przesadzone co nienormalne. zaden z tych mikrofonow nie jest wart wiecej niz 30 zl i wszystkie sa w mniej wiecej takich wlasnie cenach :)


Jeżeli twierdzisz, że ceny są przesadzone to wejdź na ebay'a i zobacz po ile chodzą te mikrofony.

[ Dodano: 2011-11-06, 20:34 ]
minigunmen napisał/a:
Tonsil jest wart 20zł, Grundig góra 50 a ta samoróba maks 20. Można sobie życzyć więcej, może ktoś kupi ale daj spokój, ten tonsil w prawdzie fajnie gra ale ta cena to jakaś kpina.


Tam są 2 grundigi i samoróbka z wkładką tonsila. Żadnego tonsila tam nie widze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-11-06, 21:02    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Mamy wolny rynek - chcesz to kupujesz, cena za wysoka - popróbuj negocjować ze sprzedającym.

Osobiście też uważam, że ceny są wygórowane, ale święte prawo właściciela wycenić tak a nie inaczej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 21:34    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Za 20 zł nie kupi sie kabla do mikrofonu, dodaj wtykę, obudowę, dobrze byłoby potencjometr i transformator i robi się 100 zł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-06, 23:00    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

adam, sorry ale zartujesz sobie. obudowa warta 5 zl, wkladka 5, kabel za 20 spokojnie kupisz. to wszystko z elektronicznego szrotu kupisz. Medium - wolny rynek ale soro ktos wrzuca tu cos co jest - umowmy sie - proba naciagniecia (zwazywszy ze na forum sa instrukcja jak zrobic taki majk) - to chocby dla reszty, moze mlodszych stazem kolegow, nie powinnismy tego popierac. a poźostaly grundig tak jak chainsaw rzekl, poza tym przejrzyjcie aĺegro. Ten grundig gdm 312 universal, czy jakos tak, to praktycznie to samo co polskie tonsile, bez szalu.

Podsumowujac - osobiscie polecam albo kupic taniej, albo cierpliwosci na ebayu i dodac z 50-80 zl i kupic controlled magnetic :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 23:29    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

"obudowa warta 5 zł, wkładka 5, kabel za 20 spokojnie kupisz", Jasne musiałeś już kilka takich zbudować, próbuj dalej, ja jakoś nie umiem jak ostatnio składałem dla kolegi mika,to obudowę kupił sam 80 zł, kabel 5m 30 zł, wtyk 3 zł, potencjometr 5 zł, wkładka GRUNDIG GDM 311 40 zł z przesyłką link do jego wyglądu tu link http://w782.wrzuta.pl/obraz/47i0E0I1Vix/img_0994k
chyba ze robisz jakieś prymitywy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-07, 00:38    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Ale kto kogo próbuje naciągnąć :shock: ? Przecież ja nikogo nie zmuszam do kupna. Wrzuciłem linki bo może ktoś szuka mikrofonu całkiem dobrze gadającego a nie ma 400zł, żeby kupić od ciebie wkładki shura Harry. Po za tym tak jak mówiłem zobacz w jakich cenach chodzą te grundigi na ebay'u. Gadki typu wart jest max 20zł po prostu mnie :hah: . I ciekawe dlaczego Thomas Feldmann wybrał akurat te 2 modele z pośród wielu modeli grundigów?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-07, 01:43    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

bo byly najlepsze Z GRUNDIGÓW. Ja nikog nie zachecam w tym temacie do kupna szura ode mnie, tylko do obczajenia co ile kosztuje. a to ze twoj kumpel kupil obudowe za 80 zl to nie znaczy ze ta na allegro jest za tyle. Moim zdaniem jest to niezwykle zawyzone w cenie i tyle. Jesli uwazasz, ze pisze nie sprawdzajac wczesniej to sie mylisz bo stale obserwuje aukcje (tak ebay jak i allegro) i na aĺegro ten grundig z tydzien temu byl za jakies 20-30 zl. ;)

Robcie co chcecie, takie jest moje zdanie i nie zmieni to proba wysmiania tylko dlatego, ze wydaje wam sie, ze tylko wy sie w to bawicie. Okazuje sie, ze wiem co jest ile warte. Na szczescie wiekszosc uzytkownikow rowniez. Za mniejsze pieniadze zdaje sie na forum ktos te majki z wkladka tonsila sprzedawal.

Ja rozumiem, ze jakis wklad mial ktos w ten majk ostatni, ale on nawet nie wyglada specjalnie a ta wkladka szalu tez nie robi.

Poza tym - czy post spotkal sie z aprobata reszty? Watpie raczej z tego co widze.

Powodzenia, ogolnie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-11-07, 08:21    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Harry, mylisz dwa pojęcia:
1. Natrafiające się okazje (okazyjne ceny, sprzedający nie wie co sprzedaje, ma "nóż na gardle" i wyprzedaje się, bo potrzebuje pieniędzy).
2. Realną wartość przedmiotu.

Odnośnie ceny dobrego mikrofonu harmonijkowego - już w 1980 roku Elwood Blues za dobry mikrofon harmonijkowy oddał luksusowego cadillac'a. A wtedy było łatwiej o działający sprzęt dziś nazywany vintage.

Nie każdy też ma zdolności pozwalające zrobić mikrofon samodzielnie więc możliwość kupna czegoś gotowego może być dla nich być może jedyną szansą. Spotkałem już człowieka, który nie potrafił przelutować DIN na Jack w MDO IX, a moja przejściówka dołączana do mikrofonu (chciałem zachować oryginalne złącze DIN bo miałem taki kaprys) była czymś z krainy fantazji.

MilKam88, na razie nie próbuje sprzedawać tych mikrofonów w cenie cadillaca; wiem ile się płaci za części i wiedzę, a jak mi wyjdzie to co teraz trwa to pochwalę się mikrofonem, którego niektórzy być może będą zazdrościć, ale muszę go jeszcze "ograć" u geniusza, który się wziął za jego "reanimację". Jeśli będzie grał tak jak ja chcę, zapewne luksusowy cadillac lub Dodge Monaco z 1974 w odpowiednim malowaniu i z odpowiednim wyposażeniem będzie ewentualną ceną. A kosztowało mnie będzie to wszystko podejrzewam, że trochę więcej niż wszystkie trzy mikrofony razem proponowane przez MilKam88.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Ostatnio zmieniony przez Medium 2011-11-07, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-11-07, 08:22    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Dorobienie jacka do i tak za krótkiego kabla i wołanie za to 100zł ,to jednak przegięcie.
Jak wiecie robię czasami mikrofony i w zależności za ile kupię wkładkę zysk mój przy cenie z przesyłką 220 zł oscyluje w 60 -80 zł ,a wykonuje go 8- 10godzin- licząc ciurkiem godziny.
Przy ciągłej sprzedaży ,były by to jakieś pieniądze ,ale przy 6 sztukach w roku?
Moim zdaniem ,jest to tylko przedmiot, nie żadne dzieło unikatowe i dlatego ma taką cenę i taki niewielki zysk przynosi, ale i mnie i komuś radochę daje.
Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-07, 09:28    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. Moim zdaniem te mikrofony mogą być alternatywą dla kogoś kto nie ma kasy. Tak jak Medium wspomniał nie każdy też potrafi zrobić sobie mikrofon. Co do tych grundigów to nie jest kwestia dorobienia jacka tylko wartość tego konkretnego modelu. Nie mówię tu o innych modelach, które można kupić za 25zł tylko konkretnie o tych dwóch. Uważasz, że za drogo to nie kupuj. Nikt nikogo nie zmusza.

Pozdrawiam :papa: .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-07, 10:50    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Ten jeden jest kropka w kropkę taki sam jak nasz polski Tonsil, tylko ma grill inny, tak że wybacz, nie obejrzałem wszystkich zdjęć.
http://oldradio.pl/foto/f...031135740_m.jpg
To ten tonsil. Swoją drogą polecany przeze mnie i paru innych, świetny do harpa ale brakuje potencjometru.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-07, 11:46    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

"Ten jeden jest kropka w kropkę taki sam jak nasz polski Tonsil, tylko ma grill inny" Właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. Jak może być kropka w kropkę taki sam skoro ma inny grill :hah: Po za tym jest wiele różnic, które widać gołym okiem. Owszem jest podobny kolorem obudowy i trochę kształtem. Najprawdopodobniej Tonsil wzorował się na tym grundigu. Na pewno nie odwrotnie bo wystarczy spojrzeć na datę produkcji obu i który był pierwszy. Oczywiście nie twierdzę, że Tonsil jest zły tylko widocznie słabo się przyjrzałeś skoro twierdzisz, że jest taki sam jak gdm 312.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-07, 15:05    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Dobra dobra, szczegółów się czepiasz :) Wyraziłem się logicznie. Taki sam z wyjątkiem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-11-07, 15:28    Odp: [Sprzedaż] Mikrofony do harmonijki

Witam
Dobra już" przestońcie się wadzić". Nic to nie wnosi na forum.Sprzeda będzie do przodu ,nie to będzie miał trzy prawie porządne mikrofony. :] :] :] :] :]
Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu