Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-08-14, 10:30    [Koncert] Mariacka zaprasza!

Mariacka zaprasza!

14 sierpnia, w niedzielę, w Katowicach na ulicy Mariackiej zagrają:

Grupa „Mr. Blues”, Agnieszka Łapka & Krzysztof i Krzyś Głuch, oraz zespół „Yellow Cap”.


Mr.Blues

Zespół założony został w połowie lat dziewięćdziesiątych przez lidera grupy, Bogdana Rumiaka. Mr.Blues daje rocznie kilkadziesiąt koncertów oraz występuje na licznych festiwalach bluesowych. W utworach zespołu można znaleźć zarówno elektryczne "chicagowskie" brzmienie jak również styl bardziej akustyczny, a nawet wątki typowo jazzowe, "zaprawione" sporą dawką dobrego swingu.


Agnieszka Łapka

Wokalistka, plastyk. Śpiewa charakterystycznym niskim głosem. Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa /Głuch, Giercuszkiewicz, Rzepa, Ambroziak/ Zespół koncertował i dokonał nagrań na CD. Obecnie Agnieszka współpracuje ze Śląską Grupą Bluesową.


Krzysztof Głuch

Pianista jazzowy i bluesowy, także kompozytor oraz muzyk sesyjny. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami. Między innymi Ryszard Riedel i Dżem, Martyna Jakubowicz, Sebastian Riedel i Cree, Roman Wojciechowski, Ireneusz Dudek, „Pick-Up”, „Young Power” i wiele innych. Lideruje zespołowi "Ości".


Yellow Cab

Grupa powstała z inicjatywy Wojtka Hamkało, gitarzysty i wokalisty. Muzycy mają na swoim koncie udział w wielu festiwalach bluesowych. Pod koniec roku 2009 z zespołem zaczął współpracować z grającym na perkusji Tomasz Karkoszka, który wniósł do grupy dużo energii i sporo muzycznej zabawy. Na repertuar grupy składają się przede wszystkim kompozycje własne.. Po koncertach YELLOW CAB nie da się ukryć, że blues akustyczny jest ciągle żywy i od zawsze autentyczny.

Początek koncertu o godzinie 17.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu