Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
rafineria

Posty: 0
Wysłany: 2011-07-24, 19:44    [Ogłoszenie] Warsztaty wokalno aktorskie w Krakowie 16-22.08.2011

WAKACYJNE WARSZTATY WOKALNO AKTORSKIE TO PROPOZYCJA SKIEROWANA DO OSÓB:

śpiewających, pragnących śpiewać, występujących lub pragnących występować, ciekawych własnego potencjału scenicznego, gotowych na intensywną pracę.

W programie warsztatów spotkania z trenerami poszczególnych dziedzin: trenerem wokalnym, aktorami, akompaniatorem, choreografem. Zespół trenerów to artyści zawodowo związani ze sceną i doświadczeni pedagodzy szkół artystycznych.

CO SIĘ WYDARZY:

W każdym z 7 dni spotkamy się na zajęciach w grupie, ale nie licz na zniknięcie w tłumie!
Jesteśmy tu po to, by zająć się Twoimi zdolnościami i wspólnie budować Twój warsztat sceniczny.
Dlatego już pierwszego dnia dowiesz się kilku cennych rzeczy o swoich predyspozycjach:

WOKALNYCH:

Trener głosu określi Twoje predyspozycje wokalne: jakim głosem dysponujesz, jaka jest skala Twojego głosu, jak działa Twój oddech i jakim słuchem dysponujesz. Powie Ci, jaki obszar wymaga większej pracy i nad czym wspólnie możecie pracować w trakcie warsztatów. Umówicie się na indywidualne konsultacje wokalne i repertuarowe.

RUCHOWYCH:

To nie jest kurs tańca towarzyskiego ani aerobik! Dzięki pracy z choreografem dowiesz się, jak ważną rolę spełnia w byciu na scenie świadomość własnego ciała. Jaki wpływ na śpiew i mowę ma prawidłowa postawa ciała i ruch. Jak zwiększyć efektywność własnego głosu korzystając z wrodzonych predyspozycji ruchowych. Jaką rolę odgrywa ruch sceniczny w przekazie estradowym.

AKTORSKICH:

Interesuje Cię tylko śpiewanie, i nie myślisz o aktorstwie? Lub przeciwnie, planujesz karierę aktorską a na egzaminach wymagana jest prezentacja wokalna...

Dzięki tym zajęciom odkryjesz, jak ważną rolę w śpiewie spełnia prawidłowa mowa, dykcja i artykulacja. Poczujesz czym jest przedłużenie mowy czyli śpiew. Odczujesz jak śpiew wpływa na mowę a mowa na śpiew. Odkryjesz, jak bardzo wyobraźnia wpływa na przekaz sceniczny i ułatwia interpretację dowolnego tekstu.

AKOMPANIAMENT:

Budując swój repertuar lub po prostu ćwicząc konkretne utwory korzystamy z gotowych nagrań i podkładów muzycznych. Jak często odkrywamy, że tonacja piosenki nie do końca jest zgodna z naszą skalą głosu? Którąś z piosenek wolelibyśmy wykonać w innym tempie lub zaśpiewać utwór, do którego nie możemy znaleźć akompaniamentu? Spotkanie z zawodowym akompaniatorem to czas na szukanie:

najlepszej tonacji utworu odpowiedniej dla Twojego głosu, konsultacje muzyczne, analizę linii melodycznej, korektę intonacji, wspólny występ z towarzyszeniem fortepianu w wyjątkowej aranżacji.

INDYWIDUALNE KONSULTACJE WOKALNE:

Prócz zajęć zespołowych, rozwijających poszczególne umiejętności spotkamy się na indywidualnych konsultacjach wokalnych.

Takie spotkanie to okazja do pracy nad obszarami, które wymagają szczególnej uwagi. Podzielimy się wskazówkami, jak pracować nad poszerzeniem skali głosu, jak efektywnie ćwiczyć odcinki skali mogące sprawiać trudność (góra, łączenie rejestrów, dolny odcinek skali). Zwrócimy uwagę na funkcjonowanie poszczególnych elementów techniki wokalnej ćwiczonych w pracy zespołowej. Zajmiemy się konkretnymi propozycjami repertuarowymi.

Finał w zależności od oczekiwań zespołu warsztatów może mieć formę występu otwartego dla szerokiej publiczności!

Z uwagi na charakter pracy liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 sierpnia 2011.
Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Zespół Rafinerii.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu