Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mareczkos

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-28, 13:32    [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Hohner bluesband C

Mam problem z rozstrojonym dźwiękiem na kanale 5 na wdechu (chyba dźwięk F)
Ściągnąłem bendometer i rzeczywiście nie wykrywa tego dźwięku, od razu na ucho coś mi się wydawało ze to nie ten dźwięk. Harmonijkę mam kilka dni, zachowywałem szczególną ostrożność przy graniu prostych melodyjek, przy prostych ćwiczeniach, czy nawet przy próbach podciągania które według bendometra nawet mi wychodziły.

Rozkręciłem harmoszkę i w środku wszystko jest czyste. jakieś pomysły?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-06-28, 13:34    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Nastrój harmonijkę i po problemie. Możliwe, że to brak produkcyjny.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mareczkos

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-28, 13:43    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Domyślam się, że znajdę tutaj informacje jak ją nastroic? przypominam ze to harmonijka za 30 zl diatoniczna, zadnych stroikow tu nie mam, chyba ze chodzi o te plyteczki w srodku :D

edit
http://forum.harmoszka.co...ijek-vt1299.htm znalazlem


dziekuje!

[ Dodano: 2011-06-28, 15:03 ]
Pytanko, Ap tunerem sprawdzalem i wyszlo mi C# (Cis) Czyli blaszke mam spiłowa by była krótsza? czy od gory by byla ciensza
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-28, 14:48    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Skoro przy kanale piątym na wdechu tuner pokazuje Ci dźwięk C#, to albo stroik jest już nieźle nadwyrężony i może pęknąć w każdej chwili, albo w fabryce to tak licho nastroili. Nie skracaj stroika, bo będzie zbyt duża przerwa między nim a płytką, a spróbuj go zeszlifować przy końcu. Zobacz, czy na innych stroikach są ślady szlifowania i spróbuj to zrobić w podobny sposób, ale przy końcu stroika, co podniesie jego dźwięk.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mareczkos

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-28, 14:57    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Stroik urwany, koniec grania -_-" jak tylko wpadnie mi grosz w reke to bede zmuszony kupic cos lepszego...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-06-28, 15:43    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Nie martw się, dobrze, że to nie padło coś droższego tylko taki bluesband :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-28, 17:01    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

A teraz możesz na nim ćwiczyć zabiegi przerabiające, np. dostosować go do overblowów! Możesz też spróbować strojenia na innych stroikach, które nieznacznie odbiegają od wzorcowego dźwięku. Albo przestroić harmonijkę do zupełnie innej tonacji! Nie wyrzucaj popsutych harmonijek, nigdy nie wiadomo do czego się przydadzą. Ja przykładowo przystroiłem ręcznie przeze mnie wykonaną kartkę urodzinową stroikami z Suzuki Folk Master (w sumie tylko do tego się nadają). Ile było zabawy przy wybijaniu nitów!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kubajedra97 


Wiek: 26
Posty: 19
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2011-06-30, 11:13    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Ja ci polecam kupić nową lepszą harmonijke sam mam blues harpa i speciala 20 i żadna z nich mnie nie zawiodła .
_________________
{ Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera }
— Ryszard Riedel

Trojden niech blues będzie z tobą !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mareczkos

Posty: 4
Wysłany: 2011-07-09, 11:24    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Dziękuję za pomoc! :) pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aaddaamm1

Posty: 1
Wysłany: 2012-05-01, 17:44    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

Witam
Dziś postanowiłem wyczyścić harmonijkę, delikatnie przetarłem blaszki szczoteczką do zębów i p złożeniu stało się cos dziwnego bo 5 kanał na wdechu i wydech brzmi tak samo
i nie mam pomysłu co zrobić zeby to naprawić. Czy ktoś może mi pomóc ??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-05-01, 18:53    Odp: [Problem] Rozstrojony kanał 5 na wdechu Hohner Blues Band

aaddaamm1: To raczej do wymiany stroik. To już nie do strojenia jak aż o tyle opadnie. Możesz się zgłosić do mnie na PW lub GG.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu