Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-06-25, 21:14    gitara + harmonijka - pierwsze koty za płoty

odważyłem się w końcu, a właściwie to na początku, co Wy na to?
http://www.youtube.com/watch?v=MUO5sUBtTf8
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-06-25, 21:55    Odp: gitara + harmonijka - pierwsze koty za płoty

Dość proste zagrywki na harmonijce ale wszystko się trzyma kupy. Zasługuje na nazwanie spójną kompozycją:) Tylko się dłuży przez brak tekstu czy większej odmiany w tym. A tak to fajnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-06-29, 22:03    Odp: gitara + harmonijka - pierwsze koty za płoty

Po pierwsze gratuluję jednoczesnego grania na dwóch instrumentach.
Po drugie utwór nie jest monotonny jednak nasze uszy "przyzwyczaiły się już", że każdy z instrumentów ma swoje solo. U Ciebie gitara to podkład akordowy i linia - harmonijka. Gdyby gitara przejęła część linii (niekoniecznie wtedy harmonijka robi podkład, może milczeć) lub powtarzała co jakiś czas riffy z linii harmonijki w moim przekonaniu byłoby "atrakcyjniejsze dla uszu słuchaczy".
Po trzecie grasz jednocześnie, ale przecież Les Paul wynalazł metodę nagrywania wielośladowego po kolei każdy z instrumentów. Wtedy możnaby "podciągnąć" i "poprawić" brzmienie. Przy jednoczesnym nagrywaniu dźwięk zawsze będzie "spłaszczony" i znaczący wpływ będzie miała akustyka pomieszczenia (niekoniecznie pozytywny).

Reasumując - nagranie można z tego tematu zrobić dużo lepsze i atrakcyjniejsze dla słuchacza jak na "Pierwsze koty" - wspaniale; nieźle wyglądałoby jako "nagranie koncertowe LIVE". Teraz w moim przekonaniu czas na nagrywanie wielośladowe i obróbkę dźwięku jako każdej ścieżki oddzielnie. Partie solowe każdego instrumentu myślę że z czasem "przyjdą same".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu