Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-05-03, 10:04    Film "Spona"

Właśnie co obejrzałem (na Jedynce) film przygodowy p.t. ,,SPONA" (PL-89').

Tematem filmu są uwikłane przygody szkolne licealistów z lat 60-tych (ścisła komuna).
Fajną sprawą w tym filmie było dużo muzyki, począwszy od ,,Skaldów, A.M. Jopek (ciekawe wokalizy Jazzowe), Tadeusza Nalepy, a także improwizacje saksofonowe Michała Urbaniaka. Były też utwory w wykonaniu Markowskiego, klipy z RAPEM i wiele innych nierozpoznanych mi wykonawców. Bardzo zróżnicowana muzyka w zależności od nastroju i rodzaju sceny.
Nie było by nic w tym ciekawego, gdyby nie to, ze w wiodącym motywie muzycznym uczestniczył harmonijkarz. A kto? No właśnie zadałem sobie zadanie odgadnięcia pomimo, iż wcześniej film ani opis nie był mi znany. No cóż wydawało mi się, że mógł to być w tamtym okresie jedynie Sławek Wierzcholski. A wyszło w napisach końcowych, że był to Tomek Bielecki. :)

Jest więc to kolejny film z harmonijką ustną. :harp:

p.s. W filmie wystąpiła plejada gwiazd polskich aktorów nowego i starszego pokolenia.

Do filmu została wydana, jako oddzielny album, ścieżka dźwiękowa z utworami z filmu. Znalazło się na niej 19 kompozycji.
1. Wydaj mi sponę - Kuba Sienkiewicz
2. Tęcza - Tadeusz Nalepa, Mika Urbaniak
3. Głowa - Mika Urbaniak, Szycha
4. Wymyśliłem ciebie - Mika Urbaniak, Grzegorz Markowski
5. Tańczmy do końca - Kuba Sienkiewicz
6. Jeszcze swój egzamin zdasz - Grzegorz Markowski
7. Dwudzieste szóste marzenie - Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński
8. Kiedyś będzie 1x - Maleo
9. Spona kupiona, przepłacona - Wzgórze Ya-Pa 3
10. Sen - Wzgórze Ya-Pa 3
11. Dobre wibracje - Mika Urbaniak, Bolec
12. Pierwsze kochanie - Norbi
13. Preludium e-moll - Leszek Możdżer
14. Tyniok - Joszko Broda
15. Preludium e-moll - Trio
16. Pieśń o szczęściu - Karolina Gruszka
17. Karuzela - Tadeusz Nalepa
18. Bach - Trio
19. Sposób na Alcybiadesa - Tadeusz Nalepa


Muzyka:
Tadeusz Nalepa (muzyka ilustracyjna), Marcin Pospieszalski (muzyka ilustracyjna)
Wykonanie muzyki:
Tomek Bielecki (harmonijka ustna), Joszko Broda (drumla, flet sałacki; w czolówce imiona: Józef Bogusz), Marek Bojarski (skrzypce), Adam Cegielski (kontrabas), Artur Dutkiewicz (fortepian), Tomasz Grochowalski (perkusja, gitara basowa), Michał Grymuza (gitary), Roman Hofman (wiolonczela), Andrzej Jagodziński (fortepian), Henryk Miśkiewicz (saksofon), Leszek Możdżer (fortepian), Tadeusz Nalepa (gitary), Piotr Nalepa (gitary), Marcin Pospieszalski (bas, sitar, instrumenty klawiszowe), Piotr Rejchert (altówka), Kuba Sienkiewicz (gitary), Piotr Stawski (skrzypce), Jarosław Szlagowski (perkusja; w napisach błędna informacja: gitara basowa), Tomasz Szukalski (saksofon), Piotr Urbanek (gitara basowa; w napisach błędna informacja: perkusja), Michał Urbaniak (skrzypce, saksofony, sample), Jacek Zieliński (skrzypce), Piotr Żyżelewicz (perkusja), Anna Maria Jopek (wokalizy)

Wiecej info na http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/127192

Polecam!
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-05-03, 20:39    Odp: Film "Spona"

Całkiem dobry film, widziałem go już wcześniej, a dzisiaj była okazja sobie przypomnieć. Film nakręcony był 1998 roku, więc już wtedy poza Sławkiem jacyś harmonijkarze u nas byli :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2011-05-04, 21:51    Odp: Film "Spona"

Też widziałem ten film, fajna muza - szczególnie na harmonijkach. :) :) :)
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu