Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2011-04-17, 11:46    [Koncert] Charlie Musselwhite

http://www.gdyniabluesfestival.pl/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 39
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-05-03, 18:12    Charlie Musselwhite 02.06.2011 w Gdyni

Faktycznie gwiazdą VIII Gdynia Blues Festivalu będzie Charlie Musselwhite. Poniżej nieco szczegółow i notka o znakomitym gościu GBF.

Wystąpi 02.06.2011 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Bilety (60, 80, 100 zł) http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=7559

Życie mistrza gry na harmonijce, Charliego Musselwhite'a, podobne jest do klasycznej bluesowej piosenki: urodzony w Mississippi, dorastał w Memphis, uczył się na South Side w Chicago. Przełomowy artysta, nagrywający bez przerwy od lat 60tych, wciąż tworzy muzykę nowoczesną, pionierską, z wyczuwalnymi korzeniami bluesowymi. Jego wyrobiony głos, bogata i melodyjna harmonijka oraz gitara wygrywająca głęboki country blues znakomicie i bezbłędnie uzupełniają się w akompaniamencie jego często
autobiograficznych i zawsze godnych zapamiętania piosenek. Cytując Living Blues: "Twarde niczym skała wokale Musselwhite'a skradają się i obezwładniają cię zanim zdążysz się zorientować. Wyśmienicie gra na harfie, ze znakomitą zręcznością i frazowaniem. Rezultaty są fantastyczne."

Przez ostatnie czterdzieści trzy lata Musselwhite wydał ponad 30 albumów. Trzy z nich - Ace Of Harps (1990), Signature (1991) i In My Time (1993) zostały nagrane dla Alligator Records i stały się jednymi z jego najlepiej sprzedających się tytułów. Dziś Charlie wraca do Alligator Records z płytą The Well. Wraz z mnogością muzycznych smaków z Mississippi, Memphis i Chicago, The Well jest zanurzona w muzyce dzieciństwa Charliego: country i miejskim bluesie, rockabilly i gospel muzyce, która
stanowi podstawę jego charakterystycznego brzmienia. Jego nowe piosenki wypływają z jego wielu lat doświadczeń, twardego życia, jego triumfu i napotykanych przeciwności losu.

Album The Well jest pierwszym w historii albumem Musselwhite'a, na który napisał lub lub współautorem wszystkich kawałków dla całej grupy, a z pewnością jest najbardziej osobistym, głęboko emocjonalnym muzycznym cyklem, jaki kiedykolwiek stworzył. The Well został nagrany w legendarnym studio Los Angeles Sunset Sound z gitarzystą Dave Gonzalesem (Paladins, Hacienda Brothers), basistą Johnem Bazzem (The Blasters) i perkusistą Stephenem Hodgesem (Tom Waits, Mavis Staples). Wyprodukowany jest
przez Chrisa Goldsmitha (Ruthie Foster, Grammy-winning Blind Boys of Alabama). Autobiograficzne piosenki ukazują różne charakterystyczne wydarzenia z niezwykłego, kolorowego życia Musselwhitea. Jego dialogowe wokale i mistrzowska harmonijka świetnie uzupełniają się z historiami, które opowiada w sposób iście muzyczno-telepatyczny. Krótko ujmując The Well to Charlie Musselwhite w swojej najlepszej formie.

Musselwhite występował gościnnie w wielu nagraniach różnych gwiazd takich jak Tom Waits, Eddie Vedder, Ben Harper, John Lee Hooker, Bonnie Raitt, The Blind Boys of Alabama, INXS i zupełnie niedawno z Cyndi Lauper. Dzielił scenę z niezliczonymi bluesmanami i rockmenami. W 2010 roku został oficjalnie powołany do Blues Hall of Fame Fundacji Bluesowej, nominowany do 6 nagród Grammy i wygrał 24 Blues Music Awards.

Charlie Musselwhite jest dziś tak samo żywotny i kreatywny, jak na każdym etapie swojej długiej kariery. DownBeat nazywa go "niekwestionowanym czempionem harmonijki bluesowej". Pomimo swojego napiętego kalendarza, prowadzi cotygodniowe show radiowe "Charlie's Backroom" dla stacji KRSH-FM w Santa Rosa w Kalifornii. Sam siebie nazywa nieustannym uczniem i wciąż doskonali swój fach. Jego blues na nowym albumie tchnie jego ciężko zdobytą wiedzą i warsztatem i jest też oknem do jego głębokiej
duszy z Mississippi. Mówi się, że Musselwhite jest jednym z najbardziej znanych i kochanych muzyków bluesowych na świecie.
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
~Felix 


Posty: 1368
Otrzymał 103 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-06-08, 22:09    Charlie Musselwhite otworzył VIII Gdynia Blues Festival

Na stronie BluesOnline.pl są już pierwsze relacje i klipy filmowe z koncertu otwarcia na Gdynia Blues Festival. :)

http://bluesonline.pl/ind...al-zdjęcia.htmlMiłej lektury! :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu