Zapami皻aj mnie i lub zarejestruj | Zapomnia貫m has豉

Artyku造 Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj U篡tkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo嗆
M造nek 

Otrzyma 68 punkt(闚)
Sk康: Budapeszt
Wys豉ny: 2011-04-16, 13:03    Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

Niestety, ze wzgl璠u na ograniczenia finansowe nie by這 ju mozliwo軼i nagrywania dalszych wersji. Trzeba by這 poskleja z tego, co uda這 si sp這dzi przez 2 dni. Dalekie to od doskona這軼i, ale c騜, lepsze ju nie b璠zie. Moje sol闚ki w Worki It Out i Annie Maybe, to oczywi軼ie monta, w ka盥ej wersji by造 fragmenty nadaj帷e si do zamieszczenia i kompletne kiksy, sporo si ch這pak napracowa przy sklejaniu tego ;) A efekt ostateczny bynajmniej mnie nie zadowala, ale, jak napisa貫m, lepiej ju nie b璠zie. C騜, na koncercie czy jamie drobne kiksy uchodz, studio bezlito郾ie obna瘸 wszystkie niedostatki. No chyba, 瞠 si ma kup kasy i sta nas na wynaj璚ie najlepszego studia i ca貫go sztabu monta篡st闚, kt鏎zy poprawi nawet najbardziej ordynarne fa連ze... Ale to nie moja liga :(

Odtwarzane z CD na porz康nym sprz璚ie brzmi oczywi軼ie o wiele lepiej, ni mp3 na komputerze. No, ale jak na pierwszy raz, mo瞠 nie jest ca趾iem tragicznie... Sami pos逝chajcie:

http://mlynek69.wrzuta.pl...kZ/worki_it_out

http://mlynek69.wrzuta.pl...mTQJ/proud_mary

http://mlynek69.wrzuta.pl...uCt/annie_maybe

aeroarte 

Otrzyma 35 punkt(闚)
Sk康: Starachowice
Wys豉ny: 2011-04-17, 10:32    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

Ten trzeci kawa貫k najbardziej mi si podoba. Pierwszy, to jakby nie w studio, tylko z jamu nagrywany . Generalnie pos逝cha bym takiej muzy na 篡wo i nie wyszed bym z koncertu. Uwag mam tylko do Twojego wibrata /g這wnego/, 瞠 u篡wasz go za cz瘰to i tak jakby wype軟ia brak pomys逝, /ale si m康rz/ , takie mam odczucie, mo瞠 dlatego, 瞠 oczywi軼ie, przy s逝chaniu zwraca貫m szczeg鏊n uwag na harmonijk.
Zazdroszcz Ci, 瞠 mo瞠sz gra sobie tak - z zespo貫m.
Dodaj punkt autorowi tego posta

#Medium 

Otrzyma 203 punkt(闚)
Sk康: E趾
Wys豉ny: 2011-04-18, 10:18    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

Czy mo積a gdzie kupi Wasze demo? Ch皻nie pos逝cha豚ym w lepszej jako軼i.

Kilka uwag mich uszu:

1. Worki it out. Bardzo specyficzne brzmienie. S逝cha si jak w starej drewnianej budzie z po逝dnia w delcie gdzie akurat odbywa si koncert. By mo瞠 dlatego, 瞠 mam sentyment do takiego klimatu w utworach podoba mi si.

2. Proud Mary. Nie wiem czy to nie jest wina kompresji MP3, ale jako tak za s豉bo wybija si poziom linii melodycznej i sol闚ek. Ma si wra瞠nie, 瞠 wszystko „wrzucono do jednego worka” g這郾o軼i. Ale to bym musia pos逝cha w lepszej jako軼i by wypowiedzie si ostatecznie. Troch tak brzmi, 瞠 t這 zag逝sza to, co powinno by uwypuklone. Mia貫m k這pot „wy逝ska” pierwszy plan z t豉. Piszesz, 瞠 z CD brzmi lepiej – chyba wiesz o co mi chodzi.

3. Tu jest wszystko super. Mam tylko drobne wra瞠nie 瞠 wokalistka ma ju zm璚zony g這s i to s造cha. Popisowy utw鏎 harmonijki. Nawet z drobnymi kiksami na 篡wo musi brzmie super.

Nie to, 瞠 krytykuj, pisz o tym co s造sz. A na powa積ie pytam o mo磧iwo嗆 zakupu tego dema ewentualnie o mo磧iwo嗆 軼i庵ni璚ia w jako軼i CD.

Pozdrawiam

Medium

M造nek 

Otrzyma 68 punkt(闚)
Wys豉ny: 2011-04-18, 11:01    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

Medium, przede wszystkim dzi瘯i za mi貫 s這wo. Ja mam du穎 bardziej krytyczne podej軼ie, szczeg鏊nie do swoich sol闚ek. I nie ma w tym kokieterii, po prostu s造sz, co spartoli貫m i najch皻niej nagra豚ym to jeszcze raz, ale, niestety, nie ma ju jak. I tak sporo to kosztowa這, pomimo, 瞠 robione po znajomo軼iach znacznie poni瞠j cen rynkowych. Nawet sobie nie wyobra瘸m, ile by鄉y wybecelowali, gdyby przysz這 p豉ci normalne stawki 8/ No, ale oczywi軼ie, co za co... Instrumenty prowadz帷e by造 nagrywane jednocze郾ie, wi璚 mimo, i teoretycznie ka盥y szed w osobne pasmo, to jednak by造 drobne przebicia, co znacznie ograniczy這 mo磧iwo軼i remasteringu (st康 np, nie uda這 si poprawi nier闚no軼i tempa w Proud Mary). Ciekawostk jest, 瞠 akurat Annie Maybe by這 nagrywane jako drugie, zm璚zona to nasza wokalistka by豉 w Proud Mary, bo to by這 nagrywane jako ostatnie, kolejno軼 na p造cie jest inna, ni nagra.

Oczywi軼ie, kompresja MP3 znacznie sp豉szcza brzmienie, jest tak, jak piszesz. Nied逝go b璠zie mo積a 軼i庵n望 plik WAV, powinno by lepiej.

Aeroarte: chyba nie o wibrato, tylko o tremolando Ci chodzi這. I masz racj, jest go za du穎 i wyra幡ie stanowi zapchajdziur. Tylko, 瞠 to nie moja "zas逝ga", a... remasteringu. Jedyna niepoprawiana sol闚ka jest w "Give me one reason" (link w innym po軼ie), pozosta貫 to produkt obr鏏ki komputerowej. Po prostu w miejsce skopanych fragment闚 gostek powsadza inne. Widocznie tremolando mu si spodoba這... :] Ja je w ka盥ej sol闚ce zastosowa貫m tylko w jednej frazie, jego zmultiplikowanie to dzie這 mistrza-miksera :D

Mikael 

Otrzyma 4 punkt(闚)
Sk康: Sanok
Wys豉ny: 2011-04-18, 13:58    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

M造nek napisa/a:
Widocznie tremolando mu si spodoba這... :]

to jest szansa, 瞠 innym, nieobeznanym z harmonijk s逝chaczom r闚nie si spodoba! :)
A demo jak dla mnie na poziomie. Nie macie si czego wstydzi! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta

#minigunmen 

Otrzyma 127 punkt(闚)
Sk康: Kat, O鈍, Krak
Wys豉ny: 2011-04-18, 16:26    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

worki_it_out
"c'mon baby, suck me free", uwielbiam jak kto czasem 豉mie angielski :)
Harmonijka fajnie uzupe軟ia graj帷 w tle, super. Partie solowe - ciut mi ten blue third przejechany ci庵le majaczy w ka盥ym przypadku :) Nie jest to z貫, ma to sw鎩 urok itp ale i inny charakter ni jakby by trafiony od razu. Nie chce m闚i co jest lepsze, ja wole trafiony ale i tak jest fajnie. I wol te pasa瞠 po skali a nie na zasadzie zjazdu po ka盥ym kolejnym d德i瘯u jaki mamy po drodze. :) ale co z tego co ja wol jak to i tak jest spoko i bez tego. Profesjonalne, dynamiczne granie.

proud_mary
pani troszku fa連zuje :( i olewa jakby oryginaln lini wokalu w tym kawa趾u. M鏬豚ym tu kilka uwag jeszcze pisa do wokalu, 瞠 wymowa angielskiego, 瞠 dykcja... ale o harmonijce mia這 by.
Przypomina mi tu troszk niekt鏎e momenty canned heat klimatem. Tylko tam jest bardziej boogie.
Gitarmana macie PRZEDNIEGO.
"baciugone fajnd sam(...) ryera" - ja si poddaj :(

annie_maybe
Te same uwagi co w poprzednim :) Wydaje mi si poza tym, 瞠 pewne zej軼ia po skali/wej軼ia, je郵i u篡wasz d德i瘯闚 z poza "skali bluesowej" to przyda這by si rozwi您a to wi瘯sz dynamik albo ciut inn ni reszt, 瞠by ten d德i瘯 mniej razi. Razi wielce nie razi ale jestem wyczulony na t dynamik w takim wypadku.

To s tylko sugestie, nie mam zamiaru pe軟i roli edukatora, sam wiesz jak gra, niemniej dziel si wra瞠niami :)

M造nek 

Otrzyma 68 punkt(闚)
Wys豉ny: 2011-04-19, 20:00    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

Hmm... Uwagi dotycz帷e harmonijki przyjmuj z pokor. Ale co do angielszczyzny naszej wokalistki... Troch si zdziwi貫m, 瞠 tak nisko oceni貫, bo nie do嗆, 瞠 anglistka z wykszta販enia, to jeszcze 3 lata mieszka豉 w Londynie. Jsko mi si ma這 prawdopodobne wydawa這, 瞠by a tak kaleczy豉. A 瞠 m鎩 angielski za s豉by, 瞠by m鏂 oceni, postanowi貫m spyta kogo, kto na pewno wie, co m闚i, oryginalny Amerykanin (Jeff, ten z kt鏎ym nagrywa貫m akustyczne kawa趾i). Oto, co napisa: "Hi Wojciech, I think your singer's English is o.k. She's obviously studied how to pronounce. The slight accent is charming. For me it's good. " Wi璚 sorry, minigunmen, ale tej cz窷ci Twojej recenzji nie kupuj... Jako bardziej wierz autentycznemu Amerykaninowi... A co do "oryginalnej" linii wokalu: ta piosenka ma tyle r騜nych wersji... Tina Turner to by kt鏎y z kolei cover. Wi璚 nie przyr闚nuj wszystkiego do niej.

#Maciekdraheim 

Otrzyma 295 punkt(闚)
Sk康: Ciechocinek
Wys豉ny: 2011-04-19, 20:39    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

Wokalem bardzo przypomina ameryka雟k artysk - Tracy Nelson. Co do akcentu to mog si przyczepi jedynie do nieco zbyt mi瘯kiego "I" w Work IT Out. Przynajmniej z tego co w豉郾ie s逝cham :) .

#minigunmen 

Otrzyma 127 punkt(闚)
Sk康: Kat, O鈍, Krak
Wys豉ny: 2011-04-20, 17:38    Odp: Dalsze 3 kawa趾i z naszego demo

M造nek: 瞠by by這 jasne, to ja tej pani nie oceni貫m nisko. To dobra wokalistka. Tw鎩 znajomy autentyczny Amerykanin wspomnia o wymowie :) Nie jest b喚dna ale s造sz, 瞠 to nie Amerykanka i daleko jej do bycia pod tym wzgl璠em - bezb喚dnej, jestem tylko na to mocno wyczulony, wi璚 wybacz, je郵i odebra貫 to jak jak捷 surow, gwa販帷 uwag ;) Akcent闚 w samych stanach jest masa, wi璚 ci篹ko m闚i o jakiej niepoprawno軼i. Mog貫m faktycznie nie u篡wa s這wa "kaleczy" ale jak si tak "europejszczy" angielski, to mi jako takie to pierwsze s這wo przysz這 do g這wy.
Ja angielskiego uczy貫m si 18 lat ale nie chc si do pani Anglistki przyr闚nywa aaaaale bycie nauczycielem ma si nijak w ocenie tego jak kto brzmi w tym j瞛yku. To s niuanse, nie ka盥y je s造szy, nie ka盥y potrafi nad nimi panowa. Wielu nauczycieli w tym czasie mia貫m, niekt鏎zy byli lepsi i nie mia貫m w徠pliwo軼i, jakie mam s逝chaj帷 tego. W poprawno嗆 nie w徠pi. Ale nas逝cha貫m si te ludzi, kt鏎zy na prawde potrafi nie da cienia w徠pliwo軼i, 瞠 mog nie by ze stan闚. Cho熲y Ania D帳rowska, czy Monika Brodka, 瞠by nazwiska by造 bardziej znane i Polskie.

Odpowiedz do tematu