Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-02-21, 23:15    Wybór, jako tło

Witam :)

Ostatnio pisałem, może ktoś skojarzy, o problemach z Marine Bandem w C. Trochę szwankuje, więc uznałem , że po roku ,czas na zmianę. (Wytrzymała dość krótko, pewnie ze względu, że na początek, jak większość, bardziej ją dusiłem, niż na niej grałem ^^)
Myślę nad paro harmonijkami. Mimo, że na pewno parę takich tematów było, mi chodzi, aby druga harmonijka, była bardziej 'pod zespół'. Gram w małym zespole z kolegami, więc zależy mi na możliwości szybkiego grania, (szybkiej reakcji), jak największej wygodzie, JAKOŚCI BRZEMIENIA, no i ostatecznie komforcie :P (mi Maryna, bardzo dobrze leży u ustach, może po dłuższym graniu trochę pęcznieje, aczkolwiek w ogóle mi to nie przeszkadza)

Harpy, nad którymi rozmyślam:
- Marine Band Deluxe
- Golden Melody
- Blues Harp
- Pro Harp
- Special '20

I teraz jeszcze pytanie, jaka tonacja? ; jak pisałem, ma ona bardziej robić za podkład niż grę solową. Najuniwersalniej byłoby pewnie wybrać w tonacji 'C' (taką jak obecnie), ale co powiecie n.t innych tonacji, która mogłaby pasować?
Ostatnio zmieniony przez OutSajder 2011-02-22, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-21, 23:23    Odp: Wybór, jako tło

Niestety, jedna tonacja do całej gry z zespołem nie wystarczy. Podpytaj chłopaków, w jakich tonacjach grają i na podstawie tego dobierz instrument. Odnośnie poszczególnych modeli, to dział "Sprzęt" pęka w szwach od opinii.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-22, 09:55    Odp: Wybór, jako tło

Ja mogę powiedzieć, że na jam session najczęściej się gra w tonacjach A albo E, czyli w crossharp na harmonijkach D i A. Jak idę na jam session do otwocka czy pograć z kumplami to praktycznie mogę nie brać innych harmonijek. Co nie znaczy, że inne nie są używane - po prostu te 2 tonacje są najpopularniejsze.


Jak rozmyślasz o Marine Band Deluxe to weź jeszcze pod uwagę Seydel Solist Pro (podobna cena). Też drewniany korpus i w ogóle nie pęcznieje. Nawet chyba strój kompromisowy jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-02-22, 17:41    Odp: Wybór, jako tło

Ok, czyli pewnie trzeba by odrzucić tonację C.

Słuchałem, jak MBDx w A, i powiem, że dźwięk niczego sobie, mógłbym kupować :P
Podobnie stawiam Golden Melody w A. I teraz pytanie; drodzy użytkownicy, którą brać, licząc, że mam jeszcze Maryne w C...


p.s co do GM, to bardzo podoba mi się jej kształt, pewnie nie ma to większego znaczenia, ale gdzieś czytałem, że im bardziej podoba się ona grającemu, tym ma większą z tego przyjemność :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-22, 20:54    Odp: Wybór, jako tło

Swego czasu byłem zakochany w goldence ale z czasem jak kupiłem inne harmonijki w innym stroju to odkochałem się. Goldenka jest bardzo ładna ale nie nadaje się do grania akordów - po prostu brzmią one brzydko :/

Moje spostrzeżenie jest również takie, że na golden melody gra się trudniej tongue blockingiem, chociaż może to bardziej zależne jest od umiejętności grającego. Chodzi tu o wystające blaszki stroikowe (nie kaleczą języka, po prostu jakoś przeszkadzają). Np. w special 20 nie wystają one i na pierwszym planie jest tylko gładziutki plastikowy grzebień i nic nie przeszkadza w lizaniu harmonijki podczas tongue blockingu ;)


Tonacja A byłaby najlepszym rozwiązaniem. Bardzo dużo standardów blusowych jest granych właśnie w takiej tonacji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-02-22, 21:17    Odp: Wybór, jako tło

Ok, czyli Golden Melody w A? Mam nadzieję, że nie będę żałował tego wyboru, jakby co, jeszcze jakby chciał ktoś poradzić, to śmiało, kupuję w weekend, a więc, zostało parę dni
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-22, 21:20    Odp: Wybór, jako tło

Jak będziesz grał dużo akordów, to Goldenka będzie Ci rzęzić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-02-22, 21:26    Odp: Wybór, jako tło

nie, raczej jadę (jak na razie) pojedynczymi, co najwyżej, czasem jak Autsajdera zagram, to parę razy poakorduje :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu