Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-16, 16:09    Spis bluesowych audycji radiowych

Zbierzmy tutaj jak najwięcej audycji bluesowych. Piszemy nazwę audycji, następnie dzień i godzinę emisji, potem nazwę stacji radiowej i prowadzących oraz krótki komentarz.

Zaczynam:
- "Piosenki bez granic", niedziela, godz. 10:00 w "Trójce - Programie 3 Polskiego Radia", prowadzi Wojciech Mann oraz ok. 10.45 - Antoni Piekut i ok. 11.45 - Jan Chojnacki; audycja nie tylko bluesowa, ale blues też się pojawia,
- "Manniak po ciemku", poniedziałek, godz. 22:00 w "Trójce - Programie 3 Polskiego Radia", prowadzi Wojciech Mann; audycja w której można usłyszeć wiele długich i dłuższych kawałków bluesowych,
- "Bielszy odcień bluesa", czwartek, godz. 22:00 w "Trójce - Programie 3 Polskiego Radia", prowadzi Jan Chojnacki.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-16, 16:24    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - www.rc.fm.pl. Andrzej naprawdę zabija audycjami. :) :)

"Wieczór Nie Tylko Rockowy" Pawła "Freebird" Michaliszyna. Słuchajcie w każdą środę o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - www.rc.fm.pl. Jak sama nazwa wskazuje, polecam! :)

"Muzyczna Pajęczyna" - audycja autorska Zdzisława Pająka - w każdy poniedziałek, godz. 20:00-22:00, internetowe Radio Kultura Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy http://www.mok.bydgoszcz.pl/ Tu również kawał dobrej Muzyki. :)

"Trójwymiar" - audycja autorska Adama Brzezińskiego - w każdy wtorek, godz. 20:00-22:00, internetowe Radio SAR http://www.trojwymiar.radiosar.pl/ Adaś też dotrzymuje kroku, często puszcza długie koncertowe kawałki (nie tylko bluesowe!).

12 BAR BLUES, wtorek, 21-24 / Radio Ulicznik - http://www.ulicznik.net/ Rafał choć najmłodszy z zaprezentowanych przeze mnie, to gustowo trafił najbardziej - duużo bluesa ( i nie tylko!) i to w różnych odcieniach. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-16, 19:12    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

A ja polecę dwie audycje Przemysława Draheim. Pierwsza z nich to"

"Głosem bluesa", do słuchania w każdy piątek o 21 w Radiu Sfera na www.sfera.umk.pl . Dużo gitary, harmonijki i nagrań, które ciężko dostać w Polsce. Co prawda radio internetowe, ale muzyka godna uwagi.

druga to "Muzyka źródeł" o nieco szerszym profilu muzycznym (ale i bluesa tam nie brakuje), emitowana w środy o 19.05 i soboty o 22.00 w Polskim Radiu PiK, przez Internet też można słuchać na: www.radiopik.pl . Tutaj każdy odcinek ma swój temat, któremu poświęcony jest cały układ programu. Posłuchać można soulu, tzw. roots music, bluesa, rocka, jazzu i mnóstwa innych rzeczy, które czasem ciężko zaklasyfikować, ale warto zwrócić na nie uwagę.

Oba programy są archiwizowane i można ich posłuchać na www.blues.pl/draheim
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-16, 22:04    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Historia bluesem pisana - Andrzej Matysik, radio eM, zdaje się, że o 19:50 w środy ale nie wiem czy i jak w inne dni. Krótka audycja ale zawsze fajna.
Po niej leci "uszy duszy", równie dobra muzyka, tym razem dłuższy program, zdarza się blues itp.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bialy


Posty: 3
Wysłany: 2011-02-17, 02:02    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Blues Wieczorową Porą -Stan.Antoskiewicz- NIEDZIELA 19.30 powtórka WTOREK 23.00 Katolickie Radio Ciechanów -http://www.radiokrc.pl/- Forum Okolice Bluesa Strona Główna -> Blues Wieczorową Porą - Katolickie Radio Ciechanów

Opis ??? zbędny posłuchajcie ,blues,blues,blues ........................................... polecam CD autorstwa między innymi prowadzącego audycję www.whyducky.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marta Ż

Posty: 1
Wysłany: 2015-07-21, 12:02    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

"Blues and Roll", czwartek, godz. 23:00 w Radiu Aktywnym (internetowe radio Politechniki Warszawskiej), prowadzi Marta Żukowska, czyli ja :D Gram bluesa i rock and rolla. Skupiam się na bluesowy nowościach i co odcinek pokazuję jak blues oddziałuje na współczesnych wykonawców. Zapraszam!
Strona audycji: https://www.facebook.com/...895428657167157
Blog z tekstami i wywiadami: http://martazukowska.blogspot.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ritka

Posty: 2
Wysłany: 2016-07-26, 15:28    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Żadnych nowych i ciekawych audycji w radiach komercyjnych? Ja wiem, że słuchalność i kasa najważniejsze, ale trochę już mam dosyć tej elektroniki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
pekala07


Posty: 5
Wysłany: 2016-12-20, 18:54    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Nawet nie wiedziałem że w radio jest tyle bluesa. Trzeba będzie poszukać.
_________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-07-07, 22:25    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Odświeżę temat bo chętnie posłuchałbym jakiegoś fajnego bluesa w radyjku.
Znacie jakieś ciekawe audycje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-07-07, 22:26    Odp: Spis bluesowych audycji radiowych

Pytam bo przez parę lat trochę mogło się zmienić :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu