Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rudy Pies 

Posty: 27
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: kResovia.
Wysłany: 2011-01-30, 13:48    Euforia - Sara Perche Ti Amo

4 4 4 (4) 5
4 4 4 (5) 5 (4) 4
4 4 4 (4) 5
4 4 4 (5) 5 (4) 4
(4) (4) (4) 5 (5)
(4) (4) (4) 6 (5) 5 (4)
(4) (4) (4) 5 (5)
(4) (4) (4) 6 (5) 5 (4)
ref
4 4 4 (4) 5 (4) 4
5 5 5 (5) 5 (4) 4
4 4 4 (4) 5 (4) 4
5 5 5 (5) 5 (4) 4
(4) (4) (4) 5 (5) 5 (4)
5 5 5 (5) 5 (4)

Już zmieniłem;)
Już poprawiłem Medium.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-30, 14:02    Odp: Euforia - Sara Perche Ti Amo

Fajnie by było jakby to można było odczytać ...

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-30, 23:17    Odp: Euforia - Sara Perche Ti Amo

Panie i Panowie, szanujmy się ;)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-31, 09:21    Odp: Euforia - Sara Perche Ti Amo

Nie gustuję w takich kawałkach, ale ponieważ słyszałem tę piosenkę przed narodzinami większości użytkowników forum kilka słów komentarza Starego Ramola.

Dawno temu, gdy rządziły kasety magnetofonowe a karaoke było czymś, o czym się mówiło a nikt tego na oczy nie widział, ktoś (ja słyszałem, że była to jakaś grupa studentów) posiadając taki sprzęt z pokładami różnych popularnych piosenek disco po pijaku dla zgrywy pisało polskie (często debilne) teksty pasujące do melodii. Słuchało się tego z kaset magnetofonowych (klasa jakości nagrania: piętnasta kopia dwunastego przegrania) w celach rozweselenia z powodu tekstów dających niezbyt wysokich lotów rozrywkę do której to (rozrywki na poziomie) dostęp w ówczesnych czasach był ograniczony.

Oczywiście jak to z tym bywa, niektórzy uczynili sobie z tego przedmiot quasi kultu a inni nie pojmując tego - przedmiot rzeczywistego kultu. Następnym krokiem w ewolucji było wyrośnięcie z Italo Disco (tak się nazywało specyficzne disco utworzone we Włoszech) Disco Polo i granie po weselach.

Ten utwór jest chyba najlepszym dowodem na to, że "w narodzie" nie zagnie chyba nigdy "duch tamtych czasów i epoki". Były ambitniejsze kawałki zarówno w przeróbkach tekstu jak i muzycznie.

Nie będę sprawdzał tabulatury mimo, że ten kawałek znam - jakoś mi się nie chce, przynajmniej na razie. Może kiedyś ...

Ale tak naprawdę to miło by było, by umieszczający tabulaturę zadał sobie trud i sprawdził, czy dany utwór jest autorstwa tego, czyją wersję zna. Ostatnio najczęściej to zmieniam w tytułach wątków.

Pomimo tego, że harmonijka jest instrumentem uniwersalnym i trudno zabronić komukolwiek grać na nim repertuar który nam nie pasuje, powtarzam za Bartem: Szanujmy się. ;)

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-10-27, 10:28    Odp: Euforia - Sara Perche Ti Amo

tą piosenke wykonują rużni wykonawcy
Toto Cutugno-Ricchi e Poveri -Sara' Perche Ti Amo
Euforia- Sara perche tu amo
a w polsce znane jako,,straciłaś cnote''
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu