Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-02, 22:27    Dalsze nagrania z moim udziałem

To druga kapela, w której gram. Zanim podam linki, krótkie wprowadzenie: ten koncert od początku do końca był spieprzony. Tego dnia przed południem musiałem podjąć bardzo ciężką decyzję o uśpieniu psa - naszego jamnika, który był z nami przez 11 lat. Następnie jechałem 9 godzin do Budapesztu (w noramlnych warunkach ta droga zajmuje 5 i pół godziny). Spóźniłem się godzinę, kiedy wpadłem do klubu, kapela już zaczęłą grać. Nie było czasu bawić się w nagłaśnianie mojego pieca, więc grałem wpięty w mikser wokalowy... Zły, zdenerwowany, rozkojarzony... I chyba się mój nastrój udzielił innym, bo perkusista opuścił chyba połowę breaków, jeden kawałek zakończył 3 chorusy za wcześnie, wokalistka dwukrotnie wlazła w solówkę gitrzyście... Jedna wielka porażka. Potraktujcie te kawałki jako instrutaż JAK NIE NALEŻY GRAĆ :(

A oto linki:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

http://www.youtube.com/wa...ayer_embedded#!

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Proszę o łagodny wymiar kary...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-02, 22:37    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

1. Źle nagłośnili ale jest dobrze (4/5). Wokal brzmi jakby był bez nagłośnienia :D Harmonijka w porządku, trzymasz się swoich kwestii ale słychać niepewność. Czasem mógłbyś dłużej pociągnąć pewne dźwięki albo dać do zrozumienia bardziej, że grasz coś nie przez przypadek a dlatego że to grasz. Zdarza się, że dźwięki z poza toniki trwają za długo minimalnie, one mają to do siebie, że lepiej szybko z nich uciekać. Wybacz, że tyle wytykam ale to nie jest tak, że jadę po tym, tylko zapewne liczysz na konstruktywną krytykę, więc staram się :) Bardzo mi się podoba.

2. Tutaj właśnie uwag najwięcej do dźwięków z poza toniki.
Nie chcę się wtrącać w Waszą kompozycję ale drugi wokal mi się nie podoba :)

3. Z racji nagłośnienia wydaje mi się, że jest bałagan.. ale z racji nagłośnienia. Ale tutaj spełniasz rolę takiego dobrego harpiarza jak ci "chłopcy co grali z muddym" jak np. Cotton, kiedy mu przygrywał. Harmonijka fajnie siadła, dobrze zagrane :)

A z psem to się nie przejmuj, czasem trzeba...
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-03, 10:17    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

Minigunmen, jak zwykle trafiasz w dziesiątkę... Bardzo cenne są Twoje uwagi, dzięki. To, że w 2. kawałku znajdujesz najwięcej boków, wcale mnie nie dziwi... Trzecia pozycja to wybitnie nie moja bajka :) Ale muszę to grać w ten sposób, bo sobie cholery gitarowcy wymyślili tonację Fis 8/ , a przetransponowanie nie bardzo wchodzi w grę ze względu na użycie pustych strun... Mnie się z kolei nie uśmiechało kupować nowego harpa w B tylko do jednego utworu (no bo poza tym nie bardzo widzę zastosowanie, ileż jest kawałków bluesowych w Fis czy cis-mol?). Stąd ta proteza w postaci 3 pozycji na harpie w E...

A drugi wokal mnie też się od początku nie podobał, ale zostałem przegłosowany.

I tak byłeś bardzo wyrozumiały, ja ten występ oceniam jako porażkę.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-03, 14:30    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

To niech sobie dziwaczą pól tonu wyżej, to będziesz mógł normalnie grać na C w 2poz. Gitarmani tak już mają, jak coś wymyślą.... :)
Może kwestię drugiego wokalu niech poddadzą ocenie szerszemu gronu obiektywnych.. oceniaczy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-03, 14:40    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

Przesłuchałem te trzy nagrania.
Uwagi ogólne (na poszczególne utwory nie ma sensu wg mnie się rozdrabniać):
- Miejsca na scenie tyle, że miałem wrażenie, że gitarzysta za chwilę "wyjmie oko" wokalistce kluczem z gitary. W takich warunkach trudno o dynamikę i ekspresję.
- Nie wiem czego to wina (nagłośnienie, opóźnienie etc.), ale miałem wrażenie, że perkusista jakoś nierówno trzymał rytm przyspieszając i zwalniając skutkiem czego taki, a nie inny wynik. Przy nierównym rytmie zawsze wychodzi w taki sposób. Moim zdaniem rytm jest najsłabszym ogniwem, które rzutuje na całość.

Gdybyś nie napisał, że coś za wcześnie itp. uważałbym, że tak ma być.

Przypuszczam, że gdyby rytm był "równiejszy" dużo mniej miałbyś zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-03, 15:55    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

Fakt, pierwszy komentarz lidera kapeli, jak dostaliśmy te clipy, był taki, że wyglądamy jak śledzie... Rytm perkman trzyma dobry, natomiast wywalał się na breakach - tzn. zapominał, gdzie są i zatrzymywał się w trakcie, wtedy powstaje wrażenie, że zwalnia... Reszta to dupiate nagłośnienie. A tego kawałka, który skończył za wcześnie, to tutaj nie ma, to było w "Proud Mary", ale tego na YT nie umieszczaliśmy, bo nagrany jest tylko od połowy, bez sensu zupełnie.

Przy czym na próbach było OK, mówię, że chyba się mój nastrój udzielił reszcie...

minigunmen napisał/a:
To niech sobie dziwaczą pól tonu wyżej, to będziesz mógł normalnie grać na C w 2poz. Gitarmani tak już mają, jak coś wymyślą.... :)

No nie da się, bo wtedy nie można dogrywać pustej struny (E). Trochę grałem na gitarze, więc to, niestety, rozumiem.

minigunmen napisał/a:
Może kwestię drugiego wokalu niech poddadzą ocenie szerszemu gronu obiektywnych.. oceniaczy.

Pomyślę nad tym.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-01-03, 16:51    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

To Ja może troszkę z innej beczki. O ile bardzo podoba mi się Twoja gra, jako uzupełnienie wokalu, te wszystkie zagrywki, dogrania. Brzmieniowo super!! rytmicznie fajnie, wyważone to takie, przyjemnie się słucha. Ale przychodzi czas, na solówkę, i te wszystkie pozytywne rzeczy uciekają i zaczyna panować chaos. Wiem, że muzyka to proces twórczy, ale może warto byłoby też opanować jakąś skalę miksolidyjską czy tam bluesową, i te przejścia, zjazdy z góre i w dół harmonijki zagrać po nich?:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-03, 19:36    Odp: Dalsze nagrania z moim udziałem

Moje zdanie:

- nagłośnienie za kiepskie, jesteście warci lepszego! - brzmienie jakieś przytłamszone
- mało wyrazista partia harmoszki, może na swoim piecyku pokonał byś ten problem :harp:
- wyglądacie jak "śledzie w beczce" na scenie - coś tu trzeba przemeblować!: :shock:
( to jest lokal bardziej do disco polo "na dwa klawisze")
- drugi wokal jakoś mi tu psuje całość
- kompozycyjnie może być, ale osobiście gustuję w innych...
- rytmicznie na 95 %
Czuje się te nerwowe granie - chociaż odegrane przez YT.
Sorry że tak za ostro, ale po dopracowaniu będzie very good.

Współczucie z powodu straty milusińskiego przyjaciela - też mam 2 zwierzaki w domu. :(
Pozdrowionka!:)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu