Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-19, 11:14    Profesjonalne narzędzia do customizacji

Witam!
Niedawno spotkałem się z profesjonalnymi narzędziami do naprawy i czyszczenia harmonijek wszelakich.
Jako, że chciałbym się podzielić z Wami informacją jak wyglądają i do których czynności służą przedstawiam pierwsze z nich.
Kolejne zdjęcia będę prezentował sukcesywnie.


p.s. Proszę o niezamieszczanie tu fotek narzędzi typu pilniczek do paznokci etc.etc.
gdyż chciałbym, żeby ten dział zawierał tylko narzędzia profesjonalne!


1. Przyrząd do zakuwania i rozkuwania stroików.
Zbudowany z odlewu metalowego (żeliwo szare) - jest ciężki i łatwo przylega do powierzchni, na której stoi.
Wewnątrz prowadnicy porusza się metalowy trzpień na końcu, którego można osadzać różne końcówki.Można też wymieniać całe trzpienie.
Jedne służą do rozkuwania (wybijania) nitów, inne zaś do ich zaciskania.
Pomocnym narzędziem okazuje się tu być mały młotek.


Przyrząd zakupiony na na stoisku festiwalowym przez P. Zygmunta Zgraję podczas Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Harmonijek Ustnych w Detroit 1991r. za 28 $, gdzie Trio Con Brio zdobyło I miejsce :) - (producent nieznany).
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, szaman69
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-19, 13:32    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Widziałem to cudo w jakimś filmiku, gdzie facet harpy naprawiał. Ciągle usiłuję znaleźć czas, żeby coś takiego zrobić.
Dodam w najbliższym czasie foty pilników, profesjonalnych :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-19, 15:42    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Tu go widać http://www.youtube.com/watch?v=StyPNkK9dAY . Zrobić można, ale ja mam inny patent.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-19, 16:47    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Ja też już się swoich patentów dorobiłem ale jak mówi Felix to zrobimy może jakiś mały dział o tych profesjonalnych rzeczach :) Pilniki są na strychu a tam jest zimno, więc innym razem :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-19, 17:20    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Doskonały pomysł na nowy dział!

Czy możecie jeszcze oprócz opisu i fotografii umieszczać nazwę producenta oraz gdzie, kiedy i za ile narzędzie było kupione? W miarę możliwości rzecz jasna :)

Pozdrowienia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-19, 21:42    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Felix!
Fantastyczna informacja!
Adamie!
Doskonały filmik!

Teraz kilka pytań:
1. Jak to urządzenie się nazywa (nawet w językach obcych)?
2. Kto jest producentem?
3. Czy są gdzieś na sieci zdjęcia jak wyglądają końcówki i inne wymienne części robocze?
4. Czy gdzieś to można kupić? Jeśli tak jaka jest choćby orientacyjna cena?

Pewnie i tak skończy się na tym, że zrobię sobie coś takiego samemu, ale dobrze by było najpierw wiedzieć.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-19, 22:15    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

To urządzenie jest drogie (spotkałem się z ceną około 100 euro) i służy do wybicia nita z uszkodzonej blaszki , odzyskania z innej blaszki stroikowej stroika z nitem i wmontowanie go w naprawianą płytkę. Ja nie naprawiam tak płytki, stosuję śrubkę zamiast nitu, a do usunięcia złamenego stroika mam swój patent.
A tu alternatywa bez tego drogiego urzadznia http://www.youtube.com/wa...JLvQpU8T28&NR=1
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
antares777 


Wiek: 75
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-21, 20:36    Re: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Felix napisał/a:
Witam!
[color=#120000]Niedawno spotkałem się z profesjonalnymi narzędziami do naprawy i czyszczenia harmonijek wszelakich.


A gdzież takie cudeńko zobaczyć można w naturze? - o pomacaniu nawet nie marzę, chociaż jakoweś paluchy na zdjęciu widać.
_________________
Harmonijka to tylko jedno z narzędzi do robienia muzyki i znam takich, co zupę próbowali jeść widelcem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-21, 21:01    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Odpowiem !

To jest priv. przyrząd Pana Z.Z. z jego własnymi palcami.
W kolejnych postach będę przedstawiał kolejne jego cudeńka.
Pozdrowionka! :)
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2010-12-21, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
antares777 


Wiek: 75
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-21, 22:23    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Czyli - jak się domyślam - pana Zygmunta Zgraji. :x

A mnie nie pokazał ;( - już ja się z nim prywatnie policzę ;) ;) ;) :viva:

Mam nadzieję, że udzielił Ci błogosławieństwa :keep: do pokazywania jego prywatnych sprzętów.

Pomachiwajki
_________________
Harmonijka to tylko jedno z narzędzi do robienia muzyki i znam takich, co zupę próbowali jeść widelcem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-21, 22:57    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Błogosławieństwo jak najbardziej od Maestro jest! :)

antares777 napisał/a:
A mnie nie pokazał

A bo ja z przyczyn org.-technicznych mam ćwiczki w domu.
A tam jest prawdziwa skarbnica :) wiedzy etc.etc.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-22, 08:36    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Felix!
Czy masz możliwość "opomiarowania" trzpieni (szczególnie końcówek) i matryczek. Ewentualnie zrobienia zdjęcia w makro tych części roboczych?

W pewnym sensie mam już korpus do wykonania własnego urządzenia, ale żeby to zadziałało musiałbym mieć właśnie dokładny kształt części roboczych.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-06, 23:40    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Dziś trafiłem na filmik instruktażowy Brendana Powera o wymianie stroików w harmonijkach SUZUKI które dla odmiany są spawane:

http://www.youtube.com/watch?v=kChMKU7LEVo

Dotąd nie zdawałem sobie sprawy jak dziecinnie jest to łatwe. Jedynym profesjonalnym i specjalistycznym narzędziem które tu występuje jest kluczyk SUZUKI do usuwania stroików o konstrukcji prostszej niż budowa cepa. Na dodatek Brendan używa własnoręcznie wykonanej wersji ze starej miarki..
Dobrze że SUZUKI wyprodukowało to narzędzie bo inaczej nie byłoby o czym pisać w tym temacie ;)

Na marginesie pytanie gdzie można dostać wspomniane śrubeczki? Wydaje mi się że nie muszą one być oryginalne, byle wysokiej jakości.
Adamg53, czy zdradziłbyś swoje źródło zaopatrzenia? :)

Pozdrowienia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-07, 00:16    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

To żadna tajemnica mówiłem już tu o moich śrubkach, kupuję je w firmie Fabory (wkręcane są na klucz imbusowy). Pisałem też ,że na podstawie tego filmiku naprawiałem zgrzewane stroiki. Trzeba kupić śrubki o znacznej twardości ,żeby nie bawić się w gwintowniki. Ja usuwam zgrzany złamany srtroik zwykłymi kleszczykami bez tego kluczyka.
Ostatnio zmieniony przez adamg53 2011-01-07, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-07, 08:33    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Podpowiem, że pasują też niektóre śrubki od okularów - (w miejscu skręcania zauszników z resztą).
Trzeba mieć znajomego optyka, albo dostęp do sklepów zaopatrzenia dla nich. :)
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-01-07, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-07, 08:41    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

http://forum.harmoszka.co...l-vt3972,83.htm

Wcześniejsza część dyskusji mimo, że dotyczy tematu jakoś tak średnio polecam.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-07, 09:58    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Śrubki od okularów też pasują, ale często mają nie cały gwint , są na śrubokręt płaski i źle i krzywo się wkręcają. Rozwiązanie z śrubką na klucz imbusowy jest w/g mnie najlepsze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-07, 11:26    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Dziękuję Koledzy za informacje, dla mnie te śrubeczki to genialny patent, choć jeszcze nie jednego się dowiem gdy przeczytam wszystkie posty w tym dziale..
Pozdrowienia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-13, 21:32    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Kontynuując temat narzędzi w związku z zapytaniem Medium, opiszę po krótce końcówki do zagniatacza.
P.s. to jest tylko moja nazwa. :)
Występują w komplecie dwie różne końcówki, które są wykonane z utwardzonej stali ( narzędziowej).
I tak: - pierwsza służy do rozkuwania, gdzie długość L = 80 mm, średnica D = 5 mm.
Zaostrzona końcówka jest na odcinku 10 mm.
- druga ma identyczną długość i średnicę i służy do czynności odwrotnej czyli zakuwania nitów.
Zakończenie płaskie tego "szpindla" ma 4 mm średnicy.
Po przeciwnej stronie szpindli w zakuwaczu występują końcówki, do których układa się nit stroika.
Mają jak widać na zdjęciu, kształt walca z wytoczonym rantem który służy do usadowienia w podstawie przyrządu. L = 10 mm, D = 5 mm
Średnica otworów w zależności od śr. łba nitów. Na zdjęciu są 3 różne sztuki rózniące się właśnie wymiarami otworów.

To tyle na ten temat.

Kolejnym narzędziem o podobnych funkcjach, które spotkałem, jest przyrząd skonstruowany na zamówienie.
Nie trudno wykonać taki przyrząd samodzielnie mając do mechaniki przyjazny stosunek.
Są to cęgi proste ( mówią na to szczypce, płaskoszczypy, kombinerki itp.)
Zaciśnięty na końcówce utwardzony szpindel ma długość L = 2 -3 mm i średnica d= 1,2 -: 1,5 mm.
Na drugiej nożycy cęgów jest otwór wycentrowany na przeciwlegly szpindel. D = 2,5 mm (może być również 3 mm).
Służy, jak można się domyśleć do roznitowywania nitów z płytki stroikowej.

(Zdjęcia niestety robione w skali i makro przy słabszym oświetleniu). :(
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2024-03-17, 13:33, w całości zmieniany 7 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, szaman69
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-14, 09:37    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Bardzo dziękuję za informację.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-19, 15:56    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Dodam do kompletu jeszcze zdjęcie z mosiężnymi nitami do zakuwania stroików -wymiary na opakowaniu.
Zakup jest bardzo stary i pozostaje w zasobach mistrza.
Próbowalem znależść w necie takie same lub podobne, ale niestety nigdzie nie ma. :(
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
szaman69
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-19, 17:50    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Czy ktoś z forum jest w stanie wykonać urządzenie do rozszczepiania nitów vel. zgniatacz i sprzedać je po rozsądnej cenie?

Adam53 szukałem na stronie fabory.pl śrubek na imbus, ale w całym tym gąszczu nie znalazłem nic podobnego.

Byłbyś tak uprzejmy umieścić link do odpowiednich śrubek, jeśli zdarzyło Ci się zakupić u nich przez internet?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-19, 19:00    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Śrubki na str fabory są! :)
Kupiłem ostatnio taką jedną sztukę na sprawdzenie czy się nadaje.
Rozmiar gwintu 1,6 mm długość gwintu 6 mm -tylko jest czarna.
Z nierdzewki nic nie było na stanie, ale można kupić na zamówienie - też fi=1,6 mm, ale gwint ma 4 mm długości.
Obydwa wzory są sprzedawane w opakowaniach po 100 szt.
Jak są na stanie hurtowni to ci sprzeda każą ilość.

Zdjęcie w powiększeniu macro.

Co do zakuwania, znalazłem kiedyś u jednego z moich klientów taką maszynkę do nitów. Służyła do osadzania nitów w łańcuchach pił.
A więc "moc" ma!
Przy zainstalowaniu odpowiednich końcówek można użyć do naszych potrzeb. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
szaman69
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-19, 21:19    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Gmx czytaj co było podlinkowane, masz tu mojego posta z namiarami:
http://forum.harmoszka.co...72,60.htm#36178

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-19, 21:49    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Dzięki bardzo. Sorry, ale nie zauważyłem tego wcześniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-18, 19:30    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Byłem dzisiaj na giełdzie dla optyków i co tam zobaczyłem na jednym dziale to mi się fajnie zrobiło.
Śrubek i nakrętek od liku od 0,8 mm do 1,8 mm o różnych długościach i gwintach.
Były też różne, fajne narzędzia podręczne do precyzyjnych prac. Jedno z nich zwróciło moją uwagę.
Zagniatacz ręczny - podobny do tego co fotka jest wcześniej, ale jest to widać fabryczna robota - ( tamten to zamówiony u rzemieślnika ).
Końcówki do niego, też można adoptować poprzez wymianę trzpieni.
Może z powodzeniem służyć do nitowania stroików do płytek.
Widać, że to mocna konstrukcja.
Niestety jest to drogie narzędzie bo kosztuje 115,- zeta. :( Dla zawodowego customizera może być jednak bezcenne. :)
Poniżej moje zakupy i w.w. narzędzie.
Na opakowaniach ilość i rozmiary:

p.s. Giełdy są dla fachowców z branży optycznej, a ludzi "z ulicy" nie chcą wpuszczać.
Ja się dostalem dzieki znajomemu optykowi. :viva:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
szaman69
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-18, 23:10    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Felix widzę ,że zakupy poczyniłeś poważne. Mam pytanie- po co ci są nakrętki, ja stosuję śrubki które wkręcam w blaszkę stroikową gwintując w niej otwór (są czarne bo są specjalnie utwardzane aby służyły jako gwintownik, nie rdzewieją i można je kupić na sztuki w sklepie Fabory cena 1,2 zł\szt), wybijam nit zwykłą śrubką (też czarną) jaką stosuje się do mocowania płyt kartonowych (ma idealnie ostry koniec, żaden punktak jej nie zastąpi i żadne kleszczyki oczywiście w\g mnie), otwór po wybitym nicie powiększam do średnicy 1,3 wkręcam srubkę kluczem imbusowym, w stroiku montowanym rozwiercam otwór wiertłem 1,8 i przytwierdzam do płytki w\w śrubką. Przed siłowym dokręceniem śrubki sprawdzam pod światłem czy stroik ma odpowiednie prześwity (myślę ,że wiesz o czym mówię) i dokręcam na siłę. Potem to tylko strojenie. To mój sposób naprawiania padniętego stroika , proszę opisz jak nauczyłeś się naprawiać padniętą harmonijkę od swojego mistrza.

[ Dodano: 2011-02-18, 23:15 ]
Zapomniałem dodać linka do sposobu fabrycznego przymocowania stroika najlepszej w\g mnie harmonijki (nawiasem mówiąc zamówię ją) http://www.youtube.com/watch?v=d4uNTpjEY9w
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-19, 13:19    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Zakupy może i poważne, ale cena śrubek "mniej poważna" tzn. są b. tanie w stosunku tych z FABORY. ;)
Adamg53 - zgadnij ile kosztuję 100 szt. M 1,4? :?
Nakrętki M 1, 6 ze śrubkami używam tylko do przykręcania całych płytek stroikowych do korpusu np. w po wyjęciu wszystkich gwoździ lub jeżeli otwór w płytce jest przegwintowany, a na śrubkę z nakrętką trzyma zupełnie dobrze. :)
Śrubki M1, 4 są do przykręcania wyłączne stroików.
Technologia podobna jak u Ciebie z tym, że używam gwintownika do zrobienia gwintu w płytce stroikowej.
Natomiast nie rozwiercam otworu w stroiku tylko używam iglaka do zfazowania otworu z obydwu stron - i jest to wystarczające.
No cóż, metoda jest częściowo podpatrzona, a częściowo mam własne czynności technologiczne, materiały i narzędzia.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-19, 13:54    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Ceny znam, też mam znajomego optyka i wcześniej korzystałem z nich , ale zrezygnowałem bo wygodniejsze są w/g mnie z imbusowym łebkiem i gwintują mi otwór, ale każdy sposób jest dobry. Kupiłeś też nakrętki 1,4 więc prawdopodobnie stroik nakładasz na śrubkę i dokręcasz nakrętką , wiec o ile w płytce górnej nie ma to znaczenia, to w dolnej prawie zawsze przeszkadza łebek lub nakrętka w przykręceniu pokrywy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-02-19, 22:03    Odp: Profesjonalne narzędzia do customizacji

Śrubki są ogólnie dostępne , nierdzewne na krzyżak , nakrętki też. bezproblemowo , tanio. Tak się przyglądam tej dyskusji i myślę ,ze ''narządka'' są pomocne , ale przede wszystkim chodzi o umiejętności. jak ktoś nie ma tego czegoś w rękach to niech się nie bierze .
http://allegro.pl/show_shop.php?shop_id=13700420
Pozdrawiam Jarek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu