Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-11-14, 08:40    Najdziwniejszy problem swiata

Siemano ostatnio bardzo dziwne rzeczy się dzieją w związku z moim Harley Bentonem mianowicie kiedy włączam go i zaczyman grać to po chwili rozłącza mi się internet :shock: internet mam orzez livebox i WiFi podpinane na usb wzmacniacz stoi na krześle koło komputera. (napewno mi się nie wydaje bo dzieje się tak za każdym razem kiedy go włączę) po wyłączeniu wszystko wraca do normy miał kiedyś ktoś taki problem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-11-14, 10:47    Odp: Najdziwniejszy problem swiata

Każde urządzenie wytwarza wokół siebie promieniowanie elektromagnetyczne. Najwidoczniej promieniowanie pieca zakłóca przebieg fal radiowych w pomieszczeniu. Poza tym, wzmacniacze lampowe podobne są w budowie do starych radioodbiorników i zdarza się, żeby na wzmacniacz złapać radio (Ron Sunshine miał taką przygodę w jednym z filmów)! Rada jest wg mnie następująca. Nie grać, kiedy potrzebujesz Internetu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-14, 11:24    Odp: Najdziwniejszy problem swiata

1.Możesz też próbować odsunięcie piecyka od kompa na pewno przyniesie pozytywny wynik. 2.Wstaw na próbę jakiś ekran z materiału ferromagnetycznego np. jakaś blachę stalową. Kiedyś stare wzmaki (najczęściej radiowęzłowe) się uziemiało. Było takie wejście z tyłu na wtyk bananowy lub śruba przykręcona do chassis (ramka konstrukcji).
3.Możesz również i w ten sposób odciągnąć ładunki pola elektromagnetycznego.
Powodzenia! :)

[u] p.s. ten temat należałoby przenieść do działu sprzęt![/u]
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 33
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-15, 10:34    Odp: Najdziwniejszy problem swiata

Myślę, że to trafo wzmacniacza może siać tak falami elektromagnetycznymi :)
Najlepiej odsunąć wzmak od kompa. Poza tym - livebox to straszna kiszka jest :D
Ale odsunięcie powinno pomóc :) Dziwne swoją drogą, bo wzmak ma bebeszki wyekranowane (tj.otoczone metalową blachą podpiętą do masy) i to samo z transformatorem. No ale powinno pomóc :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu