Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mmarux 


Wiek: 46
Posty: 5
Skąd: Żarki Średnie
Wysłany: 2010-11-05, 11:58    Metronom mechaniczny Wittner

Witam!
Niedawno kupiłem przez allegro używany metronom Wittner Taktel Junior.
Stan wizualny idealny, techniczny też na pierwszy rzut oka o.k. (tzn. metronom tyka).
Jednak wątpliwości pojawiły się po próbie porównania go z metronomem elektronicznym wbudowanym w keyboard yamaha. Za nic nie da się ich ze sobą zsynchronizować. Moja próba polegała na ustawieniu metronomu wittner na tempo np. 80 i "dostrojenia" do niego metronomu elektronicznego. Zawsze metronom mechaniczny minimalnie się spóźniał lub minimalnie przyśpieszał. Czy to oznacza że metronom mechaniczny jest rozregulowany lub zepsuty? Czy takie metronomy można jakoś regulować tak jak np. zegarki? Proszę o Wasze opinie na ten temat. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z metronomami mechanicznymi. W końcu prawidłowy rytm to dla nas podstawa :)
Pozdrawiam!
_________________
"Kłopoty mam w moll i w dur, potrzeba mi chmur i piór, by niosły mnie swingu skrzydła, by fraza mi nie brzydła." - z rep. Andrzeja Zauchy
Ostatnio zmieniony przez mmarux 2010-11-05, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-11-05, 12:10    Odp: Metronom mechaniczny Wittner

Metronom mechaniczny możesz naprawić u zegarmistrza, który naprawia zegary mechaniczne.

Na pewno nie zaszkodzi mu przemycie mechanizmu (zegarmistrz będzie wiedział o co chodzi), i sprawdzenie sprężyny. Ewentualnie sprężynę trzeba będzie wymienić,

Na super idealną synchronizację obu metronomów bym nie liczył. Mechaniczny zawsze będzie miał minimalne fluktuacje cyklu pracy.

Acha, zapomniałbym, przy sprężynie, która jest już lekko rozluźniona mechaniczny zwalnia, przy najbardziej napiętej działa trochę szybciej. Właściwie jest to tak, że jak nakręcisz "na full" to najpierw jest najszybciej, później łagodnie zwalnia i później dosyć dobrze trzyma parametry, a później, jak sprężyna jest rozluźniona zwalnia już odczuwalnie. Jeśli takie masz obserwacje pracy tego metronomu i porównaniem z elektronicznym - to niestety mechaniczne tak mają.

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-11-05, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mmarux 


Wiek: 46
Posty: 5
Skąd: Żarki Średnie
Wysłany: 2010-11-05, 12:31    Odp: Metronom mechaniczny Wittner

Dzięki za Twoja opinię Medium!
Przyznam że trochę mnie uspokoiłeś :)
Też zastanawiałem się nad tym czy w ogóle można porównywać ze sobą metronomy mechaniczny i elektroniczny.
Na wszelki wypadek udam się jeszcze do zegarmistrza na "przegląd".
Pozdrawiam!
_________________
"Kłopoty mam w moll i w dur, potrzeba mi chmur i piór, by niosły mnie swingu skrzydła, by fraza mi nie brzydła." - z rep. Andrzeja Zauchy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu