Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-02, 16:25    [Warsztaty] 7.11 Otwock

Zapraszam na kolejną edycję warsztatów w Otwocku.
Nastąpią małe zmiany organizacyjne:
Powstaje nowa zupełnie początkująca grupa.
Oczywiście będzie też grupa mniej zaawansowana (grają pojedynczym dźwiękiem i zaczynają obniżać) bardziej zaawansowana (swobodnie obniżają dźwięki oraz improwizują).

Dodatkowo pojawią się ZAJĘCIA PRAKTYCZNE (dla diatonicznej i chromatycznej) - przygotowują do publicznego występu (blues session, impreza rodzinna, koncert itd). Każdy z uczestników powinien przygotować konkretny temat muzyczny (np. bluesowy), który zagra razem z prowadzącym (harmonijka + gitara). Wspólnie zostanie omówione tempo, tonacja, pozycja, intro, improwizacja, koda itd.

Zajęcia praktyczne pomogą przygotować dowolny utwór aby jego wykonanie było możliwie jak najbardziej profesjonalne, efektowne i dopracowane pod każdym względem.

UWAGA: koniecznie skontaktuj się z Organizatorem i potwierdź swoje przybycie (bo może się zdarzyć że grupa będzie pełna) stkarcz@gmail.com

Oczywiście potrzebna będzie sprawna 10-cio kanałowa harmonijka w C-dur (syst. Richtera), przybory do pisania oraz dyktafon/mp3 player/pendrive.

Więcej informacji na http://otwocki-blues.art-...id=36&Itemid=63

Pozdrawiam i do zobaczenia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-11-02, 19:15    Odp: [Warsztaty] 7.11 Otwock

Mam pytanko. Na zajęciach praktycznych będzie tylko omawianie konkretnego utworu, który uczestnik sobie zażyczy, czy może przygotować np. tylko do improwizacji w konkretnej pozycji?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-03, 01:35    Odp: [Warsztaty] 7.11 Otwock

Chciałbym aby każdy uczestnik przygotował konkretny który później mógłby zagrać ze swoim zespołem/akompaniatorem/na jam session. Wolałbym aby przygotować temat i dopiero na jego bazie stworzyć improwizację. Oczywiście jeśli ktoś się uprze to może być sama improwizacja. Jednak niezbędne będzie ustalenie tempa, stylu grania, formy, tonacji i pozycji.
Oczywiście najpierw prawidłowe nabicie tempa :)
Często spotykam ludzi którzy sami fajnie grają, ale nie potrafią zagrać Z KIMŚ. Po to utworzyliśmy zajęcia praktyczne :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu