Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-16, 16:50    Podciąg?

Ciągle ćwicze robienie podciągu na moim Silverstarze i zastanwiam się czy to co nagrałem to nie jest podciąg. W załącziku są 3 próby i chciałem sie dowiedzieć czy dobrze gram podciąg o ile to jest podciąg a jeżeli to nie jest podciąg to ajki to efekt (o ile to jest jakis efekt). Przy 3 próbie mozna usłyszeć pisk. to chyba stroiki (?). Co to oznacza? Gdzieś czytałem że jak stroiki piszczą to jest się na dobrej drodze ale to chyba dotyczyło harmonijki z odkeconą górną blaszką(? nie wiem jak się to nazywa).
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-09-16, 17:32    Odp: Podciąg?

No muszę przyznać, że to chyba jest podciąg na 4 kanale. Najpierw jest dźwięk obniżony, a potem przechodzi do naturalnego. Trochę ten podciąg wymuszony, ale jak jeszcze potrenujesz, to będzie lepiej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-16, 17:35    Odp: Podciąg?

Jak to przeczytałem to prawie spadłem z krzesła. Wielkie dzięki. Dobrze że widac jakiekolweik efekty. A co z tym piskiem? słyszałeś go możę?
Mam nadzieje że jak kupie sobie pożadniejszą harmonijke to będzie już lepiej wychodzić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-09-16, 17:41    Odp: Podciąg?

Pisk może być od tego, że Silverka ma nie do końca wyregulowane stroiki i kiedy oba w danej dziurce wpadną w wibracje (jak to się przy podciągu dzieje) to mogą haczyć o blaszkę, szczególnie przy silniejszym wdechu. Stroik się blokuje i piszczy. Lepsza harmoszka może pomóc w nauce, ale nie gwarantuję, że od razu podciągi będą wychodzić jak szalone.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
binek
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-16, 18:03    Odp: Podciąg?

Maciekdraheim napisał/a:
ale nie gwarantuję, że od razu podciągi będą wychodzić jak szalone.

Nawet tego nie oczekuje, oczywistym jest że od siebie musze tez coś dać ale mam nadzieje że skoro na silverze mi jakoś to idzie to na nromalnej bedzie troszke lepiej. Bardzo Ci dziekuję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-16, 20:49    Odp: Podciąg?

U mnie podobnie piszczy Big River. Niewyregulowane stroiki - da się coś z tym zrobić? Odgiąłem część kartką papieru jak radził Gussow w szkółkach, ale nie pomogło. Zdarzają się jak "krzywo" pociągnę, czyli przy bendach i jak mi się usta obsuną :) Czy to kwestia techniki, czy sprzętu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-16, 21:15    Odp: Podciąg?

Cytat:
Zdarzają się jak "krzywo" pociągnę, czyli przy bendach i jak mi się usta obsuną

W tym wypadku to kwestia techniki.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-16, 23:06    Odp: Podciąg?

Tak myślałem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu