Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
morzi

Posty: 4
Wysłany: 2010-10-20, 16:45    Harmonijka ze sredniej polki

Witam ,odpoczywajac dzis po zajeciach dopadla mnie nieodparta chec zakupu instrumentu muzycznego. Padlo na harmonijke :D I tu nasuwa sie pytanie :D jaki model kupic :D wiem wiem pytanie zostalo zadane miliard razy i jakis kretyn robi to ponownie :D ale prosze o wyrozumialosc. nie interesuje mnie tani sprzet za 50 zl. bogaty nie jestem ale tu sa niewielkie dysporporcje w cenach. moge przeznaczyc od 80 do 140 zl o ile warto. nie umiem grac jak sie pewnie domysliliscie wiec bedzie to instrument na poczatek mojej kariery. jezeli chodzi o gatunki muzyczne ktore chcialbym grac to mysle ze pop, rock ,smetne ballady no i mam nadzieje ze blues :) pomozecie ? bede zobowiazany :) Kacper
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-20, 16:51    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Jestem wyrozumiały i sugeruję przeszukanie forum.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
morzi

Posty: 4
Wysłany: 2010-10-20, 16:55    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

jestem w stanie znalesc proponowane modele ,pytam tylko czy na poczatku warto wydac wiecej niz 82 zl za special 20 i kupic MARINE BAND DELUXE "C" za 132 zl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-20, 17:18    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Ja bym wybrał raczej Marine Band deluxe, ale co kto lubi. Zainteresuj się seydlami. Nie zapomnij też o Tombo Lee Oskar.

Ps. Pisz ,,poprafnie" z polskimi znakami ;) , to nie jest takie trudne.
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-10-20, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-20, 17:30    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Seydel Big Six za stówkę, Blues Session za 120...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-20, 18:35    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Blues Session daje rade. MBDx też ok. Mi puchł korpus. Co poza tym... Trochę musiałem pograć, żeby przestawić się z MBDx na BS (Blues Session ma większe kanały). Bending na obydwu harmonijkach fajnie wychodzi, nie trzeba się zbytnio męczyć.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-20, 18:50    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Myślę, że Big Six jest godny polecenia. Niestety na początku może być Ci potrzebny 7 kanał (nawet w takich pierdołach, jak ,,wlazł kotek", czy ,,Panie Janie"). Więc weź lepiej coś pełnowymiarowego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
morzi

Posty: 4
Wysłany: 2010-10-20, 20:32    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

[quote="mr.cymbał"]Ja bym wybrał raczej Marine Band deluxe, ale co kto lubi. Zainteresuj się seydlami. Nie zapomnij też o Tombo Lee Oskar.

Ps. Pisz ,,poprafnie" z polskimi znakami ;) , to nie jest takie trudne.[/quote]

Dziekuje za bardzo rzeczowa pomoc z waszej strony :) tego wlasnie potrzebowalem :)
a co do mojej pisowni to obawiam sie ze jest to trudne poniewaz mieszkam od dawna w danii i mam tez komputer z dunska klawiatura dlatego przepraszam z gory za moja pisownie i wszelkie bledy ortograficzne :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-10-20, 20:41    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Powiem ci tak: każdy harmonijkarz ma swoje ulubione modele, które poleca, co nie oznacza, że akurat tobie podpasują. W.g. mnie najlepiej jest samemu przetestować, ale do tego oczywiście potrzebny jest czas i pieniądze :)

Ja osobiście polecam dla początkujących: Golden Melody, Special 20, Harpmaster. Blues Session też może być, ale jak dla mnie jest na tym samym poziomie co w.w. modele, a jest droższy. Dla początkujących nie polecam raczej Marine Band Classic.
Warte rozważenia są również: Seydel Blues Solist oraz Solist Pro.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-20, 20:51    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

A ja bym się trzymał od seydli z daleka; nie tylko ja mam złe doświadczenia z ich harmonijkami :) Polecam starą i sprawdzoną Special 20 Hohnera, ewentualnie Harpmaster lub Bluesmaster Suzuki. Więcej niż te 90 zł chyba nie masz po co wydawać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-20, 21:13    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

[quote="Rolf"]A ja bym się trzymał od seydli z daleka; nie tylko ja mam złe doświadczenia z ich harmonijkami :) .[/quote]
Nie wiem jak z tanimi modelami, ale ja sobie 1847 chwalę. :)

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-10-20, 22:22[/i] ][/size]
[quote="morzi"]a co do mojej pisowni to obawiam sie ze jest to trudne poniewaz mieszkam od dawna w danii i mam tez komputer z dunska klawiatura dlatego przepraszam z gory za moja pisownie i wszelkie bledy ortograficzne :) [/quote]
Rozumiem. Sam mam wujka w Szwecji i on też miewa problemy z polską pisownią. Jak to powiedział Tolkien (a znał 36 języków)
[quote]Polski to trudny język[/quote]
I w pełni się z nim zgadzam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-20, 21:24    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Taaa, 1847 daje rade, ale w tym temacie nie o nim mowa.
Mi blues solist pro padł po kilku godzinach grania. Kilku innych forumowiczów miało podobny problem. Natomiast specialki miałem już 3 i każda służyła długo. Tyle w temacie z mojej strony ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
morzi

Posty: 4
Wysłany: 2010-10-20, 22:00    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Panowie wlasnie zakupilem special 20 a i jutro wybieram sie do sklepu z instrumentami i poogladam co dunczycy oferuja u siebie i za ile :) w kazdym razie dziekuje za pomoc i przepraszam za nowy watek :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-21, 12:18    Odp: Harmonijka ze sredniej polki

Wydaję mi się, że w Danii będzie lepszy wybór. Ja np. dostałem blues harpa od wujostwa (nie przekręcać mi tu liter!) Szwecji za śmieszne pieniądze. Po przeliczeniu z koron było to jakieś 50 złociszy. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu