Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Leszek Paech 

Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-15, 12:42    Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Mam na sprzedaż wyprodukowany ok.1969 r. 20 wattowy piec Dynacord Twen z 12 calowym głośnikiem alnico. Jest w zdumiewająco dobrym stanie. Jakby wyszedł z kapsuły czasu! Jest po przeglądzie(wszystko działa) i wymianie wszystkich lamp( Dorzucam komplet tych które w nim były zainstalowane oryginalnie) Wspaniałe, stare fenderowskie brzmienie. Gratka zarówno dla harmonijkarzy jak i dla gitarzystów. No i ten wygląd :) Poza tym to wielka rzadkość na rynku. A w tym stanie to juz prawdziwa szóstka w totka!
_________________
Boogie Chilli w każdej chwili
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-16, 02:04    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Mała poprawka: Dynacord Twen ma 17 Wat w RMS, nie 20. To tak gwoli czepialstwa, bo sam wzmak jest świetny. Sam mam taki i jestem bardzo zadowolony. I co najważniejsze: doskonale sprawdza się do harmonijki. No i fakt, ten vintage'owy design... Zobaczyć zazdrosne spojrzenia harmonijkarzy używających jakichś Blues Juniorów made in Mexico - bezcenne! Za wszystko inne zapłacisz kartą Master Card...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-16, 08:18    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

A napisz jeszcze ile za niego chcesz?
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blues2506 

Wiek: 68
Posty: 8
Skąd: ksb
Wysłany: 2010-10-17, 19:37    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Powiem tobie młynku tylko tyle - o gustach się nie dyskutuje .Druga sprawa mimo,że posiadasz wg ciebie lepszy wzmacniacz to i tak musisz jeszcze długo popracować na brzmieniem. Bo brzmisz młynek mielący kawę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-17, 19:43    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Widzę, że ktoś się poczuł dotknięty, niesłusznie z resztą. Stać go to ma, jego sprawa, nie sądzę, żeby chciał się wywyższyć. I ma rację:

[quote]Zobaczyć zazdrosne spojrzenia harmonijkarzy używających jakichś Blues Juniorów made in Mexico - bezcenne![/quote]
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-17, 23:12    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

[quote="Blues2506"]Powiem tobie młynku tylko tyle - o gustach się nie dyskutuje .Druga sprawa mimo,że posiadasz wg ciebie lepszy wzmacniacz to i tak musisz jeszcze długo popracować na brzmieniem. Bo brzmisz młynek mielący kawę.[/quote]
Pozdrawiam serdecznie. A jak Ci coś na wątrobie leży, to polecam Rapacholin.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-18, 00:04    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Niezłe, naprawde niezłe :D
Ale narąbane trzeba mieć :)

Ciekawi mnie jak brzmi ten dynacord, bo nie miałem okazji słyszeć na żywo :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-18, 05:00    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Przyjedź do Budapesztu, to usłyszysz :) Niestety, nagrania z YT nie oddają pełni brzmienia. Ale zapewniam, że jest niezłe. Podobne do Fendera Blues Juniora, może trochę więcej przesterowane, ale nie tak, żeby charczało. Tyle, że kosztował mnie połowę tego, co FBJ. No i przy okazji, jako się rzekło - bardzo fajnie, vintage'owo wygląda. ;)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-18, 08:06    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

[b]Leszek Paech[/b], ile chcesz za niego?
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Leszek Paech 

Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-18, 16:28    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Bardzo mi przykro, ale piecyk już sprzedany.Ceny zdradzić nie mogę. No powiedzmy,że było to około 1500 zł. Kupił go gitarzysta.Podłączył się do niego... i piecyk wprost zaśpiewał. Niesamowite!!! Ale bedę miał niedługo Kalamazoo 1 z głośnikiem Jensena. Sam gram na takim. Brzmi cudownie! To tylko 6 Watt ale jest piekielnie głośny. Jesli ktoś jest zainteresowany to proszę o maila: paech@wp.pl Cena bedzie trochę nizsza niz za Dynacorda(ale tylko trochę ;) )
_________________
Boogie Chilli w każdej chwili
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-18, 17:07    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Osobom, które poczuły się zawiedzione sprzedażą Dynacorda chciałbym doradzić poszukiwania na niemieckim ebay'u. Dotychczas ceny oscylowały w granicach 220-300 euro za sprawny piec.

Sam kupiłem taki na polskim allegro w zeszłym roku za mniejszą kwotę i musiałem wymienić tylko jedną lampę.


Pzdr

Np taki, tylko w innej kolorystyce i w Austrii:

http://cgi.ebay.de/Dynaco...=item3cb1a41cab
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-18, 19:46    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

[quote="Leszek Paech"]Bardzo mi przykro, ale piecyk już sprzedany.Ceny zdradzić nie mogę. No powiedzmy,że było to około 1500 zł. Kupił go gitarzysta.Podłączył się do niego... i piecyk wprost zaśpiewał. Niesamowite!!![/quote]
To gratuluję, uzyskałeś bardzo dobrą cenę. Ja za swojego dałem 1200 PLN i niebyła to najniższa cena... Że gitarzyście się spodobał, to mnie nie dziwi. W Pradze na jednym jam session pewien czarnoskóry koleś (reinkarnacja Hendrixa, zarówno pod względem fizycznym, jak i stylu grania), jak na nim zagrał, to na miejscu chciał go ode mnie odkupić. Doszedł do 400 Euro... Ale nie chciałem sprzedać, bo raz że nie wiedziałem, kiedy uda mi się trafić nowy, a dwa, że mój jest specjalnie zmodyfikowany pod harpa: powymieniane kondy na większą pojemność w celu dodania dołu plus rozdzieliłem sterowanie preampem i końcówką mocy (w oryginale wiszą na jednym pocie volume) i wymieniłem głośnik, bo fabryczny był kompletnie do dupy. Teraz śpiewa, jak marzenie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Leszek Paech 

Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-19, 07:48    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Szanowny Młynku.
Owszem dałeś 1200 ale za Dynacorda Twena II(w którym musiałeś wymienić głośnik,lampy itd) a ja mam Dynacorda Twena jego poprzednika z porządnym głośnikiem alnico i w cenie są juz wymienione lampy(200 zł) poza tym nie muszę wymieniać kondensatorów.Podlicz całe koszty zakupu Twojego Dynacorda i jego póżniejszej modyfikacji a zobaczysz że bedzie to więcej niż 1500 za mojego Dynacorda Twena. Piszę to dlatego że OFERTA JEST CIĄGLE AKTUALNA!!! MÓJ KOLEGA ZAMIAST Z KASĄ PRZYSZEDŁ Z PROPOZYCJĄ ŻEBYM MU SPRZEDAŁ NA RATY. Dłuuuuuuugie raty. Nie zgodziłem się i piecyk jest ponownie do wzięcia. Tak jak powiedziałem 1500 zł i
nic juz nietrzeba przy nim robić. Podłączasz się i grasz
ZATEM POWTARZAM O F E R T A N A D A L A K T U A L N A !!!!!
_________________
Boogie Chilli w każdej chwili
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-20, 00:42    Odp: Dynacord Twen jak nowy! może być Twój

Lamp nie wymieniałem, byly dobre. Głośnik tak - 240 PLN. Kondy trzeba wymienić zarównow w "jedynce", jak i w "dwójce", ale to minimalny koszt... Wiec faktycznie wychodzi na jedno. Pytanie tylko o kondensatory elektrolityczne... Po ponad 30 latach nie ma wała, żeby nie powysychały. A kłopot polega na tym, że w Dynacordzie zastosowano trójsekcjowy, obecnie nie do dostania. Więc trzeba kombinować z zamiennikami.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu