Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-10-03, 16:36    Harmoszka 100 - 150zł

Witam forumowicze. :pada:

Chcę zapytać jaką harmonijkę wybrać w cenie 100-150 zł, i czy w ogóle dostanę dobrą harmoszkę w tej kasie.
Myślałem o zakupie Marine Band Deluxe (słyszałem też dobre opinie o crossover ale ona kosztuje 199 i po prostu nie wiem czy warto płacić 7 dych więcej za bambus).
Moja pierwsza harmoszka to zwykła Maryna, ale chyba trafił mi się trochę felerny model, albo po prostu ostro dostała po dupie podczas nauki ;D
Grało mi się całkiem dobrze, ale nie mam porównania do innych więc pytam bardziej zaawansowanych harmonijkarzy, co kupić ?

I tak trochę abstrahując, czy palenie papierosów (nie nałogowo) może wpływać na granie na harmonijce ?

Pozdrawiam, Snoop. :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-03, 16:42    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

tematów takich jak ten są tony, także polecam poczytać. Każdy powie co innego, bo nie każdemu pasuje dana harmonijka. Mi osobiście dobrze gra się na Seydel Blues Session. Przeczytaj sobie sprawdzian tej harmonijki na stronie Bartka Łęczyckiego.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-10-03, 16:45    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

Przykro mi, nie znalazłem takowego ;/ W każdym razie dzięki za pomoc i jak ktoś znajdzie temat podobny chętnie przeczytam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-03, 16:49    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

Nie jak ktoś znajdzie tylko poszukaj ;) Generalnie większość harmonijek o których się tutaj gada to 100-150zł, poczytaj po prostu opinie i porównania.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-10-03, 22:41    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

do 150 zł dołóż 3 dychy i kup Manji. Nie zawiedziesz się ;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-10-04, 15:51    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

Tak więc, żeby nie zakładać nowego tematu z czego będę bardziej zadowolony z Suzuki Manji czy Marine Band Deluxe ??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-10-04, 20:17    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

Suzuki Manji. Bez gadania ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-10-05, 18:09    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

ja proponuje suzuki promaster sam zamawiam jak uzbieram pare zlotych^^
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-05, 19:32    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

[quote="szaman69"]Suzuki Manji. Bez gadania ;) [/quote]
Z gadaniem. Przestrzegam przed wystawianiem tak kategorycznych opinii. Co dobre dla jednego, niekoniecznie musi odpowiadać innemu... Naprawdę, to bardzo indywidualna sprawa. Nie ma jednej "najlepszej" harmonijki. Gdyby tak było, pozostale zniknęłyby z rynku. Są ludzie, którym np. nawet tak chwalony Seydel 1847 nie do końca odpowiada.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Snoopy
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-05, 19:47    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

[quote="Młynek"][quote="szaman69"]Suzuki Manji. Bez gadania ;) [/quote]
Z gadaniem. Przestrzegam przed wystawianiem tak kategorycznych opinii. Co dobre dla jednego, niekoniecznie musi odpowiadać innemu... Naprawdę, to bardzo indywidualna sprawa. Nie ma jednej "najlepszej" harmonijki. Gdyby tak było, pozostale zniknęłyby z rynku. Są ludzie, którym np. nawet tak chwalony Seydel 1847 nie do końca odpowiada.[/quote]

Amen.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-05, 19:50    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

Alleluja bracia! Amen!
Maciekdraheim lubi speciale mimo że ma 1847, uważa za dobre, jak się trafi dobry egzemplarz. A inna kwestia że w różnych tonacjach różne harpy są dla różnych osób lepsze/gorsze. Czyli ilość opinii to ilość osób pomnożona przez ilość modeli harmonijek, pomnożona przez rozstrzał jakości egzemplarzy, pomnożona przez tonacje i to pomnożone przez ilość możliwych zastosowań. A to pomnożone przez zróżnicowanie okresów nauki grania na instrumencie. A to pomnożone przez ilość możliwych stanów emocjonalnych osoby grającej. To można jeszcze pomnożyć przez zróżnicowanie temperatury oraz ilość możliwych miejsc gdzie się gra. Przesadzam, wiem :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-10-05, 20:23    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

No cóż jeśli musi być z gadaniem to niech będzie.

Młynku masz 100% racji. To co napisałem jest moją subiektywną opinią. Jednak podejrzewam że gdyby zebrać stu harmonijkarzy, zawiązać im oczy i dać im zagrać na Manji i Marine Bandzie Deluxe to większość z nich wybrałaby Manji. Ta harmonijka jest porostu bardziej zaawansowana technologicznie i lepiej wykonana niż produkt Hohnera.

Kolega Snoopy pytał z czego będzie bardziej zadowolony. Oczywiście najlepiej byłoby kupić obydwie, ale nie każdy ma na to pieniądze. W tym porównaniu dwóch wyżej wymienionych harmonijek Manji wypada dużo lepiej, dlatego uważam że można ją polecić bez gadania. Chociaż jak się okazuje, trochę gadania jest jednak konieczne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Snoopy
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-05, 22:50    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

No to ja Ci odpowiem tak: przeczytałem morze pochwał pod adresem Seydel 1847. W końcu się szarpnąłem na jedną... I po porządnym przetestowaniu stwierdziłem, że jeśli się w końcu przemogę i zacznę uczyć techniki, bez wątpienia ten model będzie na pierwszym miejscu. Ale gdybym miał zostać na obecnym poziomie i stylu... to nic nie przebije MBDx. Przy moim, bardzo tradycyjnym, bardzo blueasowym graniu - ten model sprawdza mi się najlepiej (nie tak dawno wystarczała mi zwykła marynka, ale jakość tych rzeczywiście spadła, za duże ryzyko trafienia felernej)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Snoopy 

Wiek: 27
Posty: 19
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-10-06, 19:51    Odp: Harmoszka 100 - 150zł

Młynku ja to w zasadzie dopiero zaczynam przygodę z harmonijkami. Potrafię zagrać piosenkę z tabów, zrobić podciąg i mniej więcej pamiętam, gdzie który kanał ;D Ostatnio próbuję coś tam zaimprowizować ale póki co to jeszcze średnio mi wychodzi ;D Dużo jeszcze ćwiczyć muszę, i tak wracając do tematu myślę, że na moim poziomie będzie lepsza Marine Band Deluxe. Jestem początkującym harmonijkarzem więc Marine wydaje mi się w zupełności wystarczająca. Poza tym jak coś gram to blues i sam napisałeś, że dla Ciebie do bluesa gites ;) Trochę tu pomotałem, ale mniej więcej podsumowałem o co mi chodzi. W każdym razie Maryna w muzycznym zamówiona, powinienem ją mieć w przeciągu tygodnia.

[ Dodano: 2010-10-12, 19:57 ]
z MBDx nici, w sklepie będzie dopiero za ok. miesiąc. Wybiorę coś innego :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu