Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-25, 19:49    Modyfikacje ciała

Tak mnie zastanawia co myśli przeciętny forumowicz na temat modyfikacji ciała..... ? na wstępie opiszę troszkę dla tych którzy nie wiedzą z czym się to je.

Tatuaż- no chyba nikomu nie muszę wyjaśniać co to jest :D każdy w końcu widział wzory na ciele powstające za pomocą tuszu wbijanego igłami pod skórę....

Skaryfikacja- Tak zwany tatuaż bliznowy powstaje na bazie blizny po skalpelu którym wycinamy dany wzór.... http://blog.iimageworld.c...-body-art-2.jpg

Piętnowanie- to samo co Skaryfikacja tylko tu wzór powstaje po przez wypalenie tak jak kiedyś piętnowało się bydlęta na farmach

Piercing- pod tym pojęciem kryją się wszelkiej maści kolczyki ....... http://www.trendz.pl/file...es/piercing.jpg

Implanty podskórne czyli zniekształcenia ciała powstające po przez umieszczenie pod skórą implantów silikonowych lub teflonowych (coś jak implanty piersi) w przeróżnych miejscach... http://cdn.trendhuntersta...0517_5_468.jpeg

Rozszczepienia czyli nacięcia takich miejsc jak język lub penis by z jednego zrobić dwa http://republika.pl/blog_...r/150263152.jpg

Wlewy podskórne czyli wzory powstałe po przez wstrzyknięcie pod skórę soli fizjologicznej by uzyskać krótko trwały efekt przypominający implanty podskórne
http://www.walyou.com/blo...07/body-mod.jpg

Elfie uszy- prosty zabieg zmieniający plastykę ucha http://poundedink.com/wp-...odification.jpg

Tunele czyli powiększenie wszelkiego rodzaju przekłuć http://www.biwook.net/gal...0body%20mod.jpg

Tatuaż oka- jeden z bardziej ryzykownych zabiegów polegający na wkuciu w oko kilkunastu razy igły z tuszem by zmienić kolor białka http://bi.gazeta.pl/im/0/5567/z5567250X.jpg



Zapraszam wo wolnej dyskusji na temat nurtu Body Mod, do wyrażania swoich subiektywnych opinii itp.

Ja dodam od siebie jeszcze że jestem wielkim maniakiem BM na razie mam za sobą kilkanaście tatuaży Rozszczepiony język, jedną implantację, przygotowuje się do zabarwienia gałek ocznych.... od czasu do czasu robię sobie wlewy podskórne raz w życiu próbowałem podwieszania....... dla czego ? bo bez tego czuje się nagi.........
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-25, 20:21    Odp: Modyfikacje ciała

Jestem tolerancyjny dla ludzi i uważam, że wygląd to ich własna, osobista sprawa i nikt nie ma prawa wytykać kogoś tylko za to, że jest inny :) . Aczkolwiek niektóre ze zdjęć to już przesada 8/ (żeby nie powiedzieć prowokacja :| ) .

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-09-25, 22:19[/i] ][/size]
A tak na twoim miejscu to bym oczu nie farbował. Powód? Polacy nie są zbyt tolerancyjni... Mam dobrego przyjaciela, którego wytykają na ulicy, bo ma czarny kolor skóry (Zuri świetnie gra bluesa na gitarze). To nie USA sam bałbym się, że jakiemuś dresowi "cosik siem nie spodoba" i dostanę w gębę :( . A tak wogóle to cholerny bul i ryzyko stracenia wzroku nie jest warte dostania w mordę od dresiarza.
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-09-26, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-25, 23:43    Odp: Modyfikacje ciała

Według mnie zwykły bluesman ma to...gdzieś... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-26, 02:19    Odp: Modyfikacje ciała

Myślę, że bluesman, nosi znoszone ubranie, jak ma przypływ kasy to by móc grać kupuje harpa by podmienić tego który mu był padł, albo struny do gitary... słowem nie inwestuje kasy w ciało, ale w ducha...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-09-26, 11:30    Odp: Modyfikacje ciała

tatuaze- ok. piercing- ok. reszta- po co? bez sensu.. to moja opinia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-26, 12:29    Odp: Modyfikacje ciała

[quote="towal"]reszta- po co? bez sensu.. [/quote]

Po to samo po co są tatuaże i piercing dla szeroko pojętej estetyki
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-09-26, 12:38    Odp: Modyfikacje ciała

"szeroko pojętej estetyki"- tu jest Polska. Tutaj panuje pełne odrzucenie dla subkultur. Dla estetyki? Takie rzeczy to nie tutaj. Mówcie co chcecie, ale Polska nie jest tolerancyjnym krajem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-26, 13:34    Odp: Modyfikacje ciała

Nikt nie mówi że polska jest tolerancyjnym krajem...... mi już zdarzyło się być ganianym przez emerytkę z krzyżem wrzeszczącą "Bój się boga" po tramwaju po tym jak zobaczyła mój tatuaż na szyj przedstawiający kostuchę.... ale takie "wyczyny" powoli zanikają wiem że wielu tego nie toleruje ale z tym jest jak z muzyką jeśli kochasz dany gatunek nawet jak wejdziesz w środowisko innego nurtu pozostaniesz wierny swojej miłości.........
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-26, 20:27    Odp: Modyfikacje ciała

Większość tych modyfikacji nie odpowiada mojemu poczuciu estetyki. Piercing i tatuaże jeszcze się w nim mieszczą, ale gdy są w umiarze. Reszta, to już nie upiększanie wg mnie. Ale nie potępiam ludzi, którzy takie rzeczy sobie robią. Ot, mają wolną wolę. Mój znajomy z podstawowki obecnie ma w twarzy ok. 20 kolczykow, tunele w uszach i sam nie wiem co jeszcze. Nie podoba mi się to, ale jak chce chłopak w tym chodzić, proszę bardzo, z krzyżem za nim biegał nie będę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-26, 20:31    Odp: Modyfikacje ciała

Spora kolekcja haczyków na ryby - zawsze pod ręką. :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-09-26, 23:37    Odp: Modyfikacje ciała

Mój stosunek do tego typu "ozdabiania" ciała też jest raczej sceptyczny, ale oczywiście nie mam zamiaru tego krytykować ani potępiać. Tatuaże - OK, to może być nawet ciekawe, gdy są zrobione z pomysłem i nie "krzyczą" na człowieku (sam bym się jednak na zrobienie sobie jakiegoś nie zdecydował). Piercing - jeszcze ostrożniej niż z tatuażami, w uchu czy w nosie może być (u kobiet), ale gdzie indziej mi się już nie podoba... Co do reszty - podzielam zdanie Maćka. Od roku mieszkam w Niemczech, gdzie podejście do tego typu spraw jest dużo bardziej liberalne, sporo moich znajomych nosi tego typu "ozdoby". Nie przeszkadza mi to w żaden sposób, ale sam sobie czegoś takiego nie uczynię ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-05, 20:41    Odp: Modyfikacje ciała

a co do kolczykowania, to czy ma ktoś/ zna kogoś, kto ma kolczyk w brodzie (pod wargą)? przeszkadza to w grze na harmonijce? jakiś czas noszę się z zamiarem zrobienia sobie takiego i to mnie właśnie zastanawia...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-06, 16:39    Odp: Modyfikacje ciała

znam sporo osób które mają przynajmniej jeden kolczyk w wardze ale żadna z nich nie gra na harmonijce.... to czy przeszkadza czy nie zależy jaki to był by kolec (ile wystający) zastanów się sam czy grając dotykasz ręką miejsca w którym miał by być kolec..... do wszystkiego można się przyzwyczaić
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marysiek 

Posty: 1
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2010-10-09, 22:37    Odp: Modyfikacje ciała

wiesz napewno podczas gojenia gra na harpie nie była by zalecana. Trochę o piercingu wiem i mam niewielką kolekcję:P tak więc jak mówię w ten czas gra odpada i polecam zrobienie kolca w jakims dobrym studiu, nie na przystanku albo w kiblu na przerwie w szkole:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-10, 10:30    Odp: Modyfikacje ciała

Do szkoły już nie chodzę, także ta opcja odpada:)


czyli twierdzisz, że już po zagojeniu kolec nie będzie przeszkadzał w grze, tak?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-10, 11:44    Odp: Modyfikacje ciała

Nie podobają mi się takie rzeczy, a nawet czasem wzbudzają u mnie dreszcze przerażenia i obrzydzenie, ale jestem tolerancyjny i mimo to nie przeszkadza mi że ktoś to nosi, lub przynajmniej nie mówie na głos opini o takich ludziach. Chyba że taki PawełDBs będzie w przyszłości po podwórku latał i moje dzieci straszył :P Wtedy tolerancja poszła by na bok. Moim skromnym zdaniem, lepiej zaakceptować się takim jakims jest, bo przez bramke z wykrywaczem metali będzie trudno przejsc :> .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-12, 21:55    Odp: Modyfikacje ciała

Jak ktoś chce to O.K,ale uważam,że piercing jest dla kobiet,a reszta(z wyjątkiem Tatuaży,ale i tych zależy ile,jakie i gdzie) to przesada i wywołuje moje obrzydzenia.
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-13, 19:03    Odp: Modyfikacje ciała

[quote="Cadogan"]Jak ktoś chce to O.K,ale uważam,że piercing jest dla kobiet[/quote]

hmmm ja mam taki kolczyk którego żadna z kobiet nie może mieć :D no chyba że w ręku lub....
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-13, 20:43    Odp: Modyfikacje ciała

Auuuaaaa....
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-14, 13:19    Odp: Modyfikacje ciała

Wbrew pozorom wcale nie aua fajny gadżet tylko szkoda że po zabiegu przez długi okres nie można go "używać"..........


a zmienię trochę temat :D na coś mniej ekstremalnego :D


Co sądzicie o dredach ? Macie ? ja w sobotę będę kręcił na swojej głowie kucyka z 5 dredów :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-14, 17:41    Odp: Modyfikacje ciała

Ouch samo czytanie sprawia mi ból nie próbuje sobie tego zwizualizować. Nie wiem co cie do tego nakłoniło ale zbeszcześciłeś swój najwiekszy skarb (moim zdaniem). Dredy :P ? Ja tam mam wyrąbane jakie kto ma włosy (no chyba ze rude).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-14, 18:35    Odp: Modyfikacje ciała

[quote="Rotaflor"]Ouch samo czytanie sprawia mi ból nie próbuje sobie tego zwizualizować. Nie wiem co cie do tego nakłoniło ale zbeszcześciłeś swój najwiekszy skarb (moim zdaniem). [/quote]

HeheHe jeszcze żadna nie narzekała :D ....... co mnie nakłoniło hmmm Estetyka i chęć spróbowania czegoś nowego...... i nie żałuje
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-14, 21:36    Odp: Modyfikacje ciała

Nie próbowałeś swoją artystyczną dusze przelać na instrument? Papier? pisać/rysowac? ja właśnie staram sie to robić, Sama myśl o kolczyku w Ekhm powoduje u mnie złożenie się w kłebek i drżenie. Kto wie możliwe że jestes kolejnym artystą^,^ W tym wieku żeby być artystą zwykłym nie trzeba wiele... Byłem w muzeum kiedyś gdzie była wystawa artystyczna pod nazwą "Nasza epoka" czy jakoś tak, gdzie facet powiesił zwykła rękawiczke na 2 drutach, albo położył papier na nim kulke i tą kulke nakrył szklanka, WIęc próbuj :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-14, 21:44    Odp: Modyfikacje ciała

Nie wiem dla czego łączysz Modyfikacje Ciała z byciem artystą..... BM (w tym Piercing) są zwykłym sposobem zdobienia ciała takim jak makijaż u kobiety czy farbowanie włosów a nie ekspresją artystyczną.........
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-14, 22:57    Odp: Modyfikacje ciała

Rotaflor, do bycia artystą nie wystarczy dokonywać transgresji pod wpływem narkotyków. Do tego potrzebna jest świadomość tworzenia a nie nieświadomość. Ale może kiedyś.. nie zaprzeczam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-14, 22:58    Odp: Modyfikacje ciała

Napisałeś że do BM nakłoniła cię estetyka, więc pomyslałem że może masz jakieś ekpresje artystyczne w sobie :P . Wiesz samo robienie tatulazy na sobie i innych pierdół dla ludzi jest "upiększaniem ciała" Lub go ozdabianiem. Czyli możliwe że jedna z tych osób możę zostać artystą, artyści uwielbiają piękno/estetyke, oraz zawarte w niej treści.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-14, 23:02    Odp: Modyfikacje ciała

"ekspresje artystyczne w sobie" - domyślam się co miałeś na myśli ale ekspresji się nie ma w sobie, ekspresji się dokonuje. Nie ważne. Fakt, można zostać artystą w takim wypadku, tylko do tego słowa trzeba też rozumieć to co się robi, wiedzieć po co albo przynajmniej świadomie szukać odpowiedzi na to pytanie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
agnieszka 

Posty: 24
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2010-10-17, 21:34    Odp: Modyfikacje ciała

Ja uważam, że to tylko i wyłącznie nasza prywatna sprawa, co robimy ze swoimi ciałami.
Tolerować, to by wypadało... Niestety nie mamy wpływu, żeby każdy posiadał, choć odrobinę tej cechy.

[quote="PawelBDS"]Co sądzicie o dredach ? Macie ? ja w sobotę będę kręcił na swojej głowie kucyka z 5 dredów :D [/quote]

Mi dredy cholernie się podobają... Pokaż lepiej, jak Ci to wyszło? Dawaj zdjęcie! :D

Ja zamierzam zrobić sobie tatuaż na stopie, ale jakiś skromny. Zastanawiam się jeszcze, jaki wybrać...
1)[img]http://tatuaze.us/upload/foto/0/12455045950_0.jpg[/img]
2)[img]http://foto2.m.onet.pl/_m/f70591b2485bf2a6e677c64345a1115a,10,19,0.jpg[/img]
3)[img]http://tatuaze.us/upload/foto/25/12394600660_25.jpg[/img]
4)[img]http://forum.szafa.pl/upload/foto_cache/9f5/35b/02a/882/1f8/3a7/6b6/c33/cd5/745/6d_500x640.jpg[/img]
Mi osobiście, bardzo trójeczka się podoba.. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-17, 21:48    Odp: Modyfikacje ciała

Wreszcie się jakaś osoba płci się wypowiedziała :) ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-17, 21:59    Odp: Modyfikacje ciała

Kumpel na prawej wydziarał sobie LEWA a na lewej PRAWA. A inny ma portret Hitlera na pośladku.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu