Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 09:26    [Pytanie] Stagg Howlin` Harp Blues B - warto zaczynać czy lepiej kupić inną tonację?

Witam wszystkich. Bardzo lubię bluesa, grałem kiedyś na gitarze, teraz wpadła mi przypadkowo do rąk harmonijka ustna firmy Stagg Howlin` Harp Blues (BJH-B20) tonacja B. Wiem że to bardzo ciekawy instrument więc postanowiłem poznać go trochę i nauczyć się grać na nim chociażby z samej ciekawości. Więc teraz pytanie, czy warto zaczynać naukę na tym co mam czy może jednak zainwestować w harmonijkę w tonacji C lub A? Nie pasuje mi coś w B, ciężko "wchodzą" w ucho dźwięki, nie mogę wyczuć tego przysłowiowego bluesa.
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-09-24, 09:39    Odp: [Pytanie] Stagg Howlin` Harp Blues B - warto zaczynać czy lepiej kupić inną tonację?

Żeby nauczyć się wydobywania czystych dźwięków bez technik - wystarczy. Jeśli chcesz grać blues'a będziesz musiał się zaopatrzyć w harmonijkę na której różne techniki można normalnie stosować (trochę droższą).
Odległość między dźwiękami jest w każdym diatoniku w kluczu Richtera taka sama - interwały zatem bądą takie same jak i w innych tonacjach. Jeśli zależy Ci by grać w akompaniamecie musisz wiedzieć w jakiej tonacji będzie utwor (utwory) i zaopatrzyć się w odpowiednią tonację.

O ewentualnym wyborze pierwszej normalnej (czyli pozwalającej na granie różnymi technikami) harmonijki jest sporo tematów. Poczytaj i będziesz wiedział.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 13:28    Odp: [Pytanie] Stagg Howlin` Harp Blues B - warto zaczynać czy lepiej kupić inną tonację?

Ostatnio zauważyłem, że Hohner stracił trochę popularność, opinie są różne ale większość na nie. Ludzie bardzo sobie chwalą Suzuki nawet te tańsze. Myślę nad zakupieniem takiej w tonacji C, zawsze druga będzie dla porównania w graniu.
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-09-24, 15:37    Odp: [Pytanie] Stagg Howlin` Harp Blues B - warto zaczynać czy lepiej kupić inną tonację?

Powiem CI że na suzuki idzie zagrać overka bez customizacji, a koszt tej harmonijki wynosi 90 zł ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu