Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
JuHaS 


Wiek: 31
Posty: 23
Skąd: CBR
Wysłany: 2010-10-10, 19:03    Odp: Techno

A co do samego techna. Strasznie celnie koleżanka porównała to do produktu czekoladopodobnego nazywając techno wytworem muzycznopodobnym.
Dla mnie nie ma to najmniejszego sensu remix mixu piosenki która powstała w syntezatorze(?) 8/
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-15, 09:15    Odp: Techno

[b]JuHaS[/b], dzięki za ,, wskrzeszenie" tematu. Rzeczywiście remixy to
straszna plaga... Wpisz na wrzucie Crazy Train (fajny utwór "Ozzjego",
jeden z niewielu na prawdę dobrych po odejściu, a raczej wylaniu z Sabbathu)
i jedną z pierwszych propozycji jest właśnie jakiś gówniany remix :mad: .
Całego nie wysłuchałem, bo nie jestem masochistom ;D .
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-18, 19:54, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
JuHaS 


Wiek: 31
Posty: 23
Skąd: CBR
Wysłany: 2010-10-17, 12:23    Odp: Techno

przesłuchałem i teraz płacze pod biurkiem. Dla mnie to horror był! Jak można coś takiego zrobić ??
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-17, 13:50    Odp: Techno

Wiem, że to było straszne przeżycie... Powinienem napisać ,,słuchać na własną
odpowiedzialność" ;) . Na innej stronie znalazłem do tego komentarze... np.
,,Wreszcie ktoś poprawił to gówno." :faint: . Zaczynam się bać jutra
(zwłaszcza, że jutro test z chemii) ...
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-18, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-10-17, 22:06    Odp: Techno

przejmujecie sie :) niektórzy po prostu nie są fanami muzyki, w ogole jej nie lubią i nie zastanawiają sie nad nia a jak ida na impreze to potrzebuja prostackiej łupanki. I cóż, dajmy im żyć, zajmijmy sie sobą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-18, 14:41    Odp: Techno

[b]sebach[/b], w zupełności się z tym zgadzałam. Byle tylko
nie obrażali innych gatunków muzycznych i terroryzowali swoją
,,najwspanialszą muzyką" ;) .
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-18, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-30, 22:24    Odp: Techno

Żeby przełamać trochę klubowy aspekt techno pokażę wam parę przykładów ekstremalnych odmian tej muzyki. Chociaż w sumie to muzyka elektroniczna

http://www.youtube.com/wa...ex=0&playnext=1

http://www.youtube.com/watch?v=BTPj93TttZs mocny szkocki kawałek

I najdziwniejsza rzecz jaką ostanio słuchałem czyli harsh noise. Ryje banie bardziej niż dopalacze :P

http://www.youtube.com/watch?v=InrECs9nU-Y

http://www.youtube.com/watch?v=qt7eBrM9UAA

Wiem, że powiecie "to nie jest muzyka", ale ma to jednak swój urok.

Swoją drogą ciekawe projekty.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-30, 22:33    Odp: Techno

O ile w pierwszych dwóch linkach był jakiś zamysł, pomysły, cokolwiek na co można zwrócić uwagę (np. dudy w drugim linku), to jednak słuchanie brumów i szumów nie przemawia do mnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-10-31, 08:43    Odp: Techno

http://www.youtube.com/watch?v=0rWMdk7o9VI Dennis Hopper w grobie sie przewraca :mad: nie moglem sie powstrzymac od zostawienia komentarza temu czemus :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-31, 09:06    Odp: Techno

Jakiś "sofciarski" ten twój kawałek, nie to co Harsh Noise :P

Tak myślałem o tym i myślę, że z tych szumów telewizorów i pikania mikrofalówki może coś wyjść. Na razie jest jak jest, ale prawdopodobnie kiedyś znajdzie się ktoś kto będzie umiał wykorzystać potencjał urządzeń elektronicznych, które de facto wydają dźwięki. Trzeba nauczyć się tylko z nich korzystać. To są następce popularnych niedawno zespołów grających na piłach mechanicznych, spawarkach i kubłach na śmieci. Myślę, że jeszcze kilka lat i będziemy mogli posłuchać melodyjnych kawałków granych za pomocą przetykania kabli i innych elektronicznych gadżetów, które maja jeszcze mniej wspólnego z instrumentami niż samplery, miksery i inne didżejskie gadżety.

Chainsaw, "Born to be Wild" jest już na tyle popularnym i wyeksploatowanych utworem, że stanowi idealny materiał dla wszystkich techno-makerów. Ale także innych "rockowych" kapel.

http://www.youtube.com/watch?v=aoyzJvDWYMg może to nie techno, ale czuć tu wyraźnią inspirację "Born to be Wild" ;) Swoją drogą kawałek całkiem niezły.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-31, 19:06    Odp: Techno

[quote="Papuga"]Myślę, że jeszcze kilka lat i będziemy mogli posłuchać melodyjnych kawałków granych za pomocą przetykania kabli i innych elektronicznych gadżetów[/quote]
Może i tak, ale droga ku temu dalece daleka...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-31, 19:09    Odp: Techno

Taka jak od tłuczenia kamienia o kamień w jaskini do harmonijki ;)

Ja sądzę, że to wstecznictwo, już taki etap w historii był, kośćmi wtedy trzaskali i huczeli w owoc wydrązony w środku.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-01, 10:21    Odp: Techno

Wstecznictwo? Od ile znane są instrumenty? Na pewno wcześniej niż te ich puszki z kablami (niestety nie wiem jak to się nazywa)

Ze wszystkiego co wydaje dźwięki można robić muzykę. Któż z nas nie grał "smoke on the water" na linijce? A jak ktoś chce grać sobie puszcze z kablami niech gra. To dobrze, że szuka się jakiś innowacji, anie tylko gra tak jak 300 lat temu gitara, fortepian, bęben. Trzeba szukać nowych dróg artystycznego wyrazu.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-11-01, 12:06    Odp: Techno

nikt nie ma kwadratowych 'kół' w aucie bo po to ludzie wymyslili koło i tylko debile mogłyby zakładać kwadraty zamiast kół.

Podobnie jest z muzyka o której mowicie, tylko debile uciekają sie do grania na garnkach i mikrofalówkach - prawdziwe instrumenty dają nieograniczoną mozliwosc wyrażania siebie artystycznie, ale jak komuś sie nie chce uczyć jak to osiągnąc i woli grac na pralkach i sokowirówkach, to pozdro - dla mnie to nie jest muzyka. Samo wydawanie dzwięków nie jest muzyka, najwazniejsze są nie nuty a to co jest pomiedzy nimi zawarte i dlatego ludzie tworzyli wiele lat instrumenty zeby byly idealne, zeby miały w sobie dusze, mozna bylo na nich wyrazic emocje - chciałbym zobaczyc jak wyrażasz emocje mikrofalówką ...

ten temat ogólnie to powinien być przeniesiony do działu "muzyce stop'
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-01, 13:17    Odp: Techno

Ja sądzę, że w muzyce nie liczą się intencje, tylko to, co słychać. Jak ktoś chce grać smoke on the water na linijce, to chwała mu za takie ciekawostki ale efekt jaki słychać... no, nie wątpię, że sprawia mu to przyjemność...
Owszem, w historii było kilku ludzi, którzy grali na byle czym ale dobór tego byle czego nie był przypadkowy, np John Cage. Jego muzyka może nie cieszy się szczególną popularnością a i od intelektualnej strony za dużo teorii nie powstało ale widzę w tym więcej sensu niż w takiej odmóżdżającej papce. Przynajmniej ludzie się z tego śmiali. Śmieszy nas coś, co jest głupsze od nas. A fani techno ten stukot traktują poważnie...
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-01, 18:15    Odp: Techno

[quote]chciałbym zobaczyc jak wyrażasz emocje mikrofalówką ... [/quote]

Jestem pewien, że jest to możliwe tylko nie pojawił się jeszcze nikt, kto wykorzystałby potencjał tego instrumentu.

Generalnie zacząłem poszukiwać nowych eksperymentów muzycznych, dlatego, że współczesnej muzyce np. gitarowej brakuje świeżości. Słucham solówek mistrzów, owszem, ładne, wyjątkowo trudne technicznie, ale co z tego jak w gruncie rzeczy są takie, jakich słuchałem już kilka. Z harmonijką na szczęście jest jeszcze inaczej, co chwilę odkrywam coś nowego.

[quote]Śmieszy nas coś, co jest głupsze od nas. A fani techno ten stukot traktują poważnie...[/quote]

Możliwe, że masz rację.

ale harsh noise, to nie jest zwykłe techno, to prawdopodobnie najczystsza forma muzyki elektronicznej. Szkoda tylko, że tak gównianie brzmi. Mam nadzieje, że na tej scenie pojawi się ktoś z jakimś zmysłem muzycznym i wykorzysta to jakoś porządnie, bo nie wierzę, że się nie da. A sam pomysł wg mnie jest wyjątkowo ciekawy.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-11-01, 23:33    Odp: Techno

Granie na mikrofalówce... ogólnie nie jestem zwolennikiem tego, by z muzyką stało się to samo, co z np. współczesnym malarstwem czy rzeźbą, tzn. że do obrazka przypominającego bazgroły przedszkolaka dorabia się taką ideologię, że mamy ostatecznie do czynienia z bogatym, metaforycznym obrazem. Oczywiście nie wyrażam się tutaj o wszystkich współczesnych artystach (bo jest wielu takich, którzy zasługują na podziw), a jedynie o ich jakiejś części. Ogólnie naprowadzenie muzyki na taki tor mogłoby doprowadzić do tego, że muzykiem mógłby się stać praktycznie każdy. Trochę obycia z elektroniką, trochę szukania dźwięków wśród spięć i sprzężeń... prekursorzy musieliby się sporo na tym namęczyć, ale naśladowcy chyba już znacznie mniej - myślę, że dużo mniej, niż ludzie uczący się grać na tradycyjnych instrumentach. Czy to dobrze? Nie wiem. W każdym razie trudno byłoby mi nazwać takiego człowieka muzykiem. Artystą - owszem, bo coś tworzy, ale czy grafika 3D nazywa się rzeźbiarzem (tak analogicznie)? ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-11-02, 00:31    Odp: Techno

Papuga, to że nie ma świeżości w muzyce, to nie jest wina instrumentów tylko ludzi. Ludzie kiedyś robili muzyke bo ją kochali, bo kochali to robic, teraz muzyka to jest wyłacznie zarobek albo lans.

Nie ma juz prawie prawdziwych muzyków, są rzemieślnicy którzy robią co robią bo sobie umyslili że z tego beda sie utrzymywać.

Dlatego ludzie robią jakieś dziwne gatunki muzyki których nie da sie słuchac- bo są zbyt słabymi rzemieślnikami, zeby zarabiać na normalnej formie, wiec wpadają na pomysł grania na mikrofalówkach bo tego jeszcze nie było (czasem jak sie wpadnie na cos czego jeszcze nie było, to nie oznacza to że jest sie geniuszem, tylko ludzie wczesniej odrzucali ten pomysł jako zbyt gówniany) i niestety muzyka mikrofalówkowa jest wlasnie takim pomysłem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-02, 12:43    Odp: Techno

W filmie El Mariaci taki prawdziwy z gitarą Mariaci wszedł do knajpy i powiedział, że chciałby tam grać. Ale barman powiedział, że po co mu Mariaci jak ma całą orkiestrę. Wyszedł meksykaniec, postawił 2 krzesła barowe, ustawił keyboard i syntetyczne dźwięki poleciały same. On tylko jakiś efekt dźwiękowy plumkał do tego midi zapisanego w pamięci. Ja tam wolę MUZYKĘ GRANĄ NA INSTRUMENTACH (że tak sobie pozwolę "krzyknąć").
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-11-02, 20:48    Odp: Techno

A ja proponuje arystotelesowski złoty środek. O! :

http://www.youtube.com/watch?v=jbN-jO11vKg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-02, 21:31    Odp: Techno

[b]szaman69[/b], coś takiego to ja rozumiem ;D . Ten traktor mnie dosłownie
rozwalił. Bardzo ciekawy film i co najważniejsze [b]zrobiony z pomysłem[/b].
To zupełnie co innego, niż gra na mikrofalówkach i cudzych nerwach ;D .
Ps. Dla mnie muzyka bez instrumentów za całokształt po prostu nie jest muzyką i tyle.
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-18, 19:53, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-02, 21:32    Odp: Techno

http://www.youtube.com/watch?v=FqatMdB5vu4

Dj Tractor feat Bottleneck John
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-18, 14:50    Odp: Techno

Jak można zrobić coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=j5pp8APcelk ?
A mnie jako wiernego fana ACpierunDC boli to
trzy razy bardziej
W moim państwie za coś takiego skazywałbym na powieszenie za (...)
na wieży ratuszu w samo południe,lub coś jeszcze gorszego.
Jest tam pokazane zdjęcie "i serce hous", A ja pozwolę sobie napisać:


I fu*k house and techno
Nie rozumiem dlaczego ten syf ma takie wysokie oceny!!!
Nie mam serca by narażać was na utratę słuch i nie chcę ranić Waszych
uczuć muzycznych by zamieszczać profany led zeppelin, purpli, a nawet
bluesowych standardów...

Niech tylko dojdę do władzy :mad: ...
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2011-01-03, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-18, 22:46    Odp: Techno

Wiesz, wszystko wynika z potrzeby. Są po prostu proste umysły, które mają potrzebę usłyszeć coś, co już usłyszeli (żeby było im jeszcze prościej pojąć) w nowej, przystępnej do bałnsowania wersji.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-03, 16:06    Odp: Techno

http://www.youtube.com/watch?v=49v_8RfdTF4

Wywiad z czołowym polskim artystą harsh noise, Vilgoć

Może w końcu dowiemy się co ludzie w tym widzą :)
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-03, 16:12    Odp: Techno

Mógł sobie chociaż taboret podstawić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-01-17, 06:28    Odp: Techno

minigunmen, jakby nie patrzec tez zrobilismy kawalek noise :D pamietasz Tissue.avi ? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-17, 15:59    Odp: Techno

Owszem :D Kawał zrytej muzyki i niezła otoczka w necie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-17, 16:19    Odp: Techno

Co to Tissue.avi :P ? Macie link. Pytam z czystej ciekawości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-17, 16:33    Odp: Techno

http://www.youtube.com/watch?v=LLfaQAW3g0c

To jest to.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu